Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Comanda Sportsdirect.com

- - - - -
  • Please log in to reply
377 replies to this topic

#55
mihhay

mihhay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.03.2011
Din experienta voastra pe sportsdirect.. cam ce diferente sunt intre marimile lor si ale noastre? De exemplu mie 43 imi este prea mare iar 42 este fix si de obicei iau 43. De la ce firme ati luat si cum vi s-au potrivit marimile fata de ce purtati de obicei? Au multe haine care arata foarte bine dar nu as comanda deoarece nu stiu ce fel de material este, marimea am inteles ca nu e la fel la toate.

#56
Erick1

Erick1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 23.10.2009
Si-a luat cineva vesta asta http://www.sportsdir...olcode=60854626 ?

Daca da, as dori sa stiu daca a corespuns marimea sau au fost probleme?

#57
jordansens

jordansens

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.02.2012
Marimea este ok

Edited by jordansens, 06 October 2014 - 13:59.


#58
laurentiug

laurentiug

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.10.2007
Buna seara !
Ca prima experienta cu acest site, pot sa spun ca sunt foarte nemultumit ...
In 16 decembrie am facut o comanda online, platita cu cardul, de aproximativ 200 de euro, respectiv produse pentru cadourile de Craciun.
Primul mesaj :
" Order Processed
Dear ..... Laurentiu,
Order reference number: SD40000022253304 Your order has now been processed by our warehouse team. We will confirm by email once your parcel has been collected by your nominated courier. "
Urmarind comanda pe site-ul DHL am avut surpriza ca peste cateva zile sa vad mesajul :
"Dear ..... Laurentiu,
Our couriers have been unable to deliver your goods and as a result your order has been returned to sender."
Astfel ca de vreo 10 zile stau si astept sa primesc si eu banii inapoi ...
Acuma va intreb, e teapa si nu mai primesc nimic inapoi sau poate inca nu a trecut destul timp pana sa imi recuperez banii ???
Multumesc.

#59
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,712
  • Înscris: 19.08.2005
Lasa ce-ti scrie Sportsdirect, cand urmaresti  AWB-ul pe site la DHL, ce-ti spune?
Daca ajunge coletul in statia de livrare si, indiferent de motiv, nu ti-l poate livra, cei de la DHL Romania trebuie sa ia legatura cu DHL UK, ei iau legatura cu Sportsdirect si abia apoi se ia decizia de returnare a coletului, comanda plasata in 16 decembrie nu are cum sa fi ajuns in RO si sa se intoarca deja la origine decat daca era vorba de ceva frauda si chiar si asa e destul de greu, aceste colete sunt transportate doar cu camioane si le trebuie minim 3-4 zile lucratoare doar pentru un sens.
Sau ia legatura cu DHL RO si roaga-i pe ei sa-ti verifice AWB-ul, ei au mai multe informatii decat primesti tu.

#60
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Exista si varianta romaneasca a sportsdirect acum si se numeste woomie.
Problema e ca firma e din Belize si nu merge reclamata cam nicaieri in caz de ceva.
Un coleg de forum spune ca a primit produse necorespunzatoare si fara factura.
A mai cumparat cineva de la woomie?

Edited by MembruAnonim, 16 January 2016 - 00:47.


#61
isav

isav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.06.2007
Nu e varianta romaneasca.Ei sunt doar niste intermediari care comanda tot de la SportsDirect.
Au niste adausuri destul de mari, daca te uiti atent vezi ca un produs care la SportsDirect costa
7 euro la Woomie acelasi produs costa aproape 11 euro.
Mai bine comanzi direct de la SportsDirect daca vrei mai multe produse ,chiar daca transportul
te mai costa cel puțin 10 euro.Parerea mea.

#62
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postisav, on 16 ianuarie 2016 - 10:50, said:

Nu e varianta romaneasca.Ei sunt doar niste intermediari care comanda tot de la SportsDirect.
Au niste adausuri destul de mari, daca te uiti atent vezi ca un produs care la SportsDirect costa
7 euro la Woomie acelasi produs costa aproape 11 euro.
Mai bine comanzi direct de la SportsDirect daca vrei mai multe produse ,chiar daca transportul
te mai costa cel puțin 10 euro.Parerea mea.

Tu ai comanda de la sportsdirect ca sa pui "adaus" 3 euro la un produs?Din "adaus"-ul asta sa platesti si transportul?sa iti mai vina si produse retur de la clienti?
Deci woomie nu ia marfa de la SD pentru ca la majoritatea produselor pretul este acelasi.Am gasit si produse mai ieftine la woomie si stocurile lor difera de SD.
La woomie poti (teoretic) sa iei produse de cateva sute de euro , platesti 0 pentru transport, probezi si alegi ce iti place adica  3-4 produse , apoi faci retur la restul produselor , si toata "manevra" asta te costa 14 lei.
Categoric, daca ar fi o firma serioasa, ar fi mai avantajos sa cumperi de la woomie daca esti din RO.Daca si-ar face firma in UE eu numai de la ei as cumpara.
Dar asa nu vreau sa dau niciun ban unei firme din Belize mergand 100% pe incredere si fara sa am nicio varianta legala de imi recupera banii in cazul unei eventuale probleme sau neintelegeri.

Edited by MembruAnonim, 17 January 2016 - 17:24.


#63
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012

View PostMembruAnonim, on 17 ianuarie 2016 - 17:17, said:

fara sa am nicio varianta legala de imi recupera banii in cazul unei eventuale probleme sau neintelegeri.
Ei mint pe site?...

#64
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View Post123321, on 17 ianuarie 2016 - 18:02, said:

Ei mint pe site?...

Ce vrei sa spui? Cred ca am fost suficient de explicit in ultimele mele 2 postari pe acest subiect.

#65
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Făcând abstracție că-i ilogic să faci Quote la postarea după care postezi imediat, nerespectând astfel regulamentul acestui site, tu ai reușit să înțelegi condițiile lor de retur?

#66
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Tu te intelegi ce vrei sa spui sau sa intrebi? Daca da sa stii ca esti singurul. Exprimarea ta in limba romana este mult sub a mea in japoneza.Dar eu nu folosesc acest forum pentru certuri sau conversatii inutile deci nu iti voi mai raspunde de acum incolo...asa.... ca sa stii....

#67
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Vezi că se poate și fără QUOTE la postarea precedentă?
Măcar ai învățat ceva azi, râmând doar să-ți mai dai seama cum se face returnarea produselor în caz de probleme:

View PostMembruAnonim, on 17 ianuarie 2016 - 17:17, said:

fara sa am nicio varianta legala de imi recupera banii in cazul unei eventuale probleme sau neintelegeri.

Observi că n-am scris nimic despre faptul că tu nu lași spațiu după punct în postarea #62?...

#68
isav

isav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.06.2007

View PostMembruAnonim, on 17 ianuarie 2016 - 17:17, said:

Tu ai comanda de la sportsdirect ca sa pui "adaus" 3 euro la un produs?Din "adaus"-ul asta sa platesti si transportul?sa iti mai vina si produse retur de la clienti?
Deci woomie nu ia marfa de la SD pentru ca la majoritatea produselor pretul este acelasi.Am gasit si produse mai ieftine la woomie si stocurile lor difera de SD.
La woomie poti (teoretic) sa iei produse de cateva sute de euro , platesti 0 pentru transport, probezi si alegi ce iti place adica  3-4 produse , apoi faci retur la restul produselor , si toata "manevra" asta te costa 14 lei.
Categoric, daca ar fi o firma serioasa, ar fi mai avantajos sa cumperi de la woomie daca esti din RO.Daca si-ar face firma in UE eu numai de la ei as cumpara.
Dar asa nu vreau sa dau niciun ban unei firme din Belize mergand 100% pe incredere si fara sa am nicio varianta legala de imi recupera banii in cazul unei eventuale probleme sau neintelegeri.


Daca esti asa sigur si hotarat ce te retine sa comanzi de la Woomie?
Crede-ma ca am facut o comparatie intre un cos la SportsDirect si aceleasi produse in alt cos la Woomie
si ghici surpriza!.
La cele zece produse din cos diferenta era de peste 100 euro in favoarea cui crezi.  ..?

#69
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
N-o să-nțeleagă nimic din textul tău până nu vei posta în japoneză:

View PostMembruAnonim, on 17 ianuarie 2016 - 19:09, said:

Exprimarea ta in limba romana este mult sub a mea in japoneza


#70
isav

isav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.06.2007

View Post123321, on 17 ianuarie 2016 - 19:52, said:

N-o să-nțeleagă nimic din textul tău până nu vei posta în japoneză:


Ca un spirit de gluma am si varianta in japoneza.

Anata ga hoji shite irunode, kakunin shite iru to Woomie kara chūmon suru koto o kettei shita baai wa? Watashi wa basuketto Woomie de SportsDirect ya hoka no onaji seihin ni basuketto no hikaku o shita watashi o shinjite odoroki o suisoku! COS 10 seihinde wa sono kōi anata ijō 100 yūrode wa arimashita...

#71
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Revin cu informatii pentru cei care chiar au nevoie de ele.Plictistii si complexatii care scriu pe forum pentru ca nu vorbeste nimeni cu ei sa se abtina .Altfel ii raportez :)
Am primit coletul de la sportsdirect cu 11 tricouri dintre care doar unul corespunde cu dimensiunile afisate pe site in "size guide".
Cele de la Lee sunt cu o masura mai mica decat ar trebui.Adica M este de fapt S.
Cele de la Adidas , Puma , Nike sunt cu o marime mai mari.Adica S este de fapt M.
Numai Reebok-ul corespunde marimii de pe eticheta.
Acum le trimit retur toate produsele si daca refuza sa imi returneze fiecare banut , inclusiv transportul de retur , le fac sesizare pe ECCRomania.
Pentru retur cea mai ieftina varianta este DPD.Accepta numai cutii din carton,dar pentru retururi accepta si ambalajul initial (adica punga din plastic in cazul meu).

#72
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Ar fi o premieră ca să-ți plătească ăia ție și returul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate