Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Aspiratoare Rainbow

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
raduliviu

raduliviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 24.05.2007
Am Rainbow de vreo 14 ani.
N-am reparat nimic, niciodata la el.
Merge foarte bine, suntem foarte multumiti de el.
Pretul este intr-adevar mare, il puteti gasi si mai ieftin, cautati.
Din celelalte n-am prea avut ca ....
Ma enervam groaznic de praful ce-l scoteau.
Cu acesta, este muuuult mai bine. N-o fi perfect, dar, nu suporta comparatie.
Cautai sa-l luati mai ieftin, n-o sa va para rau.
Eu l-as pune cadou la nunta, obligatoriu ! Da, io-s mai ciudat !
Cine-l are asa fie sanatos.
Chiar, parca n-am auzit pe aici pe nicunul de-l are sa se planga, o fi ceva...
S-apoi, fiecare pasere pe limba ei piere.
Si-n rest, Doamne ajuta !

#38
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011

View Postgeo123, on 11 decembrie 2016 - 18:22, said:


E o teapa cum sunt toate produsele de tip MLM sau Teleshoping.
Eu nu înțeleg această atitudine de tip "toate femeile sunt curve"
Mama a cumpărat o dubletă pentru fripturi de la TS, dacă eram acasă, n-o lăsam, ca să aflu că, de fapt, scula e foarte bună și practică, se curăță ușor și face super friptură reprede și fără mizerie. Prin asta nu vreau să zic că toate produsele sunt bune, însă nici nu se poate spune că toate sunt proaste. Spre exemplu, n-am găsit niciodată un spray de geamuri ca la amway. never ever.

Despre rainbow, pe scurt, n-am. Am în schjimb un Zepter care merge de mai bine de 10 ani fără probleme și, într-adevăr, nu face praf deloc. Și l-am folosit inclusiv la aspirat moloz.

#39
Aqua9

Aqua9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.10.2008

View Postdigitek_ovi, on 17 martie 2014 - 17:07, said:

Sunt posesorul unui aspirator Rainbow(cadou) - raportul calitate pret este jignitor nu faceti greseala sa achizitionati un astfel de aspirator. Cautati mai intai cateva pareri pe forumurile din state. PS: "batatorul de covoare" are o putere de aspirate mai slaba decat un aspirator banal de 300 lei!!!. Nu exista in cutie un certificat de conformitate - putere de aspirate, consum etc etc... . Cometariile pro cu siguranta ca sunt facute de catre vanzatorii de astfel de aspiratoare. Pentru a va convinge ca o firma serioasa de curatenie nu alege un aspirator Rainbow cautati pe net datele de contact la cateva firme si aflati ce aspiratoare "minunate" folosesc. Nu va lasati pacaliti!!!!!!

Parerile clientilor din state:

http://www.consumera...bow_vacuum.html

PAI DACA L-AI PRIMIT CADOU, E NORMAL SA NU DAI DOI BANI PE EL...
DACA AI FI MUNCIT TU PENTRU BANII AIA... GASEAI SI UNDE SCRIE PUTEREA, CAT SI CELELALTE CARACTERISTICI...
ORI PROBABIL N-AI PRIMIT UN RAINBOW...

View Postalexdar, on 31 august 2014 - 10:40, said:

Am fost si eu sunat de catre o  cunostinta de-a sotiei ieri si mi s-a recomandat acest aspirator. Nici nu stiam ca exista asa ceva. Ce m-a frapat nu a fost ce stie sa faca ci pretul. In fond sunt niste aglomerari de polimeri si metal, ambalate sub eticheta numita tehnologie si vandute cu o supervaloare adaugata prin tehnici de marcketing agresive. Marcketingul mi-a adus aminte de cel din cazul asigurarilor de viata ING. Mici sclavi trimisi la anumite usi care adapostesc vacute bune de muls, care incearca sa iti vanda ceva "fenomenal" si sa plece cu galeata plina cu cat mai mult lapte. ING nu a reusit in Romania. Probabil asa se va intampla si cu cei care importa Rainbow pe termen mediu. Indiferent ce stie sa faca, tot un aspirator este si nu merita banii. E interesant profilul celui care cumpara. Cu siguranta nu castiga greu respectivii bani si nu apreciaza banul. Cine a facut din greu banii, nu isi permite sa-i arunce in modul asta. Nu vreu sa fac analize comparative intre acest aspirator si un aspirator profesional care costa 675 lei, care rezista 5-8 ore de mers continuu zilnic timp de cel putin 8 ani de zile. Si va asigur ca nu as compara mere cu pere. Orice as zice imi vine sa rad cand ma gandesc cati prosti exista pe lumea asta care dea 2300 euro pe un aspirator.

AGLOMERAREA AIA DE POLIMERI SI METAL A FOST PROIECTATA SA ITI FACA CASA CURATA CU ADEVARAT, DOMNU' alexdar...
Un mic sclav, trimis pe la usi... Posted Image

Edited by ggelu, 07 January 2017 - 12:50.
Probleme cu vederea sau cu auzul ? Sa fiu mai explicit : nu mai scrie cu majuscule decat daca tii neaparat sa inteleaga omul ca tipi la el ! !


#40
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
dai replica unor postari din 2014 . Esti sigur ca nu vorbesti de unul singur ?
Vezi si observatia din josul postarii tale.

#41
MARIURS

MARIURS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 22.12.2003

View Posttighi, on 07 mai 2012 - 16:29, said:

Daca nu puteti achizitiona un Rainbow puteti sa-l inchiriati si sa va convingeti de eficienta lui.
Batatorul de covoare pe care-l are Rainbow scoate tot praful si nisipul din profunzimea acestora . Pentru asta trebuie sa insisti, sa treci  de mai multe ori pe covor,sa schimbi apa din bazin pana cand aceasta ramane curata.
Sunt tehnici pe care daca le folositi corespunzator rezultatele bune apar si va veti convinge ca Rainbow nu costa mult ,ca Rainbow va ajuta sa economisiti bani in urmatorii 10-15 ani. Asta daca sunteti persoana care doreste cu adevarat  curatenie,confort,igiena,sanatate si care intelege prezentarea ,daca este corect efectuata de dealerul Rainbow...
Ce sa mai vorbim de praful din saltele,praf pe care nu-l cunosteti decat atunci cand Rainbow bate salteaua cu electrobatatorul .
Daca ai Rainbow ai un covor mai curat,un pat mai sanatos,un aer mai respirabil,nu degeaba Rainbow are certificate AHAM,AAFA,CRI.
Pentru alte informatii va stam la dispozitie.
Puteti avea un Rainbow si sub 1000 euro.
Cum? Contactati-ma.
Va multumesc daca ati citit.

Ulysse, lasa prostii in mizeria lor!

#42
holver

holver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 22.10.2008
Aici e forum de pareri!poti sa postezi raspuns si la un post din 2000 daca vrei importanta e informatia pe care o lasi si poate ajuta pe altul!!cred ca e un aspirator inutil parerea mea!!se vinde din sistem usa in usa la fel ca amway etc..parerea mea daca esti alergic ai nevoie de histaminice cu un aspirator nu vei rezolva nimic!!daca esti alergic nu tine covoare in casa e logic si simplu!!ps.folosesc un karcher in mediu umed si nu am nevoie de altceva!

#43
drbulan

drbulan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.02.2012
Domnule "corleone" , vorbiti numai tampenii, marcile pe care le amintiti nici nu se apropie de Rainbow, nici Karcher macar, si-a luat fratele meu si e total dezamagit.
Am rainbow de 50 de luni, este excelent, batatoarele (ca sunt doua) sunt excelente, mai ales cel mic si mai ales pentru masina. Inca nu am toate accesoriile (mai lipsesc doua) , mi-am luat prin achizitionare si recomandari ceea ce m-a interesat si ce am avut nevoie. Nu fac parte din niciun sistem piramidal si nici nu le suport. Dar un lucru de calitate il recunosc.
Toate elementele aspiratorului le-am desfacut bucati-bucatele dupa 2 ani, pentru mentenanta si curatenie, mi le fac singur, nu ma duc si nu m-am dus niciodata la service. In afara de foarte putine suruburi totul in acest produs este "potrivire si formare" (fit & form).
Singura reparatie a fost acum doua zile la pinii tevilor (unde se imbina contactele electrice), contactele s-au uzat si apoi oxidat putin de la contactul ce a devenit imperfect; acolo am depistat un material de mai slaba calitate, nu stiam de ce sacadeaza cateodata batatorul. Am "completat" cu o fasie foarte subtire de cositor si imediat a functionat ca nou.
Unul din directorii de la Rainbow a spus ca problema a fost corectata prin adaugarea unor arcuri mici la acele imbinari pentru a evita uzura prematura.
Deci, concluzie, pretul este sau o fi mare, dar investitia merita. Cate masini, covoare si tapiterii "am rezolvat"... Rezultatul a fost ca si la cei care lauda Arielul prin reclame: impecabil!
P. S. Courage - Logan-ul nu e masina,ca sa va intorc putin rautatea, am condus Logan in delegatii si imi pare bine ca sa s-a intamplat asa, intinerariile strabatute m-au lamurit ca Logan-ul nu e un autoturism ce merita cumparat.

Edited by drbulan, 13 April 2020 - 16:02.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate