Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Probleme S1 IS

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
Se da una bucata S1 IS virgin. Nou si cu probleme.

Scos frumos din tipla, pus baterii, pus card, deschis. Zgomote mari pe lateral, obiectivul nu prea vrea sa iasa, teroare. Aparatul se inchide.

Apasat din nou pe on, nimic. Iar, iar, nimic. Pus la incarcat acumulatorii, pus cele alcaline din pachet. Se deschide, se albeste display-ul, apare mic mic E18 error, iar inghetat.

Joaca scoate-pune baterii, intr-un final merge. La intervale neregulate iar ingheata aparatul.


Stiu ca E18 apare cand apare praf in obiectiv sau bateriile nu mai au energie, insa imaginea pe ecran cateodata vibreaza de aia cred ca e ceva de la alimentare.


WTF se intampla??

:death:

#2
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
asteapta pistolul de start in goana spre garantie.
nu crezi?

#3
foxulante

foxulante

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 14.06.2005
imi dau si eu cu parerea,acu sa nu dai cu pietre.daca ai garantie fugi cu el pana acolo.daca e luat din afara...macar intereseaza-te pe niste forumuri dedicate, sau la producator direct. sau mai poti da o fuga la reprezentanta canon in romania, service...

#4
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
E18 inseamna o ditamai eroare a obiectivului, nu are nici o treaba cu bateriile. Fuga cu el la magazinul de unde l-ai luat, ca sa iti dea alta camera functionala in locul asteia.

Cert este ca daca acum eroarea nu iti apare mereu, in maxim 2 saptamani iti va aparea cu siguranta permanent.

Daca ai luat-o de pe net sau fara garantie, numai tu stii calea cea mai buna.

#5
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001

Taxon, on Sep 30 2005, 22:23, said:

asteapta pistolul de start in goana spre garantie.
nu crezi?

<{POST_SNAPBACK}>

Astept...dar sua e depaaaarte...

asa ca  :death:

Stie cineva ce e UPS Collect?

#6
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005
Du-l la vreun surubar sa ti-l desfaca. Poate ai noroc si e ceva ce poate fi rezolvat ;)

#7
foxulante

foxulante

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 14.06.2005
cred ca glumesti, nu?

#8
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
Mi-au zis aia (aia fiind bhphotovideo) sa il trimit cu UPS collect...din ce am auzit asta ar insemna ca se plateste la destinatie. ..sper...

#9
secerator

secerator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 15.02.2005
am si eu a18 la un a75... l-am scapat aseara jos...adica mi l-a scapat cineva, nu se mai retrage obiectivul... asa ca o sa ma fac surubar...din cate vad pe net, alta solutie nu e..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate