Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Noi oferte la U.P.C.!

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#37
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,388
  • Înscris: 28.02.2007
Desi eram in perioada contractuala, mai aveam mult de plata 190 lei/luna pana anul viitor, UPC-ul mi-a acceptat cererea de mutare la pachetul "Suprem", o sa platesc lunar de-acum incolo doar 89 lei + 13 lei DVR, in total 102 lei !!! DECI, pt tv DIGITAL maxim cu dvr hd (inclusiv HBO Maxpack +FilmBox pack), fiberpower120 cu router wi-fi Cisco gratuit de la UPC, telefonie alo oriunde 100 cu tlf philips cadou, toate astea pt 102 lei lunar !!! SUPER, NU???
Nu vrea sa isc razboaie p-aici, dar acum chiar pot sa zic "rds sucks ! "
BRAVO UPC !!!

#38
linxul

linxul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.04.2008

View Postlupull, on 13th September 2011, 15:18, said:

Personal nu as dori sa va descurajez , insa din experienta propie pot sa va asigur ca cei 120Mbps sunt doar reclama , realitatea va fii alta
La concurenta scrie pana in 100Mbps , macar acestia isi asigura spatele in caz de nerespectare a reclamei , credeti ca si UPC-ul va face exceptie - ma mir
Cat legat de wi-fi , iarasi din experienta si daca cititi la aria video ( media playere cu conexiune/transfer wi-fi ) totul este bine si frumos in reclama/teorie , practic mai mult creaza prb. decat sa rezolve
Pt. ca practic sa puteti aveea niste viteze acceptabile va trebuie totusi routere wifi capabile nu orice stift pana in 1/200lei
Sunt modele si de 450Mbps si tot mai dau rateuri uneori , in plus wifi este si la 54Mbps - 802.11b  - nu este specificat in reclama si standardul , asa ca.........

Va scriu toate acestea pt. a deschide ochii/cere cat mai multe informatii tehnice , fiindca odata semnat contractul...............
Reclama este sufletul comertului , insa tot reclama/teorie este pana la urma cu practica este mai greu


Chiar nu inteleg care este problema ta cu oferta UPC.
Absolut toate companiile ofera o viteza teoreticA pana la care poti face down sau up. Pe partea de business este alta poveste, acolo sunt GARANTATE, mai mici de obicei, dar mult mai scumpe.
Viteza pe wireless este si asta o poveste, tine de mult prea multe lucruri din "ograda ta", decat a ISP-ului, care oricum trebuie sa-ti ofere traficul stabilit in contract, altfel poti apela RC-ul daca sunt probleme cu specificatii nerespectate si ceri ajutorul.
Binenteles ca si router-ele sunt o gramada de modele cu functii si capacitati diferite, dar de data asta ITI ESTE OFERIT GRATUIT si deci poti beneficia de un serviciu pe ntru care ar fi trebuit sa platesti la achizionarea unui router. Nimeni nu iti garanteaza aici ca o sa ai cel mai bun router existent pe piata. Vrei performanta .. platesti.
Reclama fac absolut toate companiile, deci si RDS si UPC, iar fiecare este liber sa aleaga serviciile care crede ca il pot avantaja sau CAT IL DUCE CAPUL.

#39
gandrei3

gandrei3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 25.01.2008
Referitor la prima poza: momentan platesc pe pachetul tv maxim +stb HD+stb SD + net de la alta firma(100mbps, wi-fi am cumparat separat)  in total 90,8 de lei cu TVA.
In cei 89 de lei intra si DVR? Si pentru a avea HD mai trebuie adaugati la pret inca 13 lei, deci in total 102 lei cu tva sau fara? Daca mai stau sa ma gandesc nu am nici 120 mbps deci nu renteaza deloc.

Edited by gandrei3, 13 September 2011 - 14:41.


#40
linxul

linxul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.04.2008

View Postgandrei3, on 13th September 2011, 15:34, said:

Referitor la prima poza: momentan platesc pe pachetul tv maxim +stb HD+stb SD + net de la alta firma(100mbps, wi-fi am cumparat separat)  in total 90,8 de lei cu TVA.
In cei 89 de lei intra si DVR? Si pentru a avea HD mai trebuie adaugati la pret inca 13 lei, deci in total 112 lei cu tva sau fara? Daca mai stau sa ma gandesc nu am nici 120 mbps deci nu renteaza deloc.


No comment, sper ca nu ai dat BAC-ul anul asta.

Atat ai reusit tu sa extragi din informatiile din poza? Ca trebuie sa platesti pentru HD 13 lei?

Poza este simpla si f. intuitiva, singura precizare care trebuie facuta este ca pretul contine TVA.

#41
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006

View Postmegafanro, on 13th September 2011, 14:48, said:

Deși noua ofertă nu este lansată încă în mod oficial și nici noua grilă, efectele acestei noi promoții l-au făcut pe Cătălin să nu mai intre pe forum. :naughty: :rolleyes:  Cătăline, ți-am spus că din 15  încolo vei alerga pe teren. :thumbup:, să faci sport alături de Marchiz, poate așa va bate și Dinamo pe cineva în fotbal. :thumbup:
da da, nu mai pot eu din cauza UPC  :lol:

raspunsul RCS il vei afla pe 19 septembrie ;)

si include si router wireless oferit in custodie ca tot zicea cineva mai devreme ca RDS nu a auzit de routere !

am dat niste detalii suplimentare pe aria GSM (inca de ieri).

#42
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postcatalinman, on 13th September 2011, 15:51, said:

da da, nu mai pot eu din cauza UPC  :lol:

raspunsul RCS il vei afla pe 19 septembrie ;)

si include si router wireless oferit in custodie ca tot zicea cineva mai devreme ca RDS nu a auzit de routere !

am dat niste detalii suplimentare pe aria GSM (inca de ieri).
Raspunsul îl știu, dar credeam că ești pe teren alergând după vechii abonați Digi care la rândul lor fugeau la noua ofertă a Miresei.  :w00t:

#43
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
uite ca nu sunt  :naughty:

treaba merge bine  :rolleyes:

#44
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005

View Postcatalinman, on 13th September 2011, 15:51, said:

da da, nu mai pot eu din cauza UPC  :lol:

raspunsul RCS il vei afla pe 19 septembrie ;)

si include si router wireless oferit in custodie ca tot zicea cineva mai devreme ca RDS nu a auzit de routere !

am dat niste detalii suplimentare pe aria GSM (inca de ieri).


Hai mai lasa-ma cu RCS-ul. Imi esti prieten foarte bun dar asta nu inseamna ca trebuie sa te pup in fund. RCS-ul este creat sa dezamageasca! La ei sunt numai teste, amanari si fotbal. MI-am pus toate sperantele in porcaria aia de IPTV si s-a facut praf totul!

Edited by a_d_y, 13 September 2011 - 15:31.


#45
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006

View Postmegafanro, on 13th September 2011, 14:48, said:

Deși noua ofertă nu este lansată încă în mod oficial și nici noua grilă, efectele acestei noi promoții l-au făcut pe Cătălin să nu mai intre pe forum. :naughty: :rolleyes:  Cătăline, ți-am spus că din 15  încolo vei alerga pe teren. :thumbup:, să faci sport alături de Marchiz, poate așa va bate și Dinamo pe cineva în fotbal. :thumbup:


te-ai bagat cam aiurea in discutie, eu i-am raspuns lui megafanro la provocare (amicala) !

in rest, ma intereseaza prea putin (spre deloc) UPC-ul sau ofertele lor  :kisstogether:

#46
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postcatalinman, on 13th September 2011, 16:36, said:

te-ai bagat cam aiurea in discutie, eu i-am raspuns lui megafanro la provocare (amicala) !

in rest, ma intereseaza prea putin (spre deloc) UPC-ul sau ofertele lor :kisstogether:


Vă rog să nu vă certați, dă le încolo de firme, ei iau banii și noi mălaiul sau mai rău le dăm pentru palate bani. :kisstogether: Pace!

#47
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Mai bine sa ne bucuram de noile oferte.... :coolspeak:
Cu aceste oferte si-a spalat UPC......pacatele

Edited by feribalint, 13 September 2011 - 15:48.


#48
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postferibalint, on 13th September 2011, 16:45, said:

Mai bine sa ne bucuram de noile oferte.... :coolspeak:


Corect! Ai păcătuit? :coolspeak:
Și pachetul Dinamic este bun:
[ http://img148.imageshack.us/img148/6393/20110901232237.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by megafanro, 13 September 2011 - 15:51.


#49
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005

View Postmegafanro, on 13th September 2011, 16:44, said:

Vă rog să nu vă certați, dă le încolo de firme, ei iau banii și noi mălaiul sau mai rău le dăm pentru palate bani. :kisstogether: Pace!


cata nesimtire poate exista!! :D. Ma cert cu catalinman :)) si daca ma enerveaza ii dau si warn


scuze de offtopic :)

mersi'

#50
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Posta_d_y, on 13th September 2011, 16:53, said:

cata nesimtire poate exista!! :D . Ma cert cu catalinman :) ) si daca ma enerveaza ii dau si warn


scuze de offtopic :)

mersi'
Ești simpatic astăzi. :kisstogether: Am vrut doar să previn vreo ceartă, așa preventiv. :kisstogether: Doar îl știi ce fanatic este pentru Digi-ul lui. Scuze, dacă te-am lezat cu ceva. :kisstogether:

#51
justitiaru2000

justitiaru2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 07.03.2007
Auziti domnilor da Digitalu' Maxim din pachetu asta include sau nu Passionu'?  :naughty:

#52
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postjustitiaru2000, on 13th September 2011, 17:15, said:

Auziti domnilor da Digitalu' Maxim din pachetu asta include sau nu Passionu'? :naughty:
Păi, fără uța uța nu se poate. :rolleyes:  :naughty: Păi, cuprinde 120 de canale maximuloiul. :thumbup:

Edited by megafanro, 13 September 2011 - 16:18.


#53
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Tipic in firea omului , cand vrei sa il scutesti de niste prb. , fiindca personal ai trecut prin ele si sa nu pateasca si el/ei la fel
Gata incep prin a te contraria ca faci antireclama si altele de genul asta
Mai oamenii buni prea putin imi pasa mie de reclamele/ofertele UPC-ului asta , fiindca pana la urma aplica aceeasi politica ca si rcs-ul numai ca sub alta masca ( chipurile mai diplomatic )
Sa gaseasca cati mai multi fraierii si sa le ia banul , oricum sunt convins ca tot aceeia care acum scriu ca fac antireclama mai tarziu vor umple randurile cu nemultumirile lor dupa ce se vor vedea inselati fata de ce este scris in reclame
La faza asta bravo UPC-ului/RCS-ului ca pot sa fraiereasca cati mai multi si odata abonatii se vor schimba conditiile/preturile ( chiar si Romtelecomul nu face exceptie de la aceasta politica , dupa ce a incantat cu diferite oferte pe fosti abonatii boom/akta , odata trecuti/abonati la ei deja au schimbat preturile )
Dati in continuare "apa la moara" unor reclame/teorii atat upc-ului/rcs-ului ca apoi tot voi veti plange ca va inselat ( una scria/era in reclama si alta aveti voi in realitate/practica )

#54
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postlupull, on 13th September 2011, 17:29, said:

Tipic in firea omului , cand vrei sa il scutesti de niste prb. , fiindca personal ai trecut prin ele si sa nu pateasca si el/ei la fel
Gata incep prin a te contraria ca faci antireclama si altele de genul asta
Mai oamenii buni prea putin imi pasa mie de reclamele/ofertele UPC-ului asta , fiindca pana la urma aplica aceeasi politica ca si rcs-ul numai ca sub alta masca ( chipurile mai diplomatic )
Sa gaseasca cati mai multi fraierii si sa le ia banul , oricum sunt convins ca tot aceeia care acum scriu ca fac antireclama mai tarziu vor umple randurile cu nemultumirile lor dupa ce se vor vedea inselati fata de ce este scris in reclame
La faza asta bravo UPC-ului/RCS-ului ca pot sa fraiereasca cati mai multi si odata abonatii se vor schimba conditiile/preturile ( chiar si Romtelecomul nu face exceptie de la aceasta politica , dupa ce a incantat cu diferite oferte pe fosti abonatii boom/akta , odata trecuti/abonati la ei deja au schimbat preturile )
Dati in continuare "apa la moara" unor reclame/teorii atat upc-ului/rcs-ului ca apoi tot voi veti plange ca va inselat ( una scria/era in reclama si alta aveti voi in realitate/practica )

Pentru că exagerezi. Dacă într-o localitate/loc e nașpa nu înseamnă că peste tot este la fel. Am spus și voi spune că nimic nu est perfect în Românica, dar mai sunt și exagerări. Am net de la toți cei trei operatori mari și nu am avut probleme, la Digi mă enervează unele chestii și de aceea îl las pe ceilalți membrii ai familiei să-l folosească.

Edited by megafanro, 13 September 2011 - 16:39.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate