Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Noi oferte la U.P.C.!

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#19
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 15.10.2010
Sa nu incepem iar un topic de genul "RDS rules, UPC sucks" sau invers ca nu are rost si ajungem iar la discutii interminabile. Probabil ca provider-ul ideal in Romania ar fi o strutocamila RDS-iano UPC-ista, dar atunci toata lumea ar avea doar un singur loc de exprimat nemultumirile, ceea ce nu ar fi deloc in regula...

#20
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Unde scrie ca este fara TVA? . Eu am vazut pe undeva ca cineva a sunat la call center si a zis ca e cu TVA INCLUS! Mie oferta mi se pare buna.

Edited by a_d_y, 13 September 2011 - 13:22.


#21
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View Postlinxul, on 13th September 2011, 14:14, said:

Asa cum bine arata si proverbul "Lupul isi schimba parul, dar naravul ba".

Se pare ca vizualizarea caracterelor de'o schioapa este una, iar intelegerea lor este alta. La oferta de 89 RON (fara TVA) scrie F. CLAR:

TV Digital Maxim* (STELUTA) + DVR ...., unde steluta inseamna CITEZ "INCLUDE PACHETELE MAXPACK si FILMBOX).

Cei 13 RON (fara TVA) la care faci referire cu nerusinare se refera la extraoptiunea HD 3D.

Ofertele sunt cu TVA inclus.
Si HD 3D vor avea access toti care au STB HD sau HD-DVR.
sursa: facebook:
UPC Romania
@Cata Catalin: Ne bucura interesul tau pentru singurul canal cu emisie 3D. Canalul poate fi vizionat cumparand orice serviciu de Televiziune digitala, necesar fiind un mediabox HD sau DVR-HD. Multumim!

#22
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View PostDIVX2006, on 13th September 2011, 12:48, said:

89 cu tva e bine....la pretul asta ma mut si cu netul si telefonul....in prezent dau 44 ron la rcs+ 68 la upc...deci ies mai ieftin ....trebuie doar sa mai astept cateva luni sa-mi expire contractul cu furnizorul actual de net :naughty:
Oferta va fi limitată ca timp. :naughty: :rolleyes:

#23
linxul

linxul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.04.2008

View Posta_d_y, on 13th September 2011, 14:22, said:

Unde scrie ca este fara TVA? . Eu am vazut pe undeva ca cineva a sunat la call center si a zis ca e cu TVA INCLUS! Mie oferta mi se pare buna.


Oferta este f. buna intr-adevar. Am scris ca este "fara TVA" pentru ca tot timpul preturile afisate de UPC pe site-ul propriu sunt date fara TVA, "preturile nu includ TVA), dar daca de data asta includ si TVA-ul cu atat mai bine si o noua "laba" peste bot .. lupull-ui.

#24
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postsimplul, on 13th September 2011, 12:48, said:

mi-au facut acum oferta, pretul e cu tva inclus.
Ți-au activat pachetul FilmBox?

#25
linxul

linxul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.04.2008

View Postflorianro, on 13th September 2011, 14:25, said:

Ofertele sunt cu TVA inclus.
Si HD 3D vor avea access toti care au STB HD sau HD-DVR.
sursa: facebook:
UPC Romania
@Cata Catalin: Ne bucura interesul tau pentru singurul canal cu emisie 3D. Canalul poate fi vizionat cumparand orice serviciu de Televiziune digitala, necesar fiind un mediabox HD sau DVR-HD. Multumim!


M-as bucura sa fie cu TVA inclus, dar absolut toate preturile pe care le afiseaza UPC-ul pe site sunt FARA TVA, de aceea am scris ca si acestea ar fi la fel. Oricum oferta este mai mult decat OK, chiar si limitata in timp (asta este si ideea principala la o OFERTA).

#26
reise_reise

reise_reise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 17.10.2006
tot de pe facebook:

...13 lei reprezinta diferenta de pret la pachele din oferta de toamna, diferenta dintre pachetul cu mediabox doar cu DVR si cel cu mediabox DVR-HD. Canalul HIGH TV 3D poate fi vizionat doar cumparand un mediabox HD sau DVR HD (nu DVR simplu), canalul in sine neavand un pret, fiind inclus in toate produsele de televiziune digitala"


n-am inteles insa cum vine chestia aia cu "cumparatul" mediaboxului...

#27
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Deși noua ofertă nu este lansată încă în mod oficial și nici noua grilă, efectele acestei noi promoții l-au făcut pe Cătălin să nu mai intre pe forum. :naughty: :rolleyes:  Cătăline, ți-am spus că din 15  încolo vei alerga pe teren. :thumbup:, să faci sport alături de Marchiz, poate așa va bate și Dinamo pe cineva în fotbal. :thumbup:

#28
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Mea culpa , insa chiar si asa ( 13 + 24% = 16,12 cu TVA - Total = 105,12 lei/luna ) pt. 1/2 prg. tv 3D care le pot viziona doar cei cu tv-uri 3D ( cati abonatii ai UPC-ului au astfel de tv-uri ? )
Pt. 3D personal as merge pe sharing de pe satelit si cu un tv 3D cu tuner dvb-s/s2 sau un receptor de satelit hd , am mult mai multe prg. tv 3D de vizualizat/urmarit decat oferta celor de la UPC
Pt. moment oferta 3D este valabila doar sa zic pt. 5% dintre abonatii actuali UPC , poate la rcs numarul lor sa fie mai amre avand in vedere ca si numarul abonatiilor totali este mai mare

Divx2006 care este treaba cu : vezi ca ai uitat de miuta lu' mitica , la ce te referi ca de platit nu platesti nimic pt. cele 3 x Digisport

Oferta va fi limitată ca timp - Pai ce , cei de la UPC sunt mai departe fata de concurenta ?
In schimb nu le au cu gratuitatile - ar fii castigat/cules mai multi abonatii intr-un timp destul de scurt

Oricum fiecare acum cu parerile personale pro/contra , insa cel mai deranjant lucru este ca vrem sau nu vrem marea majoritate a abonatiilor ( sau viitori abonati ) suntem la mana lui UPC sau RCS ( dupa ce si-au impartit cascavalul/cartierele/zonele din Bucuresti )
Sunt foarte putini userii care pot opta/alege la unul dintre acestia 2 in zona care locuieste

#29
gool

gool

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 09.06.2009

View Postreise_reise, on 13th September 2011, 14:44, said:

tot de pe facebook:

...13 lei reprezinta diferenta de pret la pachele din oferta de toamna, diferenta dintre pachetul cu mediabox doar cu DVR si cel cu mediabox DVR-HD. Canalul HIGH TV 3D poate fi vizionat doar cumparand un mediabox HD sau DVR HD (nu DVR simplu), canalul in sine neavand un pret, fiind inclus in toate produsele de televiziune digitala"


n-am inteles insa cum vine chestia aia cu "cumparatul" mediaboxului...
cei care avem obtiune HD PLUS vom beneficia de canalul FILMBOX HD gratuit fara a fi nevoiti sa ne abonam la pachetul FILMBOX?

Edited by gool, 13 September 2011 - 13:51.


#30
linxul

linxul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.04.2008

View Postmegafanro, on 13th September 2011, 14:36, said:

Ți-au activat pachetul FilmBox?


Tocmai am dialogat cu unul dintre reprezentantii UPC de la RC, exista 4 oferte de pret (binenteles cu 4 pachete), de precizat ca TVA-ul este inclus:

- 53 RON (TV Digital Familia 103 canale + Internet Fiber Power 60 Mbps);
- 59 RON (TV Digital Familia 103 canale + Internet Fiber Power 60 Mbps + Alo Oriunde 100 minute);
- 83 RON (TV Digital Maxim*120 canale + Internet Fiber Power 120 Mbps);
- 89 RON (TV Digital Maxim*120 canale + Internet Fiber Power 120 Mbps + Alo Oriunde 100 minute), cu precizarea ca include pachetele MAXPAX si FilmBox.

Efectiv ele vor intra in "paine" incepand cu data de 16 septembrie, deocamdata promotia se face telefonic.

Alte precizari:

- unde nu este posibil internetul de 120 si / sau 60 Mbps, pachetul o sa cuprinda oferta de 20Mbps.
- oferta este valabila in perioada 12.09 - 31.10.2011 cu contract pe 12 luni.

#31
reise_reise

reise_reise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 17.10.2006

View Postgool, on 13th September 2011, 14:51, said:

cei care avem obtiune HD PLUS vom beneficia de canalul FILMBOX HD gratuit fara a fi nevoiti sa ne abonam la pachetul FILMBOX?

nu. doar daca adaugati si extraoptiunea FilmBox (6 lei fara TVA). Extraoptiunea FilmBox contine cele 3 canale: FilmBox Family, FilmBox Extra 1 si FilmBox HD.

sursa: acelasi fb  :peacefingers:

#32
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

View Postlupull, on 13th September 2011, 14:48, said:

Mea culpa , insa chiar si asa ( 13 + 24% = 16,12 cu TVA - Total = 105,12 lei/luna ) pt. 1/2 prg. tv 3D care le pot viziona doar cei cu tv-uri 3D ( cati abonatii ai UPC-ului au astfel de tv-uri ? )
Ce e asa de greu de inteles, 13 lei e sa ai HD + 3D, deci e un post 3D si inca 12 posturi HD (cu tot cu noul FilmBox si HBO). Si daca 89 de lei e cu tot cu TVA, atunci probabil si aia 13 lei sunt tot cu TVA inclus. Deci sa inteleg ca la 102 lei as avea:
- pachet maxim TV + HBO-uri + Filmbox-uri
- net de 120 Mbps (disponibil la mine acasa)
- telefonie cu 100 min incluse
- router wi-fi

Daca e asa, suna foarte bine ... eu dau acum 108 lei si n-am filmbox-uri si net de 120 Mbps ... e drept ca am doua STB-uri, unul SD si unul DVR/HD ... daca scad 5 lei + TVA un STB SD, iese acelasi pret, dar n-am netul de 120 Mbps (doar de 20) si n-am Filmbox-uri si wi-fi.

#33
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Cata Catalin
Ce pret va avea High TV 3D ?
acum aproximativ o oră · Denunță
UPC Romania
@Cata Catalin: Ne bucura interesul tau pentru singurul canal cu emisie 3D. Canalul poate fi vizionat cumparand orice serviciu de Televiziune digitala, necesar fiind un mediabox HD sau DVR-HD. Multumim!
acum aproximativ o oră · Denunță
Bú Gyuri
Asta inseamna ca ce care au abonament cu optiunea HD vor avea adaugat la lista si Filmbox HD, respectiv High TV 3D ?
multumesc pt. raspuns.....:)
acum 57 minute · Denunță
Cata Catalin
Din ce am vazut pe Info UPC , High Tv 3D pare a avea pretul de 13 lei.Asa e ? E pretul doar al canalului 3D ?
acum 52 minute · Denunță
UPC Romania
@Cata Catalin: 13 lei reprezinta diferenta de pret la pachele din oferta de toamna, diferenta dintre pachetul cu mediabox doar cu DVR si cel cu mediabox DVR-HD. Canalul HIGH TV 3D poate fi vizionat doar cumparand un mediabox HD sau DVR HD (nu DVR simplu), canalul in sine neavand un pret, fiind inclus in toate produsele de televiziune digitala.
acum 39 minute · Denunță
Vlad Adrian
cei care au obtiunea HD PLUS vor vedea canalul FILMBOXHD ?
acum 30 minute · Denunță
Cata Catalin
Merci de clarificari.

"Cumparand un mediabox" cred ca e o eroare.
Sau nu ?
acum 21 minute · Denunță
UPC Romania
@Cata Catalin: ne cerem scuze pentru eroare, este vorba de chiria mediaboxului. Cumpararea se referea la serviciul de televiziune.
acum 15 minute · Denunță
UPC Romania
@Vlad Adrian: doar daca adaugati si extraoptiunea FilmBox (6 lei fara TVA). Extraoptiunea FilmBox contine cele 3 canale: FilmBox Family, FilmBox Extra 1 si FilmBox HD.

#34
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Personal nu as dori sa va descurajez , insa din experienta propie pot sa va asigur ca cei 120Mbps sunt doar reclama , realitatea va fii alta
La concurenta scrie pana in 100Mbps , macar acestia isi asigura spatele in caz de nerespectare a reclamei , credeti ca si UPC-ul va face exceptie - ma mir
Cat legat de wi-fi , iarasi din experienta si daca cititi la aria video ( media playere cu conexiune/transfer wi-fi ) totul este bine si frumos in reclama/teorie , practic mai mult creaza prb. decat sa rezolve
Pt. ca practic sa puteti aveea niste viteze acceptabile va trebuie totusi routere wifi capabile nu orice stift pana in 1/200lei
Sunt modele si de 450Mbps si tot mai dau rateuri uneori , in plus wifi este si la 54Mbps - 802.11b  - nu este specificat in reclama si standardul , asa ca.........

Va scriu toate acestea pt. a deschide ochii/cere cat mai multe informatii tehnice , fiindca odata semnat contractul...............
Reclama este sufletul comertului , insa tot reclama/teorie este pana la urma cu practica este mai greu

#35
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postlupull, on 13th September 2011, 15:18, said:

Personal nu as dori sa va descurajez , insa din experienta propie pot sa va asigur ca cei 120Mbps sunt doar reclama , realitatea va fii alta
La concurenta scrie pana in 100Mbps , macar acestia isi asigura spatele in caz de nerespectare a reclamei , credeti ca si UPC-ul va face exceptie - ma mir
Cat legat de wi-fi , iarasi din experienta si daca cititi la aria video ( media playere cu conexiune/transfer wi-fi ) totul este bine si frumos in reclama/teorie , practic mai mult creaza prb. decat sa rezolve
Pt. ca practic sa puteti aveea niste viteze acceptabile va trebuie totusi routere wifi capabile nu orice stift pana in 1/200lei
Sunt modele si de 450Mbps si tot mai dau rateuri uneori , in plus wifi este si la 54Mbps - 802.11b  - nu este specificat in reclama si standardul , asa ca.........

Va scriu toate acestea pt. a deschide ochii/cere cat mai multe informatii tehnice , fiindca odata semnat contractul...............
Reclama este sufletul comertului , insa tot reclama/teorie este pana la urma cu practica este mai greu
Nu ți se pare că faci antireclamă? Și că nu ești obiectiv? Până și Cătălin este obiectiv.

#36
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View Postlupull, on 13th September 2011, 15:18, said:

va trebuie totusi routere wifi capabile nu orice stift pana in 1/200lei

Daca tu consideri Cisco stift... asa o fi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate