Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

iPhone 5 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
3078 replies to this topic

#19
the_beast

the_beast

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 24.03.2005

View Postbadsica, on 26th November 2011, 21:04, said:

Cum ai vrea sa arate un telefon touchscreen? sa fie trapezoidal sau rotund .. cu butoane?
Nu uita ca nu Appele a scos primul touchscreen. :nonobad:

In fine , fiecare da pe ce crede de cuviinta banii lui.

Daca nu iesea iphone samsung facea si acum telefoane cu winows pe care le foloseai cu pen-uri. Am vazut chiar si unele(nu vechi) care aveau pointer pe care il manevrai din joistik :deadtongue:

La capitolul invoatie samung a supt-o rau in fata Apple, mai lasati-o ca macane.

#20
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
LG Prada a fost primul telefon cu capacitive touchscreen. Prost telefon, in opinia mea, dar sa dam Cezarului ce-i al lui. Iar telefoanele cu pen si Handwriting Recognition nu erau chiar o idee rea.

Edited by miromulus, 27 November 2011 - 11:18.


#21
xxz

xxz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 21.01.2010
Vorbind despre originalitatea si diversitatea numelor si formelor telefoanelor Samsung, cu mici exceptii...

Attached Files



#22
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007

View Postbadsica, on 26th November 2011, 21:04, said:

Nu, nu au scos primul telefon cu touchscreen, au scos primul telefon cu touchscreen usor de folosit, care poate fi folosit de oricine, care merge bine, este usor de folosit.

View PostMUR_I0NUT, on 26th November 2011, 22:32, said:

Ok, acum, tu mi-ai aratat mai sus doua poze cu SGS si SGS2, stii fiecare care-s. Acum, intr-una din pozele de mai jos e un iPhone4 si in cealalta e un iPhone 4S. Care e care? :naughty:
Poza aia e luata de pe net de pe site`uri care scriu despre Samsung, cat de buna e ea nu ma intereseaza.
Si in pozele puse de tine sunt 2 iphone 4, asa ca invata tu sa faci diferenta intre ele.

View Postmiromulus, on 27th November 2011, 11:16, said:

LG Prada a fost primul telefon cu capacitive touchscreen. Prost telefon, in opinia mea, dar sa dam Cezarului ce-i al lui. Iar telefoanele cu pen si Handwriting Recognition nu erau chiar o idee rea.
Da, nu puteam sa suport telefonul ala, se misca foarte prost, innebuneai incercand sa faci scroll, desi avea display color, avea meniul alb-negru, touchscreen-ul nu mergea bine.
Cand am primit primele iPhone 2G in studio, absolut toata lumea vroia sa il ia sa uite, de la directorul general pana la secretara firmei.

View Postxxz, on 27th November 2011, 13:43, said:

Vorbind despre originalitatea si diversitatea numelor si formelor telefoanelor Samsung, cu mici exceptii...
Si cu tine, le place galaxia.

#23
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Daca vorbim insa doar de primul telefon cu touch screen (fix sau mobil), cred ca totusi Apple a facut primul concept: http://www.applegaze...at-t-1984-1.jpg E posibil sa ma insel. Auzisem ca au facut chestia asta in 1984 dar nu am putut sa o verific din ceva surse serioase

Edited by miromulus, 27 November 2011 - 16:09.


#24
f1gio

f1gio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 28.02.2011
Il intreb pe "mur ionut". Apple a facut iOS,Samsung ce software a dezvoltat el singur ?iti respect argumentele dar nu raspunde,nu e nevoie. Rasp. Este niciunul. Cam asta e diferenta. Sper sa nu te superi.

#25
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Bada e softul facut de Samsung:)

#26
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Postf1gio, on 27th November 2011, 16:50, said:

Apple a facut iOS,Samsung ce software a dezvoltat el singur ?
http://en.wikipedia.org/wiki/Bada

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7say02d2HeQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
In privinta soft-ului,iOS conduce detasat fata de Bada.Bine ca s-au trezit sa puna Android pe telefoane,sa poata rivaliza de la egal la egal.Cei care zic ca aplicatiile pe Android merg mai greu,sa vada in ce limbaj sunt scrise majoritatea si oare ce masina virtuala folosesc?Recent s-a introdus si in Android(SDK) posibilitatea de a crea aplicatii native,care insa nu fac parte din majoritate,pentru a vedea si Iphonarul diferenta dintre un sistem de operare si altul,pe hardware diferit.Ambele sisteme de operare sunt bune,ambele au stramosi demni,si se adreseaza anumitor oameni.Eu de exemplu,daca as avea o suma de bani,sa zicem 2000 de lei,si chiar n-as avea ce sa fac cu ei(pana de idei),mi-as lua un telefon cu Android,pe baza experientei placute pe care o am cu Linux pe PC.Cei care folosesc Mac-uri,vor alege iOS,pe baza experientei pe care o au cu Mac.

#28
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Ambele sisteme se bazeaza pe UNIX, la fel ca si Linux, asemanarea intre ele este sublimba, dar lipseste cu desavarsire.
Pana la urma fiecare isi cumpara ce vrea, ce ii foloseste si ce ii face placere.

#29
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Gresit.iOS se bazeaza pe Unix(intr-un final),iar Android are la baza nucleul Linux,un sistem de operare Unix-like,o copie.

#30
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
mi se pare o culme a ignorantei sa afirmi ca iOS (!!!) este bazat (!!!) pe UNIX, iar Linuxul este o "copie" UNIX-like. :lol:

Of Doamne, in ce hal s-a ajuns cu postarile.

#31
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
"Linux ( /ˈlɪnəks/ lin-əks,[5][6] also pronounced /ˈlɪnʊks/ lin-uuks[7][8][9]) is a Unix-like computer operating system" blabla...

Uite si sursa,sa nu zici ca bag din burta: http://en.wikipedia.org/wiki/Linux

N-am zis ca iOS e bazat pe Unix,am zis ca intr-un final,are o legatura.


De asemenea:

View Postglumetu, on 27th November 2011, 20:05, said:

Of Doamne, in ce hal s-a ajuns cu postarile.


#32
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Daca ne luam dupa wikipedia, ambele sunt "Unix-like" :)) http://en.wikipedia.org/wiki/Ios

Quote

iOS is derived from Mac OS X, with which it shares the Darwin foundation, and is therefore a Unix-like operating system by nature.

Edited by miromulus, 27 November 2011 - 20:34.


#33
Oana31

Oana31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 14.07.2008

View PostMUR_I0NUT, on 26th November 2011, 23:32, said:

Da, si dupa specificatiile SGS-ului (anuntat in Februarie 2010, pe piata in Mai acelasi an) au scos Apple iPhone 4 (anuntat in Iunie 2010, pe piata in Iulie acelasi an). Deci, spune-le merci celor de la Samsung, altfel in loc de iPhone 4 aveati un 3GS cu camera de 5 Mpx, numit iPhone 3GS 5 Mpx. Lol.


Da, si dupa specificatiile SGS2-ului (anuntat in Februarie 2011, pe piata in Mai acelasi an) au scos Apple iPhone 4S (anuntat in Octombrie 2011, pe piata in aceeasi luna, dar numai in anumite tari). Deci, din nou, spune-le merci celor de la Samsung, altfel in loc de iPhone 4S acum aveati un iPhone 4 cu camera de 8Mpx, numit iPhone4 8Mpx.


Ce bine ca ai tu poza cu viitorul SGS3, toate site-urile de specialitate din lume se zbat sa obtina una, si de fapt o aveai tu. :D Stai linistit, ca specificatiile lui SGS3 vor incerca cei de la Apple sa le copieze in urmatorul iPhone. Am zis vor incerca, ca de reusit nu vor reusi, se vede treaba buna care-au facut-o cu iPhone 4S.

Ok, acum, tu mi-ai aratat mai sus doua poze cu SGS si SGS2, stii fiecare care-s. Acum, intr-una din pozele de mai jos e un iPhone4 si in cealalta e un iPhone 4S. Care e care? :naughty:

Am avut 4, acum am 4S. Ca si aspect, NU E NICI O DIFERENTZA!! Dif. consta in microprocesorul de IPAD2 si vocea inteligenta SIRI. Care, by the way, e bestiala.  :thumbup:
Prietenii mei ii spun:"Siri, I wanna fuck you tonight". Ea raspunde "I'm gonna pretend I did not hear that".
Deci vreau sa vad cand o sa apara Samsung sau HTC cu ceva asemanator: nu doar o voce, ci o voce care ra <_< spunde exact la orice intrebare/propunere, nu doar generalitati. Asa ca da, $199 pentru un Iphone 4S mi se pare decent.

#34
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Dezamagitor,pai ii fac propuneri doar telefonului :lol:?199 la abonament,si cat e abonamentul pe luna?

Edited by asasinuxp, 27 November 2011 - 21:37.


#35
Oana31

Oana31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 14.07.2008

View Postasasinuxp, on 27th November 2011, 22:36, said:

Dezamagitor,pai ii fac propuneri doar telefonului :lol:?199 la abonament,si cat e abonamentul pe luna?

$85 inainte de taxe

#36
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View PostOana31, on 27th November 2011, 21:33, said:

Deci vreau sa vad cand o sa apara Samsung sau HTC cu ceva asemanator: nu doar o voce, ci o voce care raspunde exact la orice intrebare/propunere, nu doar generalitati.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/a7T-g2CCYkc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QhhTEO6Plws?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate