Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

recomandare magazin online

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
thcthc

thcthc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 25.06.2006
Salutare. Ce magazin online recomandati ? Trebuie sa fac pt cineva, si stiu de o multime, dar imi trebuie pe careva cu experienta care stie ce vorbeste. Specific, magazin online plus meniu. Ma gandesc un wordpress cu ceva plugin. nu stiu. astept sugestii

#2
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Emag.

#3
thcthc

thcthc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 25.06.2006

 SuperMelon, on 20th September 2011, 18:04, said:

Emag.

"Trebuie sa fac pt cineva"

#4
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Pai da, fa ceva gen Emag.
Daca vrei tema wordpress asemanatoare da-mi PM.

#5
thcthc

thcthc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 25.06.2006

 SuperMelon, on 20th September 2011, 18:07, said:

Pai da, fa ceva gen Emag.
Daca vrei tema wordpress asemanatoare da-mi PM.
ma intereseaza ce script? prestashop, opencart, wordpress.. etc

#6
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
E vorba de wordpress.

#7
thcthc

thcthc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 25.06.2006

 SuperMelon, on 20th September 2011, 18:09, said:

E vorba de wordpress.
ma intereseaza pe mine, sa fac eu. Dar am nevoie de o recomandare pentru asta, de la cei care au experienta mai mare. Vreau sa fac un site/magazin online, dar nu stiu ce platforma.

#8
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010

 thcthc, on 21st September 2011, 12:42, said:

ma intereseaza pe mine, sa fac eu. Dar am nevoie de o recomandare pentru asta, de la cei care au experienta mai mare. Vreau sa fac un site/magazin online, dar nu stiu ce platforma.
Opencart este foarte usor de folosit.

Edited by w3room, 21 September 2011 - 16:21.


#9
campuscodi

campuscodi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 07.07.2007
Daca te gandesti sa faci neaparat pe WordPress trebuie sa iei in considerare anumite lucruri:
- sa te asiguri ca plugin-ul folosit penrtu e-commerce sa aiba suport pentru gateway romanesti
- sa te asiguri ca daca vei livra produsele, tb sa ai suport pt "shipment", iar majoritatea nu au pt ca sunt facute pentru produse electronice

Recomandari: Jigoshop, WP Online Store, wpStoreCart, FoxyShop, TheCartPress, WordPress e-Commerce, DukaPress, eShop
Le gasesti intrand pe WP plugin index si cautandu-le. Daca vrei poze cu ele, intra pe http://webscripts.softpedia.com si cauta acolo.

Insa avand experienta cu WordPress configurat pentru a trata cu magazine online, iti recomand sa nu il folosesti, ci in schimb sa instalezi OpenCart, Magento sau PrestaShop.

Succes!

#10
thcthc

thcthc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 25.06.2006
@w3room: mersi
@campuscodi: buna explicatie :) dintre OpenCart si PrestaShop eu zic ca presta e mai bun... la implementare de design care zici  ? :-/  mersi.

#11
campuscodi

campuscodi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 07.07.2007

 thcthc, on 23rd September 2011, 16:13, said:

@w3room: mersi
@campuscodi: buna explicatie :) dintre OpenCart si PrestaShop eu zic ca presta e mai bun... la implementare de design care zici  ? :-/  mersi.
Cam orice magazin online e un chin de implementat pe partea grafica. Mie mi se par amandoua la fel de dificile. Dar daca te uiti online ai sa vezi mai multe teme de OpenCart decat de PrestaShop, ceea ce-mi zice ca e mai usor, chiar daca eu personal nu am gasit documentatia destula pentru a ma ajuta.

#12
petre_m

petre_m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 26.01.2007
Din punct de vedere SEO ce platforma e mai buna pentru un magazin online? Ce platforma ar trebui sa aleg ca sa ajung cat mai sus in google? Vreo firma imi recomandati pentru a lucra cu ei in vederea lansarii unui magazin online?

Ms,

#13
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005
Niciodata nu vei avea o solutie e-commerce care sa iti faca "all inclusive". Asta ar insemna sa nu mai existe oameni de SEO/SEM. Daca vrei sa faci treaba, incepi cu lucrul pe ambele planuri simultan: design/coding si SEO. Recomandare pentru servicii seo, consultanta, mentenanta si promovare online, iar pentru coding/design sunt cativa colegi de forum care se pricep destul de bine la asa ceva. :OK:
--
LE: corectat greseala

Edited by CuteGuy, 30 September 2011 - 14:21.


#14
Diabolik_01

Diabolik_01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 17.09.2007

 petre_m, on 30th September 2011, 13:33, said:

Din punct de vedere SEO ce platforma e mai buna pentru un magazin online? Ce platforma ar trebui sa aleg ca sa ajung cat mai sus in google? Vreo firma imi recomandati pentru a lucra cu ei in vederea lansarii unui magazin online?

Ms,


Prestashop.

Edited by Diabolik_01, 01 October 2011 - 02:40.


#15
pezero

pezero

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.11.2007
Eu iti recomand Prestashop, este foarte usor de invatat/folosit si este intr-o incredibila crestere in ultimii ani si gasesti tot ce iti trebuie despre acest CMS. Exista un forum pe PrestaShop.com cu tot ce te intereseaza.

Sunt chiar si template-uri pe net cu magazine virtuale deja facute care includ tot felul de feature-uri interesante.

Eu am cumparat de la ecart-shop.com. Astia au niste template-uri foarte complete, foarte multe module configurabile care iti permit sa iti faci magazinul cum vrei tu, sa il configurezi cum iti place. Chiar si interfata administrator e configurabila. Au control panel-uri pentru aceasta si pentru fiecare modul in parte. Toate sunt foarte usor de folosit. Si pe langa asta au si filmulete in care te invata cum sa le folosesti si iti ofera si documentatia produsului inainte de a cumpara produsul, in felul asta oferindu-ti posibilitatea sa vezi ce cumperi.

Iar preturile, comparativ cu ce gasesti pe piata sunt extrem de mici.

Bafta!

#16
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010

 pezero, on 16th December 2011, 11:00, said:

Eu iti recomand Prestashop, este foarte usor de invatat/folosit si este intr-o incredibila crestere in ultimii ani si gasesti tot ce iti trebuie despre acest CMS. Exista un forum pe PrestaShop.com cu tot ce te intereseaza.
Prestashop e foarte bun ca cms, dar ca dacă vrei să umbli în el, altfel decât prin module și mai are el pe acolo, e chin mare. Nu dă mână liberă.

Ultimii ani de care zici, sunt vreo 2. Da, au crescut și aș putea să zic că sunt pe locul 2, după magento, dar de recomandat, tot opencart rămâne.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate