Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Google Chrome

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1117 replies to this topic

#55
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Prima diferenta pe care am observat-o la noua versiune: iconita Ad Block s-a transformat intr-o labuta si apar diverse poze cu pisici pe diferite site-uri, inclusiv acesta. Se mai intampla la cineva asta ?

Si in loc de Pause scrie Paws. Devine din ce in ce mai ciudat.

LE: OK, s-o punem pe seama zilei in care suntem. :)

Edited by Puferiu, 31 March 2012 - 23:36.


#56
ady000

ady000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 30.10.2009
sunt un pic offtopic da asta stiati?

Noul browser de la Google (Chrome 17, ultima versiune lansata) contine in codul sau algoritmi ce vor fi folositi la impunerea Acordului Comercial de Combatere a Contrafacerii (pe scurt ACTA, despre care vorbeste toata lumea). Daca nu sunteti de acord cu ACTA, daca nu sunteti de acord cu eliminarea intimitatii, daca nu sunteti de acord cu stoparea schimbului liber de informatii pe internet atunci nu folositi acest nou browser si dati acest mail la toti cunoscutii.

Cei de la Google vor nega, evident, aceste informatii, insa hackerii de la Anonymous (cei care au spart de curand serverele NASA) au intrat in posesia unor dovezi care arata clar faptul ca noul browser este gandit special pentru a “fura” informatii despre utilizatori (ce site-uri vizitati, ce downloadati, ce aveti instalat in calculator etc). Cea mai buna dovada este lansarea in graba a noilor versiuni. Google Crome 16 a fost lansat in decembrie 2011, Google Chome 17 in februarie 2012 (la nici macar doua luni distanta !!!).

Se pregateste Google Chrome 18 (e in versiune beta acum), iar Google Chrome 19 este deja in versiune dev. Rapiditatea cu care se succed lansarile nu arata decat faptul ca ei se adapteaza noilor “cerinte” de violare a intimitatii. Nu este o teorie a conspiratiei, ci doar o demascare facuta de grupul de hackeri Anonymous: nu folositi Google Chrome si forwardati acest mail la toti prietenii. ACTA = violarea intimitatii.

#57
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011
știri mai noi n-ai? că versiunea 18 e stable deja.

#58
x-man25

x-man25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 07.06.2007
@bluke424 mi-ai luat-o inainte . Tocmai ma pregateam sa-i recomand lu`ady cu trei de zero , sa mai dea si el cate un update la Chrome , din cand in cand , inainte sa scrie prostii :) Chrome 18 , stable release , a fost lansat de cateva zile . L-am semnalat zilele trecute catre Secunia , sa-l adauge la detectie .

Acum am citit tot ce ai scris ... si tot prostii sunt . Google a lansat mereu versiuni noi de Chrome , la intervale scurte de timp . Se spunea mai demult ca prin aceasta tactica a vrut sa atraga in capcana Firefox, pentru ca au incercat si acestia sa faca la fel ... si au ramas cu bug-uri in browser .

Cat despre ce stie Google despre tine, hai sa fim seriosi . Tu cum crezi ca-si imbunatatesc momentan cautarile , prin magie ? Prin statistici de la utilizatori. Oricum totul este si la noi controlat , asa ca las-o mai usor cu teorii de cacao .

Edited by x-man25, 31 March 2012 - 23:56.


#59
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010
Salut. A ajuns la versiunea 19.

Attached Files



#60
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006
Intrebare:
de ce de cate ori incerc sa dau upload la o poza pe net,folosind chrome mi se blocheaza si trebuie sa il inchid?
OS windows 7
pc
2.6 CPU
4 giga ram
explorer-ul merge dar nu imi place sa il folosesc.

#61
VladyR10

VladyR10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 14.05.2011

View PostKortana, on 1st April 2012, 01:38, said:

Salut. A ajuns la versiunea 19.
19.0.1084.1 (Dev)  (March 30, 2012; 1 day ago) dar nu și cea stable

View PostCarapicho, on 1st April 2012, 02:46, said:

Intrebare:
de ce de cate ori incerc sa dau upload la o poza pe net,folosind chrome mi se blocheaza si trebuie sa il inchid?
OS windows 7
pc
2.6 CPU
4 giga ram
explorer-ul merge dar nu imi place sa il folosesc.
șterge-i cache-ul și încearcă din nou.

Edited by VladyR10, 01 April 2012 - 08:29.


#62
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010

View Postady000, on 1st April 2012, 00:34, said:

sunt un pic offtopic da asta stiati?

Noul browser de la Google (Chrome 17, ultima versiune lansata) contine in codul sau algoritmi ce vor fi folositi la impunerea Acordului Comercial de Combatere a Contrafacerii (pe scurt ACTA, despre care vorbeste toata lumea). Daca nu sunteti de acord cu ACTA, daca nu sunteti de acord cu eliminarea intimitatii, daca nu sunteti de acord cu stoparea schimbului liber de informatii pe internet atunci nu folositi acest nou browser si dati acest mail la toti cunoscutii.

Cei de la Google vor nega, evident, aceste informatii, insa hackerii de la Anonymous (cei care au spart de curand serverele NASA) au intrat in posesia unor dovezi care arata clar faptul ca noul browser este gandit special pentru a “fura” informatii despre utilizatori (ce site-uri vizitati, ce downloadati, ce aveti instalat in calculator etc). Cea mai buna dovada este lansarea in graba a noilor versiuni. Google Crome 16 a fost lansat in decembrie 2011, Google Chome 17 in februarie 2012 (la nici macar doua luni distanta !!!).

Se pregateste Google Chrome 18 (e in versiune beta acum), iar Google Chrome 19 este deja in versiune dev. Rapiditatea cu care se succed lansarile nu arata decat faptul ca ei se adapteaza noilor “cerinte” de violare a intimitatii. Nu este o teorie a conspiratiei, ci doar o demascare facuta de grupul de hackeri Anonymous: nu folositi Google Chrome si forwardati acest mail la toti prietenii. ACTA = violarea intimitatii.
Ce Anonistii au descoperit asta?Wow,au descoperit apa si sapunul!Stiai ca codul sursa al Chromium este gratuit?Ok,sa zicem ca trecem peste asta,dar cum anume ii va ajuta Chrome pe ISP-isti(nenea aia de la care ai tu internetul) sa vada orice descarci mai usor?Pentru ca ei oricum vad ce descarci,folosesti reteaua lor,iar Acta ii obliga pe acestia sa supravegheze,nu FBI sau SRI.

#63
ady000

ady000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 30.10.2009
nu folosesc chrome deci nu dau update internet explorer si firefox merg destul de bine, in fine trebuia sa ma abtin..........
P.S nu am scris eu am primit pe mail despre....chrome, nu m-am interesat pentru ca nu mai folosesc,am folosit candva.bafta

Edited by ady000, 01 April 2012 - 10:57.


#64
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006

View PostVladyR10, on 1st April 2012, 09:23, said:

19.0.1084.1 (Dev)  (March 30, 2012; 1 day ago) dar nu și cea stable


șterge-i cache-ul și încearcă din nou.
am uitat sa scriu aseara:
cache este sters
history de asemenea
chiar a fost unistall si instalat iar

#65
ionut_y

ionut_y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.06.2005
Salutare,la toate versiunle de Chrome am avut problema actualizarii automate :
Serverul de actualizare nu este disponibil..
Attached File  untitled.JPG   27.27K   38 downloads
Cum se poate rezolva?

Ms

#66
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006
Vezi daca te ajuta raspunsul oficial:
http://support.googl...p;answer=111996

Bafta!

#67
ionut_y

ionut_y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.06.2005
Multumesc Ravy pt raspuns.
Instalarea lui Chrome am facut-o cu installer-ul offline.Sistemul de operare este Xp SP3.
Asa cum este acolo specificat cheia HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{2F0E2680-9FF5-43C0-B76E-114A56E93598}\LocalServer32  nu este prezenta la mine.Nici serviciul Google Update nu exista in servicii.

Problema se rezolva daca folosesc web installer-ul,dar nu asta vreau,kitul offline il am intr-un setup de windows unattanded si web installer-ul nu-mi foloseste in cazul asta.

Ms

#68
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006
Atunci trebuie sa-l dezinstalezi de tot si sa-l reinstalezi pe curat, asa scrie si acolo.

View Postionut_y, on 18th April 2012, 12:04, said:

kitul offline il am intr-un setup de windows unattanded si web installer-ul nu-mi foloseste in cazul asta.
Partea asta n-am inteles-o cum trebuie... Adica tu iti faci kitul tau de windows in care pui si chrome si nu se "pune" cum trebuie sa ce-ai vrut sa zici aici?

Bafta!

#69
ionut_y

ionut_y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.06.2005
L-am incercat si pe curat si tot la fel.Pana la urma ma las pagubas.
Da,iti poti face un kit de windows personalizat,cu Nlite de exemlpu.
Ms.

#70
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006
Daca pe curat inseamna din acelasi offline installer este posibil ca de-acolo sa ai probleme. Ia purs si simplu varianta online.
In plus daca din windows ai scos anumite lucruri este posibil ca aceasta eroare sa vina de-acolo.

Bafta!

#71
ionut_y

ionut_y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.06.2005
Nu pot folosi varianta online pentru un kit unattended de windows,foarte posibil sa nu am configurata conexiune de internet la instalare si atunci imi va da eroare.Raman cu problema asa,o sa-i fac update manual.
Ms de ajutor.

#72
ionut_y

ionut_y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.06.2005
Exista vreo optiune ca atunci cand se inchide si ultimul tab deschis sa nu se inchida si browserul?
La Firefox am rezolvat-o cu addon-ul TabMix,ca in imagine :
Attached File  untitled.JPG   13.44K   25 downloads

Multumesc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate