Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

MANDINGA - ZALEILAH

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Eu nu am vazut/auzit niciodata un live care sa sune precum inregistrarea de pe disc (comerciala). Iar asta spune tot despre calitatea "artistei".

#20
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
la  inceput  parea cantat dar de la jumatate pana la sfarsit suna a orice numai a cantat nu.

#21
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
A avut probleme tehnice.Nu a functionat casca in care auzea negativul.Oficialii Eurovision si-au cerut scuze public.

Tinand cont ca e singura reprezentatie la care au fost probleme tehnice multi au spus ca a fost sabotata intentionat.

Daca va uitati atent pe imagini se vede clar cum  tot umbla la casca , apoi le face semn oficialilor ca nu merge , moment dupa care o scoate de tot.

#22
Uny

Uny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 01.12.2010
In momentul asta clipul lor de pe canalul Eurovisionului are cele mai multe vizualizari.

La votul juriului de ieri n-a putut canta un cuvant pentru ca aparatul care sufla aer i-a uscat gatul. Bine, Loreen s-a inecat cu un fulg si a tusit.

Diseara poate ia foc de la artificii. :w00t:

#23
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View Postcosty_ytsoc, on 25th May 2012, 01:40, said:

la  inceput  parea cantat dar de la jumatate pana la sfarsit suna a orice numai a cantat nu.
Eu n-o sustin pe Elena, nu ma dau in vant dupa melodie si nici mare patriota nu-s.
Dar casca aia are un super mare rol, in sensul ca prin casca auzi negativul clar si curat si stii exact cand trebuie sa canti ca sa fii pe nota, sa te sincronizezi.
Daca nu ai casca, pana ajunge sunetul la tine si pana canti tu si pana ajunge iar la public...se decaleaza cateva fractiuni de secunda si adio sincronizare. De asta a sunat prost de la jumatatea melodiei.

#24
Them

Them

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 21.05.2012

View Postdondhanny, on 15th April 2012, 12:49, said:

Tineti minte ca si o formatie hardrock a castigat eurovision-ul...
Da.
Lordi - Hard Rock Hallelujah
Probabil, s-au mobilizat toti rockerii si au votat.
Fata de slagarele alea desueto-melancolice tipice Eurovizionului prefer scrematele astuia.

Nu stiu ce e cu greata asta fata de Mandinga. Mie imi place.
Mult mai buna piesa ei decat alte piese ce le-am ascultat in viteza pe youtube (5-6 piese, 10''/buc)

Care-s favoritele anul asta, stie careva ?
Sa stiu cu cine votez.

View PostThem, on 26th May 2012, 19:49, said:

Care-s favoritele anul asta, stie careva ?
Sa stiu cu cine votez.
Ce piese va plac ?
Hai, curaj !

#25
Them

Them

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 21.05.2012
Suedia, Romania, Cipru, Moldova, poate si Macedonia daca mai ascult piesa de cateva ori.
La polul opus Austria.
Votez Romania/Mandinga.

De la 2 votez cu Bute.  :punk:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jWEq2n1G0AM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

View Postmalls, on 26th May 2012, 18:54, said:

Eu n-o sustin pe Elena, nu ma dau in vant dupa melodie si nici mare patriota nu-s.
Dar casca aia are un super mare rol, in sensul ca prin casca auzi negativul clar si curat si stii exact cand trebuie sa canti ca sa fii pe nota, sa te sincronizezi.
Daca nu ai casca, pana ajunge sunetul la tine si pana canti tu si pana ajunge iar la public...se decaleaza cateva fractiuni de secunda si adio sincronizare. De asta a sunat prost de la jumatatea melodiei.
s-o vedem in seara asta

#27
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

View Postmalls, on 26th May 2012, 17:54, said:

Eu n-o sustin pe Elena, nu ma dau in vant dupa melodie si nici mare patriota nu-s.
Dar casca aia are un super mare rol, in sensul ca prin casca auzi negativul clar si curat si stii exact cand trebuie sa canti ca sa fii pe nota, sa te sincronizezi.
Daca nu ai casca, pana ajunge sunetul la tine si pana canti tu si pana ajunge iar la public...se decaleaza cateva fractiuni de secunda si adio sincronizare. De asta a sunat prost de la jumatatea melodiei.
deci....piesa aia nu e facuta sa fie cantata live...nu suna bine live
plus ca fata nu prea are voce...sa o zicem pe aia dreapta

Edited by bilibistrocizel, 26 May 2012 - 22:36.


#28
Uny

Uny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 01.12.2010
Locul 12 pentru Romania:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K3ruy639kTQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate