Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator
 Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...
 Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 

SoftNews AGENT !!! (SNA 1.21)

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#127
KINGro

KINGro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 08.10.2002
In ce program a fost facut SoftNews Agent clientu si serveru ?

#128
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
am versiunea 1.21 build 555. Daca dau dublu click pe iconitza, imi apare o fereastra de aprox 250 / 200 care are numai butonul (X) de inchidere si un buton jos dreapta de exist (restul e o caseta de dialog goala). Fereastra are o mica tendintza de a ramane transparenta... dar dupa ce-shi revine dac au exit, SN se inchide de tot, daca dau Close (X) , da nishte erori...
Am Win XP ...
Daca mai faceti ceva la el, incercati sa rezolvati si chestia cu fereastra aia rotunjita de anuntz (ai fost logat de pe server) care ramane in background (nu vad cand apare si uit de ea), si pe care daca nu dau click SN este ca si mort... Ar merge ceva sa fio OnTop ca sa o vad si sa pot da click pe ea... Sau mi se intampla numai mie?
In rest, sper sa nu abandonati programul, ca e super marfa! :) Succes!

#129
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,682
  • Înscris: 26.11.2001
Programul nu este abandonat.. doar ca acum este Craciunul :)
Nu s-a mai ocupat nimeni de el... (cred)

#130
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
nu l-am abandonat. build555 a fost lansat de curand doar.. intr-un nou format de instalare .. tot NSIS dar cu ModernUI. also, am discutat despre viitorul SNA2.0

#131
Seven[BERE]

Seven[BERE]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 06.11.2002

Quote

Originally posted by pstdgt
nu l-am abandonat. build555 a fost lansat de curand doar.. intr-un nou format de instalare .. tot NSIS dar cu ModernUI. also, am discutat despre viitorul SNA2.0

Imi spune si mie cineva ce e NSIS si ModernUI?
De fapt banuiesc eu ce sunt dar vreau o descriere....
As cauta eu acum dar sunt putin ocupat. Cum ajunsei la servici ma pomenii ca tre sa fac suport tehnic in Engleza :P

bye

#132
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,682
  • Înscris: 26.11.2001
NSIS este un program pentru creat module de instalare. Este realizat de Nullsoft si este free.
ModernUI cred ca este noua interfata a acestui modul, care acum arata mult mai bine :)

NSIS il gasesti aici:
http://www.softnews....6/1/6-1-1.shtml

#133
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
dupa cum a spus si Courage, NSIS este un installer builder facut de cei de la NullSoft (da, aia cu WInampu` :)). Este free si ofera destul de multe optiuni (desigur, asta daca nu vrei sa faci un installer-e gen VisualStudio). De la versiunea 2.0 (acum este 2.0beta0) are inca 3 UI-uri inafara de cel default. Singurul dezavantaj ar fi ca pt a crea un installer trebuie sa scrii un fisier text care apoi se compileaza. Desigur, exista deja cateva IDE-uri pt asta, dar personal prefer un editor  normal de text. Suporta compresie gzip si bzip2, crc-check la despachetare, acum si optiuni de instalare pe nivele multiple, incarcarea de dll-uri externe, mai multe limbi (se poate observa la si SNAgent asta) si multe altele...

#134
Seven[BERE]

Seven[BERE]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 06.11.2002
Aha. M-am prins. Eu foloseam InnoSetup.
O sa arunc un ochi si pe NSIS.

10x
bye

#135
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
de asta ce spunetzi?

shi nu vrea sa se logheze de NICI O CULOARE! Am facut shi update ... nik (aveam 1.1, care a mers OK pana acu cateva zile)

XP Pro (cu licentza, bineintzeles) :drac: :P

shi apropo, la ce foloseshte Activate? Tot la XP Pro?!  2 x :drac:

#136
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Am mai scris ASTAZI si IERI in alte thread-uri ca MOMENTAN este OPRIT acest serviciu ! Va merge din nou ASAP !

Daca te-ai fi uitat pe forum ai fi vazut....  /sHit

PS: si cand mai pui poze de astea incearca sa nu mai AFISEZI IP-ul tuturor vizitatorilor ... crede-ma ca NU apreciaza NIMENI asta  :rolleyes:

#137
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
"Activare" este pentru `conectare`...

#138
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
une sicrie ma ... lasa .. te cred ... io ma chinuid e vreo 3 zile cu el ... cat p-aci sa ma hotarasc sa reinstalez XPu ... nu pentru el ... ci am crezut ca a crapat de tot ...ca il am de prin vara pus ...

sorry de faza cu IPuri ... ai vazut ca am mutat ala special ... da' am vreo 32 de ore de cand sunt treaz ... chiar asta am avut in intentzie ... sa acopar Ipurille ... :(

#139
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
apropo monitox, chiar daca nu mai mege SNA poti modifica semnatura ta sa corespunda mesajul cu "get sna now".

#140
kye04

kye04

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 745
  • Înscris: 14.01.2002
eu ma chimui sa il dau jos dar nu merge downloadat.cred ca nu mai e in locatia respectiva.ce se intimpla????????

#141
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Il poti (puteti) downloada acum. SoftNews agent nu este disponibil la download decat pe mirror metropolitan (acest site) iar serverul nostru de download a fost oprit. De aceea si problema ta.

#142
rnicolescu

rnicolescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 18.03.2002
Nu merge login de nici o culoare!  :(
SNA 1.21 build 555
Win NT 40, SP 6a

#143
WhoAmI

WhoAmI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 15.01.2003
Am luat SNA si pare sa mearga; am o intrebare si-mi cer scuze daca nu sint primul care o pun: pot sa-l conving sa nu-mi deschida paginile cu IE? De obicei folosesc Mozilla, iar IE il deschid doar in situatii speciale.

#144
Guest_AcidMan_*

Guest_AcidMan_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Eu folosesc Opera 7 .. de ce stau cu "Nu esti logat " Iar toate functiile de logare si alte treburi sunt inactive?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate