Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Egreat R6S, R150, R200s, R300

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3855 replies to this topic

#3439
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Si la mine se intampla, pe R150. Este frustrant sa te uiti la un film sau serial, timpul de vizualizare aproape se dubleaza. :-(

#3440
zaxpisi

zaxpisi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 13.03.2008
Ca la Tv, numa că nu-s reclame!
Tind să cred că e din cauza sit-urilor(eu de exemplu mă uit pe 990.ro) și are niște ”frâne”...

#3441
Angelitto

Angelitto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,395
  • Înscris: 10.03.2005
La mine seara intre 8-12 e mai rau. In rest e acceptabil

#3442
delsat

delsat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 09.03.2008
Exact,dar numa` de o vreme se intimpla treaba asta.....totusi care ar fi o explcatie reala si fundamentata

#3443
zaxpisi

zaxpisi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 13.03.2008
Aseară mă săturasem de ”frânele” de pe 990.ro, începute de pe la orele 21(cu aproximație), am încercat pe majoritatea sit-urilor din seriale și unde mi-a ”plecat” episodul 12 - Going Viral, sezonul 2 din serialul CSI-Cyber, pe toate avea ”frână”! Nu prea mai am idei de ce oare, singurul lucru care-mi vine în final ar fi că așa este filmul pe net ”lansat”!

Edited by zaxpisi, 12 February 2016 - 09:54.


#3444
xpresso

xpresso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 11.04.2007
din cate am observat, aceste dispozitive nu fac un buffering decat de 1,2 maxim 3 secunde, si daca siturile sunt aglomerate si se incarca greu nu e suficient pentru o vizualizare cursiva
deci e o combinatie : siturile merg greu - principala problema, si playerul nu poate sa downloadeze mai mult din stream, probabil o implementare ineficienta a memoriei temporare

sincer devine stresant cand doar vrei sa vizionezi un episod, nici nu conteaza calitatea, cauti pe toate serverele, si efectiv se blocheaza din secunda in secunda, mai ales seara
nu te poti uita deloc, aproape incep sa cred ca nu se mai merita efortul, mai bine incepi sa le downloadezi de pe torente

Edited by xpresso, 12 February 2016 - 13:47.


#3445
dangiurca

dangiurca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 30.10.2008
Salut. A aparut un nou update, din 12.02.2016, dar, ca si la precedentul, imi da eroare. Ati gasit vreo rezolvare? Multumesc!!
Ps: si la mine se blocheaza, in special seara, cam pe orice site as incerca sa vad un film/serial.

#3446
cristianstoica

cristianstoica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 20.12.2010
Instalare HD4ALL de pe usb, detalii aici
update_hd4all_usb_12.02.2016
Pentru cei care folosesc iNext, aveti optiune de actualizare in Setup/Misc/Restore HD4ALL.

#3447
dangiurca

dangiurca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 30.10.2008

 cristianstoica, on 13 februarie 2016 - 11:46, said:

Instalare HD4ALL de pe usb, detalii aici
update_hd4all_usb_12.02.2016
Pentru cei care folosesc iNext, aveti optiune de actualizare in Setup/Misc/Restore HD4ALL.
Multumesc mult, pentru iNext aveam nevoie, am uitat sa precizez.

#3448
fourmi

fourmi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 06.11.2004
Salut
Sorry daca sunt cumva offtopic:
@cristianstoica sau altcineva care stie ce vorbeste:
Folosesc un egreat r6s pentru a trimite optic flacuri de la nas la amplificator. Atata timp cat folosesc browsingul (cred ca e samba), totul e ok. Doar ca ai nevoie de tv. Am incercat aplicatii pt. telefon care sa mearga cu serverul de upnpm de pe egreat. Senzatia mea ca implementarea upnp nu permite play de flac, pentru ca nu mi-iesit nicicum. Nici din browse direct de pe egreat, prin upnp, nu merge. Mp3-uri sunt ok, dar nu flac.
Intrebare: din cate stiti voi, e vreo sansa sa pot comanda egreatul de pe telefon/ tableta android/ ios a.i. sa pot face play la flacuri?
Multumesc anticipat,
Dan.

#3449
fourmi

fourmi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 06.11.2004
LE: am reusit instaland pe nas (synology) un alt upnp server (Minim server). Ca aplicatie pentru telefon/ tableta am instalat Bubbleupnp. In bubbleupnp trebuie debifata optiunea mime-type check din meniul upnp tweaks. That's all, merge flacul stream-uit de la synology la egreat si, mai departe, la amplificator.

#3450
djhunter99

djhunter99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.07.2013
Salut .

Am si un   Egreat r300 cu boot loder 0000.0402.0047 si nu mai gasesc care este  ultimul software pentru update .Nu am mai facut update din 2013 parca,
Daca sti cineva unde este linku pentru download ?

#3451
cristianstoica

cristianstoica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 20.12.2010
https://www.mediafire.com/rtd1186

Edited by cristianstoica, 15 February 2016 - 16:20.


#3452
djhunter99

djhunter99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.07.2013
Salut la toti,

Mai am nevoie de niste informatii:

1-La Egreat R300 ce model de  HDD folositi ?

2- Mai vreau sa imi cumpar mai un media player si din cate am citit din forumu am vazut ca Egreat -R6 cu bootloader mai nou    ii cel mai popular .Cea ce am aboservat ca sunt mai multe modele si nu stiu care este mai bun voi ce imi recomandati ?

   Multumesc anticipat :))

#3453
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Dacă ai pretenții la dts hd master pe audio nu lua r6s. Orice cu bitrate foarte mare face figuri, sacadează. Caută ceva cu rețea gigabit, model mai nou, eventual cu chipset mai performant. Dacă te limitezi la clasicele mkv-uri 720p-1080p nu ai probleme cu ele, iar custom fw cu hd4all e și el un avantaj.
Orice hdd extern merge cu el, cât de bine depinde de hdd, nu prea am încercat, l-am luat pentru network play, hdd puteam să înfig în router sau direct în tv. Acum îl folosesc doar pentru hd4all uneori, în rest am un dune care duce greul.

#3454
alaur

alaur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 27.07.2007
Salutare
Am o problema cu r300.
Pana azi dupa amiaza vedeam seriale ok ( in special pe 990. Ro).
Am gasit un serial pe alt site ( din pacate nu mai stiu exact care; cred ca filmesubtitrate.info) care avea link-uri catre "rosharing.net" si "logare rosharing".
M-a mancat undeva si in loc sa ma scarpin m-am apucat sa-mi fac cont pe rosharing (pe PC) si apoi m-am logat pe r300 cu userul si parola contului facut pe PC.
Din acel moment nu mai vad nici un link in folderele serialelor- vad doar cateva care trimit catre rosharing (unele merg, altele nu); de exemplu in 990 am lista de favorite dar in folderele serialelor vad denumirea episoadelor dar nu exista link-uri catre site-urile care contin fisierul respectiv.
Sper ca am fost destul de clar.
Poate fi o problema faptul ca m-am logat iar playerul nu mai vede altceva decat site-ul unde m-am logat? Daca da, atunci cum ma deloghez.

P.S.  am facut si update la hdd links cu versiunea 12.02.2016 si face la fel.

Asta este configuratia actuala.

Attached Files


Edited by alaur, 18 February 2016 - 22:47.


#3455
dangiurca

dangiurca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 30.10.2008

 alaur, on 18 februarie 2016 - 22:40, said:

Salutare
Am o problema cu r300.
Pana azi dupa amiaza vedeam seriale ok ( in special pe 990. Ro).
Am gasit un serial pe alt site ( din pacate nu mai stiu exact care; cred ca filmesubtitrate.info) care avea link-uri catre "rosharing.net" si "logare rosharing".
M-a mancat undeva si in loc sa ma scarpin m-am apucat sa-mi fac cont pe rosharing (pe PC) si apoi m-am logat pe r300 cu userul si parola contului facut pe PC.
Din acel moment nu mai vad nici un link in folderele serialelor- vad doar cateva care trimit catre rosharing (unele merg, altele nu); de exemplu in 990 am lista de favorite dar in folderele serialelor vad denumirea episoadelor dar nu exista link-uri catre site-urile care contin fisierul respectiv.
Sper ca am fost destul de clar.
Poate fi o problema faptul ca m-am logat iar playerul nu mai vede altceva decat site-ul unde m-am logat? Daca da, atunci cum ma deloghez.

P.S.  am facut si update la hdd links cu versiunea 12.02.2016 si face la fel.

Asta este configuratia actuala.

Nici la mine nu merge 990, asa ca problema nu e la tine.

Edited by dangiurca, 18 February 2016 - 23:14.


#3456
alaur

alaur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 27.07.2007
Am dat exemplu cu 990 pentru ca acolo ma uit mai mult dar nu mai pot vedea nici pe alte site-uri- se vad doar link-urile catre rosharing ( cand zic ca se vad inseamna ca apar in folderele episoadelor nu neaparat ca si functioneaza toate).


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate