Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!
 

Laptop

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
1273 răspunsuri în acest subiect

#1009
di eGO

di eGO

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 353
  • Înscris: 13.01.2004
LAPTOP PACKARD BELL 7415 DUAL CORE T2300
Specificatii :
Procesor Intel Pentium T2300 Dual Core, 1,66 GHz, FSB 667
Model Packard Bell Easynote V7415
Display 15,4'' TFT LCD WXGA
Memorie 1024 MB, (2 x 512 MB) DDR2-533
Placa video ATI Radeon X1600, 512 MB HyperMemory, (128MB dedicati)
TV Tuner & Remote
HDD 80 GB
Chipset Intel 945PM
Placa de sunet onboard
Modem V.92 56 Kbps data/fax  
Unitate optica DVD-RW
Placa de retea 10/100 Mbps, Wireless LAN
Conectori IEEE 1394, 4 x USB 2.0;
VGA, DVI-D, S-video, TV-out;
Type II PC Card slot, microfon/line-in, casti stereo/speaker/line-out cu suport SPDIF.
Cititor card memorie 4-in-1 card reader (MMC, SD, MS,MS PRO, xD-Picture Card),
Acumulator Li-Ion, 4000/4400 mAh, 6 celule
Autonomie: 2 h  
Sistem de operare Windows XP Home Edition
Garantie 2 ani
Greutate 2,9 Kg
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Notebook Toshiba Satellite M70-192
Procesor Intel Centrino Pentium M 760 2.0 GHz
» Caracteristici LCD
Display: 15.4 inch Wide XGA CSV VA TruBrite + High Definition To Go
» Caracteristici Audio
Toshiba Bass Enhanced Sound System with SRS® TruSurround XT™ System
Audio: Difuzoare stereo Harman Kardon® incorporate
» Body & Design
Dimensiuni (WxHxD mm): 360 x 263 x 38.5 mm
Greutate (Kg): 2.71 Kg
» Expansiune/ Conectivitate
Fax / Modem: 56Kbps V.92
Retea: Ethernet 10/100 Base-TX
Intel® PRO/Wireless 2200BG LAN Mini PCI adaptor integrated in Intel® Centrino® mobile technology
Wireless Technology : Wireless LAN (802.11b/g)
Manufacturer : Taiyo-Yuden
Wireless Technology : Bluetooth®
Version : 2.0
Cititor carduri de memorie: 5-in-1 Bridge Media slot (suporta SD™ Card, Memory Stick®, Memory Stick Pro™, MultiMedia Card™, xD-Picture Card™)  
Porturi: 1 x i.LINK (IEEE 1394)
1 x RJ-11
1 x RJ-45
1 x TV-out (s-video)
1 x VGA
3 x USB 2.0 (Rear 2, Left 1)
1 x PC Card slot for 1 Type II card
1 x Express Card™ slot
2 x memory slots (expansion module sizes : 128, 256, 512, 1,024 MB)
» Alimentare
Baterie: Lithium-ion (max. 2:26h)
» General
Hdd S NBoook: 60 GB SATA 8MB buffer
Unitate Optica S NBook: DVD-RW9 compatibila si DVD-RAM
» Caracteristici Video
Rezolutie maxima(pixeli) S NBook: 1280 x 800
Chipset video: ATI MOBILITY RADEON X700 128MB @ PCIEx
» Procesor / Memorie
Frecventa Procesor S NBook: 2.0 GHz
Model Procesor S NBook: Intel Centrino
Cache Level 2: 2 MB
Memorie DDRAM S NBook: 512MB DDR2-533 (expandabil la 2GB)
» Altele
Sistem de Operare PreInstalat: Microsoft Windows XP Home + Software bundle
Garantie 1an


Am pus specificatiile ca sa nu fiu subiectiv. Oricum, fiecare are puncte forte si puncte slabe...

#1010
ironm

ironm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 124
  • Înscris: 10.05.2006
Stiu si io specificatiile ca de 1 luna numa asta fac:P si din toate pct de vedere(inafara de firma) packard bell e mai tare. si are si mai multe...chestii, ca sa zic asa.
ce,n-am dreptate?

#1011
bgp_ro

bgp_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 54
  • Înscris: 10.10.2003
Bun, pana la urma m-am hotarat la Toshiba Satellite Pro L20-184, se incadreaza mai bine in bugetul meu. Intrebarea este... ce trebuie sa mai primesc pe langa laptop-ul propriu-zis? Softurile (inclusiv XP) sunt doar preinstalate pe HDD, sau le primesc si pe CD-uri? Cate cd-uri ar trebui sa fie?

#1012
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.116
  • Înscris: 27.04.2006

 bgp_ro, on Jun 3 2006, 11:34, said:

Bun, pana la urma m-am hotarat la Toshiba Satellite Pro L20-184, se incadreaza mai bine in bugetul meu. Intrebarea este... ce trebuie sa mai primesc pe langa laptop-ul propriu-zis? Softurile (inclusiv XP) sunt doar preinstalate pe HDD, sau le primesc si pe CD-uri? Cate cd-uri ar trebui sa fie?

Primesti un disc cu Product Recovery, pe care ai tot sistemul. Mai primesti un cd cu MS Office One Note, si cam atat.

#1013
bgp_ro

bgp_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 54
  • Înscris: 10.10.2003
aha, multumesc!

#1014
alexutzu_boo

alexutzu_boo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 160
  • Înscris: 09.02.2006
Am citit si eu topic-ul asta...Si mi-a sarit in ochi ca spre apple nu se orienteaza nimeni...Oare de ce???

#1015
duffus

duffus

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 26.05.2006
salutare! Si eu sunt, ca multi altii in dilema si nu prea stiu ce laptop sa-mi aleg, cu toate ca am citit cam tot ce este pe aici. Poate ma puteti ajuta putin. Eu m-am oprit la 3 modele:

http://www.evomag.ro...ab=detalii#tabs

http://www.emag.ro/n...ratorilor#meniu

http://www.emag.ro/n...PSM71E-01K00QG3

In privinta acer-ului nu sunt sigur din cauza disctuilor de pe aici. Toshiba mi se pare ca are hardul prea mic pt ce o sa-l folosesc eu (multimedia), iar FS-ul e un pic peste banii mei ( 40 mil). Credeti ca ar fi bine sa mai pun bani deoparte si sa iau FS-ul?

#1016
ironm

ironm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 124
  • Înscris: 10.05.2006

 duffus, on Jun 7 2006, 12:09, said:

salutare! Si eu sunt, ca multi altii in dilema si nu prea stiu ce laptop sa-mi aleg, cu toate ca am citit cam tot ce este pe aici. Poate ma puteti ajuta putin. Eu m-am oprit la 3 modele:

http://www.evomag.ro...ab=detalii#tabs

http://www.emag.ro/n...ratorilor#meniu

http://www.emag.ro/n...PSM71E-01K00QG3

In privinta acer-ului nu sunt sigur din cauza disctuilor de pe aici. Toshiba mi se pare ca are hardul prea mic pt ce o sa-l folosesc eu (multimedia), iar FS-ul e un pic peste banii mei ( 40 mil). Credeti ca ar fi bine sa mai pun bani deoparte si sa iau FS-ul?

TOSHIBA 100% din ce ai enumerat acolo!!!! Mai ales cu super promoti aasta la emag. Daca nu gasesc Packard Bell v7415 pana la sf lunii, p-ala il iau si eu! Mergi cu incredere pe modelul ala de la Toshiba! (FS nu prea se merita ca e cu procesor amd)
P.S.: dupa ce-l iei sa ne zici cum e :D

#1017
duffus

duffus

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 26.05.2006
Da, la toshiba ma gandeam si eu un timp, insa vreau un laptop desktop replacement. Toshiba-ul acela nu prea m-ar sadisface ( hard mic, display mic). Asa ca revin cu o noua intrebare: din punct de vedere al calitatii, se merita FS? Adica e cu mult mai "prost" calitativ decat Toshiba? A, si sa nu uitam ca FS-ul are garantie 2 ani, pe cand Toshiba-ul numai un an si nu sunt dispus sa mai dau bani si pentru o prelungire a garantiei ( nu imi permite bugetul  :rolleyes: )

Editat de duffus, 07 iunie 2006 - 23:02.


#1018
ironm

ironm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 124
  • Înscris: 10.05.2006

 duffus, on Jun 7 2006, 23:58, said:

Da, la toshiba ma gandeam si eu un timp, insa vreau un laptop desktop replacement. Toshiba-ul acela nu prea m-ar sadisface ( hard mic, display mic). Asa ca revin cu o noua intrebare: din punct de vedere al calitatii, se merita FS? Adica e cu mult mai "prost" calitativ decat Toshiba? A, si sa nu uitam ca FS-ul are garantie 2 ani, pe cand Toshiba-ul numai un an si nu sunt dispus sa mai dau bani si pentru o prelungire a garantiei ( nu imi permite bugetul  :rolleyes: )

aaa...desktop vrei. pai in cazu asta merge mai mult fujitsu. da la banii aia, mai pui un pic de tot si-ti iei qosmio de la toshiba, si ALA e desktop replacement ;) nu mai gasesc acu linku,da era unu la 17" pe la vreo 51mil. cand gasesc postez.

#1019
ironm

ironm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 124
  • Înscris: 10.05.2006
Vad ca nu-l mai gasesc. Era la oferta la oktal.ro si ii zice Qosmio G20 -120. Bafta poate-l mai gasesti. Era un multimedia center!

Later Edit: L-am gasit: http://www.sigmanet......osmio G20-120
si aici
http://www.price.ro/...(120)_10241.htm

Editat de ironm, 08 iunie 2006 - 14:41.


#1020
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.747
  • Înscris: 05.09.2005
Toshiba Qosmio G20 - 120. Super tare ca dektop replacement, hard foarte mare pt un notebook, 17'', placa video tare, 4 kg si ceva si 1 ora jumate bateria.  Boxele de pe el sunt super!!

#1021
duffus

duffus

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 26.05.2006
Dap, pare super misto si ca dotari si din punct de vedere al calitatii insa e cu mult peste bugetul meu. In legatura cu bateria, tine o ora jumatate in full load sau doar in aplicatii gen office?

#1022
ironm

ironm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 124
  • Înscris: 10.05.2006

 duffus, on Jun 8 2006, 16:07, said:

Dap, pare super misto si ca dotari si din punct de vedere al calitatii insa e cu mult peste bugetul meu. In legatura cu bateria, tine o ora jumatate in full load sau doar in aplicatii gen office?

Jumi juma :P
Ce-ti pasa? Oricum il tii ca desktop, iar ca solutie mobila nush cat o sa-ti convina sa cari 4kg de 17'' dupa tine asa ca , at cand ai zis desktop replacement nu prea m-am mai uitat la baterie. Iar eu zic ca , dela 46 cat costa FS, sa mai pui inca 5mil e un efort care merita!!!! In primu rand ai toshiba vs fs, centrino vs turion, nvidia vs ati :D , hard mare vs ...hard nu asa mare :) si mai gasesti tu diferente care sa acopere diferenta de 5-6milioane!

#1023
duffus

duffus

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 26.05.2006
Ok, sa fiu mai explicit.  :) Cand am spus desktop replacement m-am referit la faptul ca vreau performata cat mai mare, display de 17 (preferabil)  dar in acelasi timp vreau si mobilitatea. Toshiba-ul acela nu imi ofera mobilitatea necesara ( din cauza bateriei ). FS-ul pare mai apt pentru asa ceva, insa nu stiu daca isi merita banii pe deplin (cam mula lume spune lucruri de rau despre aceasta marca). Oare pot gasi ce vreau eu ( performata mobila), la un pret accesibil? Poate ma putei ajuta.

#1024
ironm

ironm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 124
  • Înscris: 10.05.2006

 duffus, on Jun 8 2006, 20:58, said:

Ok, sa fiu mai explicit.  :) Cand am spus desktop replacement m-am referit la faptul ca vreau performata cat mai mare, display de 17 (preferabil)  dar in acelasi timp vreau si mobilitatea. Toshiba-ul acela nu imi ofera mobilitatea necesara ( din cauza bateriei ). FS-ul pare mai apt pentru asa ceva, insa nu stiu daca isi merita banii pe deplin (cam mula lume spune lucruri de rau despre aceasta marca). Oare pot gasi ce vreau eu ( performata mobila), la un pret accesibil? Poate ma putei ajuta.

pai cand zici 17" nu prea zici mobilitate.
FS e firma buna. nu toate modelele sunt rele,iar ala are un minus la procesor(se stei ca amd-urile se incalzesc foarte tare).
Vrei performante bune, iti zic o gramada de modele la 15,4" cu pret pana-n 46mil. E la oferta la emag un super calculator, la banii la care-l dau aia. Parca e modelul v2045 cu x300 placa video, 1gm de memorie, 80hdd si autonomie de vreo 3 ore.

#1025
duffus

duffus

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 26.05.2006
Cred ca mai bine ar fi sa ma duc sa testez niste laptopuri sau cel putin sa le vad cum arata si cum se comporta. Stii unde as putea face chestia asta? Pentru ca am fost la Media Galaxy, insa acolo erau expuse foarte putine modela.

Si in legatura cu laptopurile de 17", sunt cu mult mai mari decat cele de 15.4"? Din cate am citit eu prin specificatiile unor laptopuri, diferenta nu ar fi asa mare, doar poate la greutate.

Pe mine ma tenteaza foarte mult sa imi iau un laptop care sa aiba un X700 sau echivalentu acestuia de la nvidia. Asa ca acel x300 nu prea ma incanta, cu atat mai mult cu cat nu are performate foarte bune, din cate stiu eu ( o sa folosesc laptopul si pt gaming  :P  )  .

#1026
RoAp

RoAp

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 932
  • Înscris: 22.01.2006
Va salut . De producatorul MSI ce stiti ? In afara ca-i din Taywan .Am gasit o "saracie" de 12,1 la 3500RON si-mi pare tentanta .Mi-a placut mult forma , cu raport mare intre L si l plus bateria cu 8 celule .Procesorul este la 1,8GHz nu la 1,6 cum e in specificatii .Este Turion MT32 .Eu sunt fan HP am un PY417ea si un PY517ea insa la HP nu am gasit forma asta pronuntata de dreptunghi la diagonala aceasta .
http://www.itpromo.r...k/12_turion/msi
Are cineva ? Service in Bucuresti ? Multumesc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate