Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Cometa Elenin

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

Poll: Cometa Elenin (66 member(s) have cast votes)

Credeti ca aceasta cometa va lovi pamantul?

  1. Da (15 votes [22.73%])

    Percentage of vote: 22.73%

  2. Nu (51 votes [77.27%])

    Percentage of vote: 77.27%

Va veni sfarsitul lumii din cauza acestei comete?

  1. Da (12 votes [18.18%])

    Percentage of vote: 18.18%

  2. Nu (54 votes [81.82%])

    Percentage of vote: 81.82%

Va afecta pamantul aceasta cometa?

  1. Da (23 votes [34.85%])

    Percentage of vote: 34.85%

  2. Nu (43 votes [65.15%])

    Percentage of vote: 65.15%

Vote Guests cannot vote

#37
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Dupa cum vezi,au inceput sa apara unii afectati de sfarsitul lumii,o arata si sondajul.Deci da,ne va afecta pe unii dintre noi,dar din fericire exista hoteluri deja pregatite(aka sanatorii).

Edited by asasinuxp, 28 August 2011 - 22:29.


#38
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
da, da si da. va lovi planeta, va veni sfirsitul lumii si evident ca planeta va fi afectata. ceea ce ma bucura este ca odata cu sfirsitul lumii vor muri si 100% din prostii lumii ceea ce va un mare pas inainte pentru comunitatea galacticacare scapa de o planeta plina de bufoni retardati

#39
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
Mossoti, ai probleme grave.

#40
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
De unde a aparut si cometa asta?
Intrebarile cu....va lovi sau nu, seamana cu chestionarele din viata noastra normala.
Un corp ceresc nu va lovi sau nu daca ne dam noi sau nu cu parerea. Sau in functie de ce credem noi.
Are o traiectorie clara, si la nivelul astronomilor se stie sigur.

#41
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
ce anume se stie sigur?

#42
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Cand va trece pe langa pamant,va fi la o distanta intre 2 si 5 milioane de km,mai mare decat luna,deci daca Luna nu ne loveste,ci se roteste in jurul pamantului,nici aceasta cometa nu o va face.Oricum,se va vedea cu ochiul liber,va fi un spectacol frumos.

#43
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Deci iata ce se stie sigur. Si eu nu stiam. Si prea putin ma interesa.
O roca uriasa, ce emana praf in cosmos. Astea sint cometele.

#44
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
deci, putem sta linistiti.

un nou 2000 :D

#45
catalin29

catalin29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 15.07.2005

View PostAndreyAlejandro, on 7th September 2011, 16:01, said:

ce anume se stie sigur?
se zvoneste ca Obama,guvernul Sua , CIA, Sefi ONU, sunt ascunsi in buncar la Denver parlamentele britanic, german, s.a. au liber. pe youtube sunt ceva simulari cu traectoria cometei. Problema e : ce se fac aia cand ies si vad ca e totul ok?!

#46
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Am facut pe acoperisul casei un mare X rosu, ca sa vada cometa unde tre' sa loveasca...sper ca talibanii de la alqaida nu vor vedea acest mesaj :)

#47
catalin29

catalin29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 15.07.2005
Gata putem sta linistiti. Zic unii ca s-a dezintegrea cand a trecut pe langa soare. Uraaaaaaaaaa! :)

#48
catalliin

catalliin

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 255
  • Înscris: 19.04.2009
Se vede treaba ca va cam pipiliti pe voi de frica..vine nu vine..asta e treaba ei !...eu unul m-as bucura sa vina ptr ca odata cu asta vor crapa si aia care mananca cu sapte guri si se caca cu sapte cururi...iar daca va veni totusi pentru mine  ar fii nasol ca o sa raman cam singur fara sa mai am cu cine schimba o vorba .

#49
inpain

inpain

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 05.06.2011
mie imi pare rau ca a fost  o ploaie de stele sambata si nu am putut-o zari din cauza ca era innorat si a plouat nitel.plus ca erau  cam cate 24 de stele pe ora, deci faceti si voi socotela ce rare erau.

#50
catalliin

catalliin

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 255
  • Înscris: 19.04.2009

View Postinpain, on 13th October 2011, 05:24, said:

mie imi pare rau ca a fost  o ploaie de stele sambata si nu am putut-o zari din cauza ca era innorat si a plouat nitel.plus ca erau  cam cate 24 de stele pe ora, deci faceti si voi socotela ce rare erau.
Lasa ca foarte curand va fii o ploaie de comete sau meteoriti giganti ,doar ca in cazul asta n-o sa prea mai ai mult timp sa te uiti la ele, eventual doar prima faza cand se apropie de pamant...
Apropo , stiati ca si luna o sa se cam duca dracului ,din cauza magnetismului enorm provocat de alinierea planetelor?...se ducei asta ne duce si noi
Si sa nu uit, oare ploaia aia de stele(fragmente de meteoriti) nu va spune nimic?????!!

Edited by catalliin, 15 October 2011 - 16:09.


#51
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View Postcatalliin, on 15th October 2011, 17:07, said:

Lasa ca foarte curand va fii o ploaie de comete sau meteoriti giganti ,doar ca in cazul asta n-o sa prea mai ai mult timp sa te uiti la ele, eventual doar prima faza cand se apropie de pamant...
Apropo , stiati ca si luna o sa se cam duca dracului ,din cauza magnetismului enorm provocat de alinierea planetelor?...se ducei asta ne duce si noi
Si sa nu uit, oare ploaia aia de stele(fragmente de meteoriti) nu va spune nimic?????!!
Cit timp vor fiinta oamenii pe Pamint, nu va fi asa ceva. Poate dupa ce noi oamenii vom parasi planeta. De fapt vom stii dinainte.
Se lucreaza la metode de detectare si preventie. Si chiar nu e de gluma cu acest aspect.
Un asteroid a fost deviat....nu de NASA. Ei au ramas stupefiati de fenomen, dupa ce au ratat devierea.

View Postcatalliin, on 5th October 2011, 23:25, said:

Se vede treaba ca va cam pipiliti pe voi de frica..vine nu vine..asta e treaba ei !...eu unul m-as bucura sa vina ptr ca odata cu asta vor crapa si aia care mananca cu sapte guri si se caca cu sapte cururi...iar daca va veni totusi pentru mine  ar fii nasol ca o sa raman cam singur fara sa mai am cu cine schimba o vorba .
Ptr altii va fi bine...iar ptr tine, rau.? :naughty:

Edited by NASTYPRIMUL, 16 October 2011 - 14:21.


#52
catalliin

catalliin

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 255
  • Înscris: 19.04.2009
Chestia cu detectatul 'la timp' a vreunei comete/asteroid o mai cred ,dar cu deviatul ...hai sa fim seriosi!..o cometa sau meteorit mai baban se deplaseaza cu viteze astronomice prin spatiu, dar la intrarea in atmosfera datorita fenomenului de atractie al pamantului s-ar putea chiar sa-i mareasca viteza spre pamant ...crezi ca mai poate fi vreo tehnologie capabila sa tinteasca si sa devieze aceste corpuri ceresti??..eu nu prea cred ,iar daca este sa luam in calcul si dimensiunile lor gigantice  atunci chiar nu mai avem nici o sansa.
Imagineaza-ti doar un ''amarat'' de meteorit de dimensiunile unui bloc cu 10 nivele care mai are si o componenta solida si rezistenta la temperaturi si coleziuni...astfel ca asa mic cum este el ar face ravagi la nivel global.
Meteoritul care a facut prapad in regiunea Tunguska , (care se pare ca avea dimensiuni chiar mai mici decat un bloc a explodat in aer fara sa atinga pamantul) si a ras hectare intregi de padure pe o raza de cel putin 1000 km ..si dupa toate cercetarile se pare ca erau doar un fragment mic ramas din ceea ce fusese un meteorit sau mai exact o cometa

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate