Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Ce remedii as putea folosi impotriva candidozei bucale?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
dfani511

dfani511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 10.02.2007
Buna,
Ma numesc Ungureanu Daniel,am 19 ani,iar de 4-5 luni ma confrunt cu Candidoza bucala,am eliminat painea,cartofii,zaharul,muraturi etc,am trecut pe produse lactate probiotice(kefir/iaurt) ,carne de pui si oua impreuna cu un tratament de Fluconazol.Dar nici un efect

    Azi navigam pe internet si am dat de IMUNOSTIMULATOR BACTERIAN CU CANDIDINA IBC-10 ,multe persoane spun ca a dat rezultate.Imi puteti spune si mei va rog daca mai exista in farmaci?
Sunt din Timisoara,stiti cumva daca exista vreo farmacie in oras care sa il aiba in stoc? Sau unde l-as putea comanda online?
    Daca cumva nu mai exista acest vaccin,spuneti-mi va rog un alt remediu cu ajutorul caruia as putea sa inving aceasta boala pe care se pare ca am luat-o de la fosta prietena prin sex oral :( .

    Am auzit/citit despre Programul Colonix  si Programul Toxinout ,a incercat cineva aceste programe? Dau rezultate? Au un pret cam marisor si nu as vrea sa dau banii degeaba.

    Precizez ca am facut cateva analize(test candida+exudat faringian clutura) la un centru medical care mi-au iesit negative.Cu o saptamana inainte  facusem tratament cu nistatim si aproape ca imi trecuse(nu mai aveam nimic pe limba),iar dupa ce am aflat ca nu am nimic din testul candida am inceput sa consum din nou paine/paste si altele si mi-a reaparut candida instantaneu.
Fosta prietena(de la care cred ca am luat candida :( ) cand a facut analizele pentru candida i-au iesit pozitive(candida fiindui-i prezenta la organele genitale,unde eu nu prea am probleme)

   Doctorul de familia mi-a dat fluconazol dar nu vad nimic rezultate dupa 2 saptamani.

Cu stima,
Ungureanu Daniel!

#2
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Nu mai da cu limba ca poti capata un cadou surpriza ..... cancer in zona bucala sau in gat ! Nu glumesc , nu  :nonobad: ci vorbesc serios !

Edited by Teophileos, 26 November 2011 - 08:48.


#3
dfani511

dfani511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 10.02.2007
da asta e foarte adevarat :)) dar cum pot scapa de nesuferita asta?

#4
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View Postdfani511, on 26th November 2011, 02:40, said:

Am auzit/citit despre Programul Colonix  si Programul Toxinout ,a incercat cineva aceste programe? Dau rezultate? Au un pret cam marisor si nu as vrea sa dau banii degeaba.
Prostii. Daca iei niste laxative puternice, gen Fortrans sa te caci pana nu mai poti, tot aia e.
Pentru candidoza sunt diverse tratamente, atat naturiste cat si cu medicamente antifungice, iti recomand sa le combini.

#5
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
antifungigrama ce spune?

#6
ticusor

ticusor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 25.01.2010
Uite un tratament care in general da rezultate:
Pentru candidoza bucala poti incerca nistatinul. Il poti bea sau mai bine il rontai pentru un contact mai bun. Vezi ca e amar.
Sau poti incerca cu o solutie de glicerina boraxata+nistatin. Daca ai dureri poti sa adaugi si anestezina.

La orice farmacie poti primi indicatii. Sfatul meu e sa nu te complici cu programele alea fara consultul unui medic. Vezi ca fiecare medicament are si contraindicatii. Candidoza este si un indicator al unui sistem imunitar scazut.

#7
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010
repeta examenul micologic lingual. intre timp gargara cu apa+bicarbonat de sodiu in special seara, inainte de culcare. dupa gargara nu mai clatesti gura, nu mai maninci, macar 1 ora.
asta schimba ph-ul gurii, asa mai scapi de ciuperca pina vine rezultatul ex micologic. ignora restul timpeniilor pe care vrei sa le cumperi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate