Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Multi homing

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Kuky

Kuky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 17.08.2004
Se pricepe careva bine la solutii de multihoming cu sau fara BGP? Avantaje, dezavantaje, implementari, etc.... cineva care sa mai fi avut de-a face cu asa ceva. Stiu ca e un domeniu destul de complicat, sunt dispus sa platesc consultanta.

Am doua fibre, una de la RDS, una de la INES si incerc sa pun la punct o solutie de multihoming inbound/outbound, tot tacamu. Acum sunt in parlamentari cu suporturile tehnice, dar as vrea sa discut cu cineva care chiar se pricepe. La INES am cerut ajutor PE BANI si am constatat cu stupoare ca mi-au dat o persoana care n-a instalat niciodata asa ceva si care nu stia ca exista solutii fara BGP !!! La RDS nu sun pt ca e imposibil sa ai de-a face cu cineva capabil acolo.

#2
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,810
  • Înscris: 16.05.2004
Pai ia sa vedem. In functie de ce faci, si daca scoti din asta bani sau nu, o sa iti cer si eu bani.
Momentan cred ca nu ar fi rau sa citesti despre comunitati.

#3
Kuky

Kuky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 17.08.2004

ipman, on Oct 1 2005, 09:52, said:

Pai ia sa vedem. In functie de ce faci, si daca scoti din asta bani sau nu, o sa iti cer si eu bani.
Momentan cred ca nu ar fi rau sa citesti despre comunitati.

<{POST_SNAPBACK}>



comunitati ?

#4
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,810
  • Înscris: 16.05.2004
Da, comunitatile sint mecanismul prin care poti influenta calea spre/dinspre internet.
Daca ai numar AS, mergi pe BGP, chiar daca la inceput pare greoi.
Si tot drept mai e ca mecanismul de comunitati este greu de invatat, dar iti va folosi pentru lucruri pe care nu le poti face fara BGP.
Se poate chiar si IBGP, cu AS privat.
Dar momentan datele de intrare sint insuficiente  :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate