Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
24h2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?
 Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...
 Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...
 Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...
 

Cum sa te comporti la bloc/la casa

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009
pe mine, pe langa altele, un lucru ma seaca: cei care se cred stapani pe locul de parcare fara autorizatie din fata blocului, doar pt ca ei acolo parcheaza de n ani si ridica stergatoarele ...
sa-i f#t in gura ...

Edited by terratec, 13 October 2011 - 19:29.
cenzurat limbaj XXX :)


#56
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,872
  • Înscris: 07.02.2003
Corect insa sa nu uiti sa verifici daca locurile in cauza nu sunt platite.

#57
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,715
  • Înscris: 08.10.2015

 terratec, on 30th September 2011, 15:21, said:

Cainele latra, este bun pentru paza dar sunt cazuri in care urletele lui trezesc un intreg cartier. Latratul se educa la dresaj.

crede-ma esti putin pe langa subiect; sunt de acord cu subiectul dar cu cateii se vede ca n-ai avut. daca tu crezi ca totul se poate dresa te inseli putin.
am 2 ciobanesti germani, cat era micuta fetitza latra la orice zgomot mai suspect, pe masura ce a crescut nu mai latra. daca trece cineva pe strada e obligatia lui sa latre, ca altfel e momamie; de altfel acum cand mai trece cate o sirena fac ca lupiii... auuuuuuuu... si dupa cateii mei se ia toata strada intr-un cor parca; ce poti sa le faci? toti avem catei... unii mai latra la luna plina.

de asemenea de 2 ori pe an cand fetita e in calduri, baiatul meu innebuneste, am gasit o modalitate sa o tin pe ea in spate si el sta si o pazeste la gard. daca nu o vede incepe sa planga ca un copil mic... 2-3 zile/6 luni tre sa accepte si vecinii; ca aia care au pisici ii cam acceptam cate 1 sapt pana le trec caldurile... nu stiu daca stii cum fac motanii in calduri

#58
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 30.07.2010
cand ai in bloc niste copii curiosi care isi mai baga mana prin cutia mea postala iti vine sa iei campii
abia astept sa ma mut in cativa ani la o casuta cat de mica dar sa nu mai stau la bloc
sunt de cand m am nascut la bloc dar nu il mai suport
toti badaranii toti manelistii
cu alarme la masina mai scumpa decat masina sau cel putin 5% din costul alarmei a facut masina
ce dracu sa faci ceausescu ne a vrut unuil peste altul
eu nu am apa calda acum de caldura nu mai vorbesc
se gandi dom primar solomon sa ne dea si noua apa calda de zilele craiovei
sunt siderat de o asemenea atitudine sa te prezinti in fata unui oras al 8 lea ca marime din tara
sa le zici la prosti o sa aveti 5 zile apa calda
ce dracu e aci frate? husi vaslui tecuci ?
aici e craiova dom solomon un oras nu o comuna
personal am fost in timisoara la inceputul saptamanii orasul are apa caldura
s-a ajuns la acest nivel low cost de viata in craiova pt ca aici nu prea mai exista locuri de munca
dar in schimb avem fantani parcuri etc
cred ca la anul nu mai aleg solomon...nu a facut tot ce trebuia sa faca

Edited by cristi_6303, 21 October 2011 - 01:41.


#59
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,075
  • Înscris: 02.03.2003

 MembruAnonim, on 20th October 2011, 22:01, said:

crede-ma esti putin pe langa subiect; sunt de acord cu subiectul dar cu cateii se vede ca n-ai avut. daca tu crezi ca totul se poate dresa te inseli putin.
am 2 ciobanesti germani, cat era micuta fetitza latra la orice zgomot mai suspect, pe masura ce a crescut nu mai latra. daca trece cineva pe strada e obligatia lui sa latre, ca altfel e momamie; de altfel acum cand mai trece cate o sirena fac ca lupiii... auuuuuuuu... si dupa cateii mei se ia toata strada intr-un cor parca; ce poti sa le faci? toti avem catei... unii mai latra la luna plina.

de asemenea de 2 ori pe an cand fetita e in calduri, baiatul meu innebuneste, am gasit o modalitate sa o tin pe ea in spate si el sta si o pazeste la gard. daca nu o vede incepe sa planga ca un copil mic... 2-3 zile/6 luni tre sa accepte si vecinii; ca aia care au pisici ii cam acceptam cate 1 sapt pana le trec caldurile... nu stiu daca stii cum fac motanii in calduri

Nu sunt pe langa subiect, am avut caine (personal) si stiu ce spun.
Daca dumneata consideri ca in oras trebuie sa fie la fel ca la stana eu nu pot sa fiu de acord.

Referitor la animalele de companie trebuie sa apara o lege care sa faca  un pic de ordine in lucruri.
Nu este normal ca sa transformam orasele in ferme de crestere intensiva a cainilor si pisicilor. Animalele sunt o responsabilitate suplimentara pe care fiecare posesor trebuie sa si-o asume.
Faptul ca avem un petec de pamant in oras nu trebuie sa ne dea dreptul sa facem orice.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate