Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema stabilizator tensiune cu...

VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?

Convertit sistem de navigați...
 Nu am sunet pe hdmi

Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis

Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei
 Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna
 De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat
 

fabia 1,2htp versus sandero1,6 85cp versusi20 1,2

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
daddy2

daddy2

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 06.10.2007
Buna ziua,

As avea si eu nevoie de parerile voastre in ceea ce priveste achizitionarea unei masini noi-la un buget de 7000-7500euro+cele 3 tichete de la REMAT; variantele mele ar fi o Skoda Fabia 1.2HTP 60CP sau un Sandero 1.6 85CP.Ce ma sfatuiti sa fac?Pe care dintre cele 2 sa le aleg?

Multumesc anticipat!

#2
andre02

andre02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 69
  • Înscris: 07.02.2008
Cam greu .. motorul cel mai tentant e pe Dacia, calitatea cea mai buna e pe Skoda

#3
Sutelosbo

Sutelosbo

    Banned by moderators

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.285
  • Înscris: 20.06.2011

View Postandre02, on 30th October 2011, 16:12, said:

Cam greu .. motorul cel mai tentant e pe Dacia, calitatea cea mai buna e pe Skoda
Te spală la fund skoda ? :blink:

#4
daddy2

daddy2

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 06.10.2007

View Postandre02, on 30th October 2011, 17:12, said:

Cam greu .. motorul cel mai tentant e pe Dacia, calitatea cea mai buna e pe Skoda


Sandero cu motorizarea de 1.6 are consum de aproape 10% in oras, ceea ce mi se pare exagerat!

#5
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 2.451
  • Înscris: 25.08.2006
Eu as alege Fabia.Decat Sandero, mai bine Logan.Sau macar Sandero Stepway.Sandero clasic mi se pare in primul rand foarte urata.Exceptand motorizarea un pic mai puternica, Fabia este superioara (interior/exterior)

#6
abunea

abunea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.723
  • Înscris: 23.11.2007
Alegere destul de grea, imaginea de marca atarna balanta in favoarea Skoda. Daca faci multe drumuri in afara localitatilor te-as sfatui sa mergi pe Sandero. Diferenta de motorizare e sesizabila in cazul depasirilor cu care te confrunti non-stop pe drumurile noastre. Daca o conduci preponderent urban, atunci e mai ok Skoda, consuma mai putin si nu ai un handicap major fata de Sandero. Trebuie sa iei in calcul si dotarile cu care vin, un minim de airbag-uri, ABS, A/C, etc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate