Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

Motorola Droid RAZR

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
537 replies to this topic

#145
Bonzai2

Bonzai2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 27.03.2008
Intrebare pt cei ce au Razr:
- am copiat un film pe telefon, l-am deschis cu Bsplayer dar si cu aplicatia standard a telefonului. de vazut se vede foarte foarte bine in schimb se aude ca un cur cand atasez castile. volumul dat la maxim si nu aud aproape nimic din ce vb personajele, in schimb se aude tare uzica de fundal care are distorsiuni. La fel de prost se aude si muzica daca pun si cuplez castile. Castile sunt Sony iar la mp3 se aud genial deci nu au o problema.  

Am incercat sa merg prin meniu la Sound dar e destul de simplist si nu am simtit nici o imbunatatire. Sa fie vreo problema gen codecuri sau mufa de casti sa aibe vreo problema?

#146
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,088
  • Înscris: 02.09.2005
instaleaza player-ul asta. si vezi daca mai sunt probleme...

#147
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Maxx o să vină preinstalat cu ICS! Sursa

#148
nicum25

nicum25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 08.08.2005

View Posttzotzolyno, on 28th March 2012, 20:51, said:

Încă nu e lansat pt regiunea noastră. Să-mi spui dacă bagă limba română după update-ul la 2.3.6. Mă îndoiesc totuși însă Motorola Motoluxe are așa ceva deja (română prin sistemul de operare și dicționar cu predicție în română).

am cumparat acum un razr, direct cu 2.3.6 si are suport limba romana la orice fel de editare da, dar la SO se pare ca nu...il am de doua zile si n-am apucat sa-l verific in amanunt...dar din cate am vazut SO sunt doar cateva limbi...ceea ce pe mine nu ma deranjeaza...pare mai misto cu engleza sincer...la editare mi se pare important si exista suport in romana, dictionar cu predictie si poti sa-ti faci si propriul dictionar ceva de genul, cu expresiile ce le utilizezi tu cel mai uzual...sper ca spun bine...cam atat am observat deocamdata...se misca foarte bine...

Edited by nicum25, 18 May 2012 - 21:51.


#149
vis-a-vis

vis-a-vis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 09.05.2005
Cat mai costa o dracie d-asta la liber?

#150
nicum25

nicum25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 08.08.2005

View Postvis-a-vis, on 18th May 2012, 22:59, said:

Cat mai costa o dracie d-asta la liber?

aproximativ 1900 ron daca nu ma insel...la mine a fost altceva pentru ca am luat prin cineva ce avea niste avantaje la achizitia lui si m-a ajuns mult mai ieftin - undeva la 1440 platibili si in 8 rate fara dobanda (nu e card avantaj), nu l-am luat din magazin

#151
toneff79

toneff79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 05.10.2009

View Postmotopanzer, on 31st December 2011, 16:40, said:

Un nou firmware disponibil pentru RAZR

http://www.motorola....se_Notes_UK.htm
l-ai instalat ? ceva imbunatatiri ?

#152
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Posttoneff79, on 20th May 2012, 19:40, said:

l-ai instalat ? ceva imbunatatiri ?
Are română acum în meniuri?

#153
dl_dr25

dl_dr25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 01.05.2007
gasesc sa cumpar o baterie si carcasa de Maxx ??? si cam cat costa ??? multumesc

#154
dl_dr25

dl_dr25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 01.05.2007
unde gasesc si eu o husa pt acest tel. ???si nu ma refer la cele din plastic sau flip. multumesc

#155
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007

View Postdl_dr25, on 5th June 2012, 09:41, said:

gasesc sa cumpar o baterie si carcasa de Maxx ??? si cam cat costa ??? multumesc

e imposibil. Daca vrei MAXX...cumparati MAXX din start.
La aceste telefoane nu poti sa scoti bateria, sa o inlocuiesti...nu exista carcase/capace pe care sa le schimbi intre ele.
Sunt 2 telefoane diferite ce au ca principal avantaj, unul din ele, grosimea, iar celalalt bateria...trebuie sa alegi.

#156
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Post10nutz_413x, on 8th June 2012, 01:26, said:

e imposibil. Daca vrei MAXX...cumparati MAXX din start.
La aceste telefoane nu poti sa scoti bateria, sa o inlocuiesti...nu exista carcase/capace pe care sa le schimbi intre ele.
Sunt 2 telefoane diferite ce au ca principal avantaj, unul din ele, grosimea, iar celalalt bateria...trebuie sa alegi.
Când diferența de grosime e de doar 3 mm, și cel gros e undeva sub 1 cm, eu nu văd avantajul celui mai subțire.

#157
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007

View Posttzotzolyno, on 8th June 2012, 15:02, said:

Când diferența de grosime e de doar 3 mm, și cel gros e undeva sub 1 cm, eu nu văd avantajul celui mai subțire.

Cum sa nu existe? Exista avantajul designului aparte, a unui telefon foarte subtire, "cel mai subtire".
Eu sunt obisnuit, de exemplu, sa incarc telefonul, in medie, in fiecare seara ptr ca il folosesc intr-atat si atunci nu m-ar deranja sa imi incarc Droid RAZR-ul in fiecare seara si sa am ceva aparte decat sa am un telefon ca oricare altul de gros dar sa ma tina pana a 2 zi la pranz bateria...

Eu as alege varianta subtire (spre care si tintesc) in detrimentul celui cu baterie mai mare.

Intr-o alta ordine de idei..de ce au mai facut 2 modele daca nu exista avantaje si dezavantaje ptr amandoua?
Parerea mea, si sincer nu cred ca doar a mea, este ca de foarte multe ori un gadget/telefon este ales mai mult dupa design decat dupa capacitatea bateriei care, mai ales la smartphone-urile din ziua de azi, este aproximativ la fel (de proasta).

#158
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Post10nutz_413x, on 11th June 2012, 00:34, said:

Cum sa nu existe? Exista avantajul designului aparte, a unui telefon foarte subtire, "cel mai subtire".
Eu sunt obisnuit, de exemplu, sa incarc telefonul, in medie, in fiecare seara ptr ca il folosesc intr-atat si atunci nu m-ar deranja sa imi incarc Droid RAZR-ul in fiecare seara si sa am ceva aparte decat sa am un telefon ca oricare altul de gros dar sa ma tina pana a 2 zi la pranz bateria...

Eu as alege varianta subtire (spre care si tintesc) in detrimentul celui cu baterie mai mare.

Intr-o alta ordine de idei..de ce au mai facut 2 modele daca nu exista avantaje si dezavantaje ptr amandoua?
Parerea mea, si sincer nu cred ca doar a mea, este ca de foarte multe ori un gadget/telefon este ales mai mult dupa design decat dupa capacitatea bateriei care, mai ales la smartphone-urile din ziua de azi, este aproximativ la fel (de proasta).
De gustibus... Unii vor aspect, alții funcționalitate.

#159
acvaristul

acvaristul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 27.09.2006
Domnilor, mi-am comandat un RAZR MAXX... sper sa fiu cel putin la fel de multumit de el, pe cat am fost de credinciosul meu Defy  :coolspeak: .

#160
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Felicitari pt. achizitie! Asteptam poze si pareri din partea ta!

#161
dl_dr25

dl_dr25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 01.05.2007
parerea unui posesor de razr tx910 (asta prin comparatie cu N97 si Wave II )
eu folosesc tel. pt a vorbi, navigare net, restul mai putin sau foarte putin.
Păreri despre tel
cine il vede intreaba imediat ce tel este si eu sunt incantat de cum arata (ceva mai deosebit fata de ce exista pe piata)
am trecut de la un N97, in mana prima data imi parea cam incomod, dar dupa cateva zile m am obisnuit cu el
bateria ma tine la fel ca la N97 la ce il folosesc eu
pt net folosesc web n walk de la cosmote si vreau sa spun ca se misca mullllt mai bine decit pe N97 si in plus imi merge si YouTube si unele posturi de radio.
nu am mai folosit nici un alt tel android, ce ma surprins este navigatia cu care vine tel. din fabrica (google), vreau sa spun ca instant a gasit locatia unde eram.
pt. poze pun doua poze facute din masina (in mers) pe centura Bucuresti, fara vreo setare facuta ( cum a venit tel.)

Attached Files


Edited by dl_dr25, 15 June 2012 - 12:09.


#162
dl_dr25

dl_dr25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 01.05.2007
a mai observat cineva probleme la wi-fi ???? la mine nu prea are semnal ( foarte prost ) fata de N97 ( cu n97 in dormitor aveam 50% semnal cu razr nu am nimic). am un Dlink 615 si acum este setat sa transmita doar in N, uffffff

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate