Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Euro Truck Simulator 2

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#37
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Cu placere! Nici eu nu am gasit setarile complexe din prima :)

#38
zisusLuci

zisusLuci

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.10.2012
Salut. Foarte bun acest joc, ma surprins placut eu unul nefiind pasionat al acestor tipuri de jocuri.

Pentru cei care sunt indecisi in a lua jocul sau nu, le recomand urmatorul video:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QUTTsmbvczA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by zisusLuci, 22 October 2012 - 14:15.


#39
Raduku96

Raduku96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 17.08.2008
De ce nu pot vedea fullscreen ca lumea? Adica am 2 bari negre sus respectiv jos. Cine ma poate ajuta?

PS: Indeplinesc cerintele, rezolutia e cat de mult poate monitorul..

#40
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008
Nu stiu, si eu aveam aceeasi problema. Am schimbat rezolutia si acum pare sa mearga dar tot nu merge cu rezolutia anterioara.

#41
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

View PostRaduku96, on 22 octombrie 2012 - 17:24, said:

De ce nu pot vedea fullscreen ca lumea? Adica am 2 bari negre sus respectiv jos. Cine ma poate ajuta?

PS: Indeplinesc cerintele, rezolutia e cat de mult poate monitorul..

Ciudat, eu joc pe un laptop ce are rezolutia 1366x768 si nu apare nicio bara neagra. Verifica totusi sa ai setata cum trebuie rezolutia. Instaleaza ultima versiune de driver de la placa video, poate e ceva de la ea.

#42
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Merge pe o placa video Nvidia GeForce 610M 1gb?

#43
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Incearca si vezi daca merge,dar sunt sigur ca va trebui sa setezi totul le low/very low ;)

#44
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

View PosteStev, on 26 octombrie 2012 - 20:37, said:

Merge pe o placa video Nvidia GeForce 610M 1gb?

Eu am placa video integrata Intel HD Graphics 4500MHD si joc pe detalii low spre minim.
Imagine 1: https://picasaweb.go...feat=directlink
Imagine 2: https://picasaweb.go...feat=directlink
Deci la tine o sa mearga bine pe minim. Poti pune si anumite detalii la high.

#45
EnterpriseGTX

EnterpriseGTX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 27.09.2012
La mine in pc e o placa grafica MSI GEFORCE 9500 GT 1GB / 128 BITI.
La setari e pus pe High si rezolutia maxima. In afara de Vsync si o alta setare care sunt la minim.
Imi place jocul. Cat de cat m-am obisnuit cu noile comenzi.
Deja sunt la nivelul 1 si am un garaj extins si patru masini Renault, o sa caut soferi pentru angajare.
Mai imi place si grafica.
Eventual sa se puna aici imagini cu masina fiecaruia, eventual si unele date: cate garaje are, cati soferi are
angajati.....

Edited by EnterpriseGTX, 30 October 2012 - 02:16.


#46
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007
4 camioane;
3 soferi;
6 garaje;
Nivel 18;
Distanta parcursa: 26.774 km;
Cea mai lunga distanta parcursa: 1081 km, bani rezultati: undeva la 41.000 Euro.
Bugetul a fost setat la 2 milioane, ca am luat toate radarele posibile, prea brusca trecerea de la limita de 100 la 80 si poc 550 Euro.
Camion propriu: Volvo F16H.
Attached File  ets2_00009.png   699.96K   42 downloads

Edited by cosmin_17, 01 November 2012 - 16:01.


#47
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Spune-mi te rog limitatorul de viteza l-ai scos tu prin tuning sau ai pus modul?

#48
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

View PostMaVeRicK89, on 03 noiembrie 2012 - 20:04, said:

Spune-mi te rog limitatorul de viteza l-ai scos tu prin tuning sau ai pus modul?
Pana la Nivelul 18 am jucat cu limita la 90km/h. Am aflat tarziu ca este mod pentru 120 km/h si l-am pus. Prin tuning nu faci decat sa arate mai bine camionul, ca toate camioanele sunt limitate la 90 km/h. Ce am observat cu ajutorul modificarilor de la motor, e faptul ca la plecarea din rampa, camionul trage ceva mai bine. La inceput am avut un Scania si m-am ambitionat sa iau o incarcatura grea si la deal camionul meu o lua incet dar sigur, la vale :D.

#49
EnterpriseGTX

EnterpriseGTX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 27.09.2012
Cred ca e in fisier cu extensia cfg care acolo are o linie de comanda legat de politie. Si in loc de 0 trebuie scris 1. Si apoi Save.

#50
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Merci de informatie cosmin_17
EntrepriseGTX nu ma bag sa mai modific in config, ca am facut odata ceva gresit si s-a dus salvarea mea,a trebuit sa fac alta ca sa isi revina. E mai sigur pentru mine cu mod :D

#51
Raduku96

Raduku96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 17.08.2008

View Postcosmin_17, on 05 noiembrie 2012 - 16:56, said:

Pana la Nivelul 18 am jucat cu limita la 90km/h. Am aflat tarziu ca este mod pentru 120 km/h si l-am pus. Prin tuning nu faci decat sa arate mai bine camionul, ca toate camioanele sunt limitate la 90 km/h. Ce am observat cu ajutorul modificarilor de la motor, e faptul ca la plecarea din rampa, camionul trage ceva mai bine. La inceput am avut un Scania si m-am ambitionat sa iau o incarcatura grea si la deal camionul meu o lua incet dar sigur, la vale Posted Image.

Eu am un Scania R500 V8 Topline cu GPS blabla si la plecarea din rampa nu-mi face probleme, adica urca incet (deh doar 500 ponei) dar sigur inainte :D. Mie nu-mi place la volvo interiorul ala cu GPS care mi se pare de toata jena, iar fara GPS in bord parca nu pot "trai". Am rezolvat si cu dungile negre, fortand o rezolutie mai mare decat a monitorului (stiu, it's weird but it's working).

#52
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

View PostEnterpriseGTX, on 06 noiembrie 2012 - 10:46, said:

Cred ca e in fisier cu extensia cfg care acolo are o linie de comanda legat de politie. Si in loc de 0 trebuie scris 1. Si apoi Save.
Da, se poate si asa, mi-a spus cineva de optiunea asta, dar parca e prea de tot sa iau toate semafoarele pe rosu, sa depasesc viteza peste tot si sa nu platesc nimic. Jocul se vrea a fi real :D.

#53
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008

View PostEnterpriseGTX, on 06 noiembrie 2012 - 10:46, said:

Cred ca e in fisier cu extensia cfg care acolo are o linie de comanda legat de politie. Si in loc de 0 trebuie scris 1. Si apoi Save.
Abia acum am inteles si eu ce ai vrut sa zici. eu nu vreau sa scot limita de viteza pe drumuri, ci la camioane, pentru ca au limitator de viteza si nu il poti scoate decat cu mod

#54
robertyynyo

robertyynyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.11.2012
de unde iau jocul full.fara cd key

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate