Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Un semestru in Franta. Optiuni internet, minute/sms internationale

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Prietena mea va pleca pentru 6 luni in Franta. As dori sa intreb care ar fi optiunile ei de a comunica cu mine:
-minute internationale
-sms internationale
-in loc de acestea, un abonament de date, pentru a comunica prin intermediul Viber/Whatsapp (voip)

Mersi frumos!

#2
conrad1

conrad1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 06.02.2007

 horatziu, on 21st August 2011, 19:27, said:

Prietena mea va pleca pentru 6 luni in Franta. As dori sa intreb care ar fi optiunile ei de a comunica cu mine:
-minute internationale
-sms internationale
-in loc de acestea, un abonament de date, pentru a comunica prin intermediul Viber/Whatsapp (voip)

Mersi frumos!
Just Voip e gratuit daca suni pe fix(daca nu vorbeste peste 2-300 de minute pe saptamina)  iar daca te suna pe mobile e 0,08 eurocenti pe minut,este mai ieftin sa vorbesti de pe roaming din Franta decit sa isi ia o cartela de Franta unde minutul cu Franta e campe la 0.55 centi sau daca suna in Ro vreo 0.70-0.80.

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,996
  • Înscris: 18.12.2007

 horatziu, on 21st August 2011, 20:27, said:

Prietena mea va pleca pentru 6 luni in Franta. As dori sa intreb care ar fi optiunile ei de a comunica cu mine:
-minute internationale
-sms internationale
-in loc de acestea, un abonament de date, pentru a comunica prin intermediul Viber/Whatsapp (voip)

Mersi frumos!


Daca ea va pleca acolo ii vor trebui minute de roaming, nu internationale. Asta daca vrea sa isi foloseasca numarul de romania.
Cel mai bine isi ia un prepay cu numar de franta si iti iei tu optiuni cu minute internationale si o apelezi pe ea.

#4
telebog

telebog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 23.02.2006
Din Franta daca are un abonament de telefon fix de obicei e gratis daca suna pe fix in Romania.

Daca vrea sa foloseasca mobilul, din ce am vazut eu cele mai ieftine solutii sunt:
- fring - poti folosi doar de pe telefonul mobil si ai nevoie de conexiune la internet (wireless sau abonament de date)
- simplecall - poate fi folosit in acelasi conditii ca si fring + ai un numar local la care poti suna (platesti convorbirea locala daca e cazul + tariful), poate fi folosit si de pe calculator

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate