Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Vis ciudat!

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Pisa4you

Pisa4you

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 03.09.2011

View Postdgamma, on 25th September 2011, 11:46, said:

Am visat azi noapte ca ajunsesem sarac  de nu mai aveam ce manca, traiam pe strazi si a trebuit sa-i fac cumparaturile unei baba ca sa-mi dea un cupon  cu 100 de lei sa mananc la o cantina de langa o biserica.  :frust:
De mancat n-am mancat ca era ingramadeala prea mare, dar am intrat in biserica si avem o lumanare stinsa in mana. La un moment dat, ascultand slujba, ma intalnesc cu un prieten din generala de care imi bateam joc, el fiind foarte credincios. L-am intrebat ce face in biserica... El mi-a raspuns ca se duce sa-i ierte Dumnezeu pacatele, el avand lumanarea aprinsa.
Puteti observa antiteza dintre mine si el, eu lumanare stinsa, el aprinsa.
Oare o fi acesta un mesaj de la Duhul Sfant care-mi sugereaza sa ma schimb, altfel voi avea de suferit pentru nenumaratele mele pacate???
Am pacate extrem de mari!!! Si nu mai m-am spovedit de la 9 ani.

Stiu prea putin despre tine ca sa-mi dau seama de semnificatiile profunde ale acestui vis. Dupa cum a spus si Softpedistul, tu singur esti cel mai in masura sa interpretezi propriile tale vise. O sa incerc totusi sa-ti dau citeva repere.

Faptul ca a trebuit sa te descurci singur pentru a iesi din impas, chiar si in vis, poate indica lipsa de incredere in cei apropiati tie. Subconstientul tau ti-a dictat ca trebuie sa te descurci singur, nu ai avut la cine apela. Fie nu ai incredere in nimeni, fie nu ai destula incredere in tine si crezi ca nimeni nu va dori sa te ajute. In aceste conditii, este firesc ca subconstientul tau sa te fi indrumat spre singurul loc unde poti gasi pe cineva sa te iubeasca asa cum esti, doar sa reusesti sa aprinzi luminarea, adica sa gasesti drumul spre inima lui. Mincarea a trecut pe planul 2 pentru ca nu asta te interesa intr-adevar.

Ti-as spune sa te gindesti bine la viata ta sociala, cu cine si de ce te asociezi.

Imi cer scuze anticipat daca am dat-o in bara, dar din moment ce ai cerut ajutor in interpretarea acestui vis inseamna ca te-a afectat profund si probabil ca ai nevoie de sprijin.

#20
corina_171

corina_171

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.01.2012

View Postdgamma, on 25th September 2011, 11:46, said:

Am visat azi noapte ca ajunsesem sarac  de nu mai aveam ce manca, traiam pe strazi si a trebuit sa-i fac cumparaturile unei baba ca sa-mi dea un cupon  cu 100 de lei sa mananc la o cantina de langa o biserica.  :frust:
De mancat n-am mancat ca era ingramadeala prea mare, dar am intrat in biserica si avem o lumanare stinsa in mana. La un moment dat, ascultand slujba, ma intalnesc cu un prieten din generala de care imi bateam joc, el fiind foarte credincios. L-am intrebat ce face in biserica... El mi-a raspuns ca se duce sa-i ierte Dumnezeu pacatele, el avand lumanarea aprinsa.
Puteti observa antiteza dintre mine si el, eu lumanare stinsa, el aprinsa.
Oare o fi acesta un mesaj de la Duhul Sfant care-mi sugereaza sa ma schimb, altfel voi avea de suferit pentru nenumaratele mele pacate???
Am pacate extrem de mari!!! Si nu mai m-am spovedit de la 9 ani.
este numai frica ta
stii cum este ...fiecare primeste ceea ce merita .
spovedesti ? cui ?unuia care are pacate mai mari ca tine ?
fi serios ...este suficient daca recunosti pt tine ca ai gresit
fi impacat cu tine ...........si totul va fi bine .
ce este preotul? un pazitor al bisericii .
eu cred in D-zeu dar nu in preoti .

View Postinpain, on 5th October 2011, 22:09, said:

daca ai pacate extrem de mari, ar fi timpul sa iti para rau pentru ele si sa te rogi sa iti fie iertate, altfel nu te vad bine.
pacatele nu se iarta se "spala"

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate