Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebare motor auto

Opel Astra K

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu
 

TV fara receiver de la DIGI Cablu TV

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
6891

6891

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 17.11.2011
am un LED TV Samsung 32D4003 prin care prind Digi TV DVB-C fara receiver.
prind toate programele tv, de radio si Acasa tv HD Digi Sport TV 9 prog HD  mai putin antenele a1,a2,a3 si euforia tv trebuie sa fac ceva pentru a receptiona antenele? eu ce prind acum e iptv sau digital cablu?, televiziorul mai are in spate COMMON INTERFACE acel ceva ca la un receiver de introducere a cartelelor, daca ma abonez la HBO si imi da cartela o pot introduce acolo si sa prind Hbo? cand dau pe HBO, HBO HD  sau Discovery World scrie Semnal Demodulat

Edited by 6891, 20 November 2011 - 13:53.


#2
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,553
  • Înscris: 16.12.2006
nu :)

iti trebuia un CAM si abia pe urma in acel CAM bagai cartela de la RCS ;)

RCS-ul nu distribuie CAM-uri, iar cartelele sunt imperecheata cu receiverul, asa ca o sa ai nevoie de un receiver si cartela de la RCS.

#3
6891

6891

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 17.11.2011

 catalinman, on 20th November 2011, 13:52, said:

nu :)

iti trebuia un CAM si abia pe urma in acel CAM bagai cartela de la RCS ;)

RCS-ul nu distribuie CAM-uri, iar cartelele sunt imperecheata cu receiverul, asa ca o sa ai nevoie de un receiver si cartela de la RCS.
deci cartelele se dau doar impreuna cu receiverul?
dar de ce nu prind antenele deci prind tot numai antenele nu, nu imi apare nici in grila asa cum imi apare programele codate.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,715
  • Înscris: 08.10.2015
Asa mi se intampla si mie, si tot Samsung am. De cand au inceput testele pe frecventa 458MHz scanarea automata se opreste imediat ce memoreaza canalele de pe aceasta frecventa. Trebuie sa memorezi manual frecventele de 466000KHz si 474000KHz cu 64 QAM si iti vor intra si restul, adica Antenele, Digisport 1, CN, Duna etc. :)

Edited by MembruAnonim, 20 November 2011 - 14:04.


#5
6891

6891

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 17.11.2011

 MembruAnonim, on 20th November 2011, 14:04, said:

Asa mi se intampla si mie, si tot Samsung am. De cand au inceput testele pe frecventa 458MHz scanarea automata se opreste imediat ce memoreaza canalele de pe aceasta frecventa. Trebuie sa memorezi manual frecventele de 466000KHz si 474000KHz cu 64 QAM si iti vor intra si restul, adica Antenele, Digisport 1, CN, Duna etc. :)
mersi, le-am prins.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate