Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

A1 - A2 - A3 !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
318 replies to this topic

#307
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
http://www.skyscrape...;postcount=6041

Nu pot citi acum, nu mai pot scrie acum de rupt ce-s, o sa adorm inainte sa termin aceasta

#308
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010

View PostEvergreen, on 17th December 2011, 22:52, said:

cu cit esti mai prost esti mai usor de manipulat
perfect pentru vot!

http://www.bestmusic...ics-239216.html


cand vezi si anul facerii melodiei... iti dai seama, probabil, cui era adresata...

dar pe aici se supara unii ca nu merge guvernul cu Dacia 1100 sau
ca nu-s difuzati taietorii de panglici la irealitatile moguliste sau antenele curentate felixiene :rolleyes:
unde ati vazut vreo inaugurare? ca eu am zapat la stirile de pranz, evident- liniste pe canalele de partid si de stat, dar nici la tvr, nici la protv...nici b1, nicaieri!
a fost Boc acolo?
televiziuni de stiri... manipulare A MASELOR, MAXIMA!
yeah...
:thumbup:

:roflmaofast:
E atat de comic ala cu varza de bruxelles...
...Yeah!

vaporene, si tu esti distractiv, circ.
:yawn:
Iti provoaca sila tav?! De aceea se vomita cu laturi, pe aici, acum e clar!
Te distrez?! Dupa ce ai vb cu moderatorii politici, sa ma suspende 14 zile?
Praful de pe toba... bine zis!
Esti pierdut pt societate, insa tratamentul da roade in anumite cazuri.
Dar dicstractia costa.
O sa-ti dau contul pt plata.
Vezi ca e identic cu cel al unui adapost de minori, care a ars de curand (prezentat la ProTv)

Tu ai picat in culmea culmilor si strigi din ranchiuni adancit in haul acela: sa fie toata lumea la fel, toti oamenii e egali!
Dorele, veste trista pt tine si alti nostalgici indoctrinati de partidul unic: COMUNISMUL a falimentat!
Nu orice sat cu 200 de oameni trebuie sa aiba sala de sport si bazin olimpic! alea 400 de sali...remember...
Oamenii NU-S egali!


Ba, dar niciun celeg forumist timisan ( RESPECT TIMISOARA 89! ), cu nicio poza de pe autostrada europeana care are 14 poduri, pe DOAR 32 km+centura Ar.?
Ati venit la 12 la Giarmata...
V-au bruiat antenele din zonA?
:thumbup:

#309
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,924
  • Înscris: 09.12.2004

View Postbudrom, on 18th December 2011, 10:02, said:

dar pe aici se supara unii ca nu merge guvernul cu Dacia 1100 sau
ca nu-s difuzati taietorii de panglici la irealitatile moguliste sau antenele curentate felixiene :rolleyes:
unde ati vazut vreo inaugurare? ca eu am zapat la stirile de pranz, evident- liniste pe canalele de partid si de stat, dar nici la tvr, nici la protv...nici b1, nicaieri!
a fost Boc acolo?
televiziuni de stiri... manipulare A MASELOR, MAXIMA!
yeah...
:thumbup:
tu ori ai avut ceva probleme la mansarda in momentul in care ai scris ori ti-au taiat parintii accesul la radio sau televizor din cauza notelor mici.
pentru ca ti-a mai ramas activ accesul la internet ia niste linkuri:
http://www.google.ro...lient=firefox-a
imagini:
http://www.google.ro...a...024&bih=625
clipuri:
http://www.google.ro...a...024&bih=625


aceleasi cautari le poti face singurel pe siteurile televiziunilor de care vorbesti; dar repede pina nu iti ia taica-tu si cablul utp :)

View Postbudrom, on 18th December 2011, 10:02, said:

cand vezi si anul facerii melodiei... iti dai seama, probabil, cui era adresata...
din pacate, unele piese sint ...Evergreen
sint exemple mai vechi, mai noi dar cu corespondenta directa in prezent

dar nu ai tu de unde sa stii asa ceva ;)

View Postbudrom, on 18th December 2011, 10:02, said:

nicio poza de pe autostrada europeana care are 14 poduri, pe DOAR 32 km+centura Ar.?

da-ti rapid doua palme ca nu stii nimic:
Autostrada Arad-Timișoara are 32,25 km
Cuprinde 11 poduri si pasaje ale autostrăzii, 14 pasaje peste autostradă, 1 nod rutier, 1 acces la Centru de Întreținere și Coordonare


View Postbudrom, on 18th December 2011, 10:02, said:

Dorele, veste trista pt tine si alti nostalgici indoctrinati de partidul unic: COMUNISMUL a falimentat!
Nu orice sat cu 200 de oameni trebuie sa aiba sala de sport si bazin olimpic! alea 400 de sali...remember...
Oamenii NU-S egali!
cit se poate de adevarat! ce bine era sa nu fi fost ca multi de pe aici nu aveati timp sa scrieti fiind ocupati cu coada vacii (probabil ca si scrisul ar fi fost o problema)

bine, exceptind cazurile in care respectivii provin din famelii nascute si crescute pe Calea Victoriei :lol:

#310
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Ce dracu ma, oameni batrani se cearta cu toti postacii (ca mine)?

#311
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,005
  • Înscris: 12.06.2004
Mai, eu sper sa fie vreun sambure de adevar in ce scriu "postacii (ca mine)"... cert e ca ceva se face; nu cat ar trebui, nu in ritmul in care ar trebui dar e o imbunatatire. Ramane de vazut daca vor continua, sau le piere avantul patriotic...
Insa discutia rapid a ajuns a fi una politica, se intrec toti in a adopta o pozitie cat mai neechilibrata. Nervi consumati, certuri inutile.

Edited by Kunzite, 18 December 2011 - 11:06.


#312
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010
:thumbup:
Jos comunismul!
Tipic comunist maniestul tau ilegalist.
Cand epuizezi rahiticul bagaj de mana, te iei de parinti, nepoti, prieteni.
FACI DOSARUL, CUM AI FACUT ATATIA ZECI DE ANI? N-ai ce-i face, nicio pastila nu mai are efect!
manastireanu secu... ciocu little, pls. :peacefingers:

dorele, am zapat la ora pranzului tv-ul, precum votantii aia din sate! :notangel:
(ca tot vreti toate satele ca Bucurestiul si mii de km de A, in 4 ani de guvernare in plina CRIZA...ce PATRIOTI sunteti!)
si nu am vazut vreun cuvant despre A1, NICAIERI! N-o fi venit Boc cu felicicopterul, de nu l-au difuzat antenele si irealitatile?
sa zic si eu asa: sa caute tatal si mama ta pe net?
Dar PARINTII nu au de-a face cu dorel, aici.
Asa ca le transmit sanatate lor, atat.

ma asteptam sa-mi numeri (bombo) gropile din A1 si curbele care nu le poti trece cu 289 la ora, sa spui ca ai alunecat, ca te-a orbit soarele cu fulgii de nea, dar tu nici nu ti-ai miscat fosila sa vezi cum ESTE A1 Tm-AR ieri...
Exact, ordinea este... TM-AR!

Originally Posted by ionescu63  
Eu vad urmatoarea ordine de finalizare in 2012 (cei drept un pic cam optimista)
A1 Centura Arad (complet)
A3 Bucuresti - Ploiesti
A2 Medgidia - Constanta (complet)
A4 Centura - Constanta (complet)
A2 Cernavoda - Medgidia (un fir)
A1 Timisoara - Lugoj, lot1
A1 Deva - Orastie
A2 Cernavoda - Medgidia (complet)

Not bad!


Si pentru ca-m intrat in perioada sarbatorilor:
Sa aveti toti parte de sanatate si bucurie!
(postarile mele vor fi light si mai ontopic!)



Hai ca am gasit poze de ieri.
multumiri iuli!
Prima poza este cu viitoarea bucata de A1 Ar-Nadlac.



P.S. Da, ai dreptate A1 Tm-AR are 25 de poduri si podete (peste si pe sub ea)!
Totul, pe cati km? 32!!!
Acum sigur o sa spuneti ca are prea multe...

Attached Files


Edited by budrom, 18 December 2011 - 11:34.


#313
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,131
  • Înscris: 14.09.2007
Ar fi o treaba daca ti-ai vedea de drum si ne-ai scuti .
Ce tot o freci atata cu politica, cand la fiecare post zici de antene ,realitati&shit .Se vede ca ai mult prea mult timp liber .
LE:Autostrazile astea europene au si garduri antiorbire?Intreb si eu asa...

Edited by Nicu90, 18 December 2011 - 11:29.


#314
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010

View PostKunzite, on 18th December 2011, 11:06, said:

Mai, eu sper sa fie vreun sambure de adevar in ce scriu "postacii (ca mine)"... cert e ca ceva se face; nu cat ar trebui, nu in ritmul in care ar trebui dar e o imbunatatire. Ramane de vazut daca vor continua, sau le piere avantul patriotic...
Insa discutia rapid a ajuns a fi una politica, se intrec toti in a adopta o pozitie cat mai neechilibrata. Nervi consumati, certuri inutile.



Am spus de la inceput ca nu este un tread politic!
Eu am postat filme reale cu niste autostrazi si constatand un ritm tehnic de lucru aproape princeps, ritm ce m-a facut sa fiu mandru, ca si-n Romania se poate contrui repede si bine, am creat jurnalul.
Insa, postacii (ca mine) si-au dat like si au inceput sa spuna... sa cante ragusit... cu gropile, supernova, alunecatul, curbele ucigatoare, prea putin, prea prost facut, prea tarziu, prea mult se fura, etc...
Eu zic asa: imaginile vorbesc, peste orice alunecare politica.
Dar cand televiziunile de stiri nu DIFUZEAZA absolut nicio imagine... cu noua A1 Tm-Ar, ce este de facut?!


;) Am gasit.... imaginile cu responsabilii A1 Tm-Ar.


17.12.11- A1 Tm AR


View PostNicu90, on 18th December 2011, 11:28, said:

LE:Autostrazile astea europene au si garduri antiorbire?Intreb si eu asa...

hai, ca te tot bagi in seama pe aici, fara continut si forma, nici mai mult de 2 randuri nu scrii, te luminez si pe tine:
daca ai fi mers macar pe vreo autostrada din Europa, ai fi vazut ca unele au parapetul dublat, tocmai antiorbire, uita-te atent la poze.
ESTE O AUTOSTRADA STANDARD EUROPA!
greu de inteles pt multi, inclusiv tu!
dar , uite, te ajut sa pricepi, nu te jignesc, cum faci tu, la orice post.

(oare cand vom avea si noi la Bucuresti asa calitate a lucrarilor, ca la Timisoara, Arad?
bucurestenii asigura  aprox 35%- 40% din Pib-ul Romaniei, dar se intorc banii prin lucrari la ei..la vara!)

SA PRIVIM CAT AU FURAT...:
CHELTUIELI A1 TM- AR

tnx alex si bogdan, pt pozele excelente!
(material pt postaci (ca mine), Boc a baut la volan, de aia n-a vazut gropile si curbele)
:roflmaofast:  :roflmaofast:   :roflmaofast:

Attached Files


Edited by budrom, 18 December 2011 - 12:33.


#315
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010
:nonobad:
atata poate un postac (ca mine), sa injure pe memeu si sa jigneasca si intodeauna nu mai mult de 1 rand sau 2, cand face si un copy&paste
eu nu pot raspunde, caci voi fi iar suspendat...

Edited by budrom, 18 December 2011 - 12:38.


#316
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,086
  • Înscris: 07.07.2006

View PostAlexIP, on 18th December 2011, 03:38, said:

http://www.skyscrape...;postcount=6041

Nu pot citi acum, nu mai pot scrie acum de rupt ce-s, o sa adorm inainte sa termin aceasta

Cind ai timp si chef fa si aici un rezumat, de exemplu m-ar interesa de unde pina unde e autostrada si care e faza cu pasajul in lucru unde sint restrictii la 60 (despre ce pasaj e vorba). Am citit pe skyscraper dar nu prea se dau detaliile astea, se vorbeste ca intre cunoscatori ai terenului. Io am crezut ca autostrada deschisa acum e doar de la Giarmata la intrarea in Arad dinspre TM, dar cineva scria ceva de nodul autostrazii cu DN7, ceea ce ma baga in ceata.

Mersi!

#317
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,924
  • Înscris: 09.12.2004

View Postbudrom, on 18th December 2011, 11:25, said:

am zapat la ora pranzului tv-ul, precum votantii aia din sate! :notangel:
(ca tot vreti toate satele ca Bucurestiul si mii de km de A, in 4 ani de guvernare in plina CRIZA...ce PATRIOTI sunteti!)
si nu am vazut vreun cuvant despre A1, NICAIERI! N-o fi venit Boc cu felicicopterul, de nu l-au difuzat antenele si irealitatile?
unii maninca fecale cu polonicul:

http://www.antena3.r...ara-148278.html

evident, in clip se vede microfonul irealitatii si nu numai....

View Postabancor, on 18th December 2011, 13:23, said:

dar cineva scria ceva de nodul autostrazii cu DN7, ceea ce ma baga in ceata.
nodul e undeva dupa Arad spre Nadlac ca si acolo e tot DN7, deci la iesire de pe centura asta noua

#318
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Postbudrom, on 18th December 2011, 12:03, said:

(oare cand vom avea si noi la Bucuresti asa calitate a lucrarilor, ca la Timisoara, Arad?
bucurestenii asigura  aprox 35%- 40% din Pib-ul Romaniei, dar se intorc banii prin lucrari la ei..la vara!)

Ai repetat chestia asta de am tampit. Sa fie vreo problema ca in Bucuresti primarul nu e de la PDL si a taiat la panglici importante (poduri, stadion, centura, samd) cate n-a facut tot guvernul portocaliu?

#319
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

Quote

Am spus de la inceput ca nu este un tread politic!
Dar l-ai facut politic.
Daca vrei sa discuti despre pdl/psd si altii du-te taica in poiana si rafuieste-te cat vrei. Suntem pe aria auto, asa ca o sa pun capat acestui thread non-sens.
Stii, tu, daca-ti spune unu ca esti beat poate e el beat, dar daca iti spun toti ca esti beat poate ar fi o idee buna sa te duci la culcare :notangel: .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate