Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 

Transilvania L!VE.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
278 replies to this topic

#217
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Pe satelit nu prea mai este,pe cablu fanii lui Paszkany au noroc sa vada emisiunile ratate pentru ca postul e preluat prin fibra optica.

#218
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,715
  • Înscris: 08.10.2015
Păi dacă suntem rataţi, la ce să ne uităm? Posted Image

#219
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Eu vorbeam de cei care n-au avut timp sa vada emisiunile lor si le pot vedea acum.

#220
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

View Postalfa_alfa, on 02 iulie 2013 - 22:04, said:

Păi dacă suntem rataţi, la ce să ne uităm? Posted Image

La Digi 24,Antena 3 etc. Posted Image

#221
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Transilvania Live se vede si se aude foarte prost pe streamul de internet,zici ca e preluat din RCS si ca are un brum specific ProFM-ului slatinean.

#222
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
Deci,Digi e foarte aproape de lansare Posted Image

#223
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Intre timp a revenit banda cu informatii pe Transilvania Live cu ora si site-ul 'transilvanialive.ro'.

Edited by necolae, 05 July 2013 - 13:38.


#224
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,462
  • Înscris: 09.03.2007
Ai trecut mai des peste TRANSILVANIA LIVE, ai lasat DIGI-urile locale pentru el?

#225
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,910
  • Înscris: 28.11.2006
Mi se pare mie, sau calitatea transmisiei a scazut in ultima vreme? Am prins azi pe la pranz un buletin de stiri si, dupa ce ca se vedea groaznic (pe Dolce DTH), si stirile erau vechi. Nu am urmarit postul cu atentie, dar e intr-adevar posibil sa mearga "pe avarie" pana la toamna.

#226
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Se inchide T.Live ca sa ce? Sa se lanseze Digi24 Cluj? Frate, vreau si eu Digi24 Dambovita, Prahova si Arges. Nu de alta, dar nu ma mai satur de urmarit la videotext-uri cand ajung la regionalele Digi24. Cel mai bine ar fi sa se procedeze cum au facut cu canalele unguresti: ascunse, si sa fie vizibile doar in zonele vizate de informatiile acelui program.


PS: Digi 24 Jilava cand se va lansa?

#227
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,910
  • Înscris: 28.11.2006
Nu cred ca se inchide. Doar se muta in alt sediu. Sau cel putin asa am inteles de pe acest topic.

#228
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
1 octombrie 2013-ziua relansarii Transilvania Live.

Pana atunci,va recomand un nou post regional la fel de bun ca Digi-urile locale:http://live.tvsatrm.ro/

#229
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,462
  • Înscris: 09.03.2007
Mai bine ma uit la pachetul pbxtv.ro de la http://www.pbxtv.net/player/ro.html unde sunt o gramada de locale: ALPHA MEDIA, BARICADA TV, COLUMNA TV, OLTENIA TV, TV KIT, TV SIGHET, VPTV, VTV.
Pana la toamna astea sa le urmarim, apoi o dam iar pe TRANSILVANIA LIVE.

#230
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,910
  • Înscris: 28.11.2006
Eu nu pricep ce interes gasiti sa va uitati la posturi regionale din alta zona decat cea in care locuiti. Pe mine, care sunt din Prahova, nu ma intereseaza daca se opreste curentul in Cluj sau se inchide nu stiu ce strada in Iasi. Daca vreau informatii locale ma uit la o TV locala de la mine din judet sau ascult un post de radio local.

#231
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Sau sa urmarim regionalele Digi 24 ori Litoral TV.

Pufonel,sa stii ca TVSE din Buzau/Ramnicu Sarat are acoperire si in zona ta,cel putin pe cablu:

Quote

TVSudEst este o televiziune modernă, cu jurnale în direct, dezbateri, reportaje, emisiuni interactive şi de divertisment. Este un proiect jurnalistic ce se suprapune ca arie de acoperire pe regiunea de sud-est a ţării în judeţele Buzău, Ilfov, Prahova, Călăraşi, Ialomiţa, Constanţa, Tulcea şi Brăila.

Eu unul chiar am vazut stiri din Prahova pe acest post,vorbea Horia Tiseanu (primar Campina) despre realizarile acestui oras,iar,de asemenea,daca consulti programul lor pe port.ro,sa stii ca uneori au emisiuni preluate de la Valea Prahovei TV si Travel Mix (trust ce detine si Best FM).

#232
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,910
  • Înscris: 28.11.2006
Stiu de VP TV si Travel Mix. De asemenea in zona mea mai exista Prahova TV (a lui Sebastian Ghita), Wyl TV (a lui William Branza) si Alpha TV controlata de Liviu Luca. Din pacate insa eu nu am cablu ci DTH, deci nu le pot vedea decat pe net.

Altceva spuneam eu in postul de mai sus: ca dpmdv posturile regionale din alte zone decat a mea nu prezinta interes. Daca vreau informatii de la mine din regiune ma uit la posturile TV de la mine din zona, ascult la radio sau ma uit pe net. Iar daca vreau informatii turistice despre o anumita zona a tarii, exista destule emisiuni pe posturile nationale sau pe cele de nisa.

#233
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
In caz de nestiinta,Alpha TV si-a intrerupt emisia in aprilie:http://www.observato...-incetat-emisia

#234
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

View Postpufonel, on 07 iulie 2013 - 21:58, said:

Eu nu pricep ce interes gasiti sa va uitati la posturi regionale din alta zona decat cea in care locuiti. Pe mine, care sunt din Prahova, nu ma intereseaza daca se opreste curentul in Cluj sau se inchide nu stiu ce strada in Iasi. Daca vreau informatii locale ma uit la o TV locala de la mine din judet sau ascult un post de radio local.

Dar și pe mine ce mă interesează ce să întâmplă în Sectorul 4 pe B1 sau Felix 3? Eu vreau o televiziune locală in MS,fiindcă cele 2 sunt praf (TTM Mureș și Știi TV). Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate