Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m
 Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...
 Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...
 

Cel mai ieftin VPS

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
statii

statii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.12.2011

View Postloveparade, on 24th November 2011, 22:50, said:

Bai acesta` ... adresa aceasta pe care ai dat-o iti sugereaza ceva?
zoaronline.speedtest.net  ?

Daca imi iau hosting de la tine, nu fac peering nextgen->rds (de unde ai tu internet la 30 ron) si serverul pe care i-l tii in debara sau in balcon?

So... inca o data: nu mai confunda viteza in reteaua metropolitana de pana la 100 Mbps, cu cea nationala/intenationala dar de internet!

Numai in bedara la tine o sa ai viteza asta ca la noi nu. Am luat de test unul si m-am crucit prietene (28 sec 1gb)  :) Raman la ei cu serverul inca 30 de zile pe cat l-am platit iar daca o sa fie la fel o sa-mi mut baraca la ei. Te anunt daca se schimba ceva!

Attached Files


Edited by statii, 08 December 2011 - 03:04.


#38
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View Poststatii, on 8th December 2011, 02:50, said:

... Am luat de test unul si m-am crucit prietene (28 sec 1gb) ...
Phuai ce descoperire!

Din Buzau (de la prietenul tau zoar ) si pana la Iasi (ftp.iasi.roedu.net) sunt 15 milioane de kilometri mah.....

Inca o data iara de dai rotund cu reteaua metropolitana.  54.6MB/s?  
Phuai, si unde e restul pana la 100MB/s? O fii mers in vacanta pe la Brasov ???

Nu te mai da rotund. Cum treci granita, automat internetul tau devine 1kbps !!!

#39
statii

statii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.12.2011

View Postloveparade, on 8th December 2011, 05:42, said:

Phuai ce descoperire!

Din Buzau (de la prietenul tau zoar ) si pana la Iasi (ftp.iasi.roedu.net) sunt 15 milioane de kilometri mah.....

Inca o data iara de dai rotund cu reteaua metropolitana.  54.6MB/s?  
Phuai, si unde e restul pana la 100MB/s? O fii mers in vacanta pe la Brasov ???

Nu te mai da rotund. Cum treci granita, automat internetul tau devine 1kbps !!!

Cand o sa descarci de pe torenti cu 54 MB/s sa ma anunti istetule!
Mb = megabiti  si MB = megabytes
Ce ai tu pe adsl de fapt sunt Mbps pe care ii imparti la 8. Incepi sa fii pe dinafara rau si sa nu ai habar ce vorbesti.
Inmulteste MB aia cu 8 si o sa obtii 436 Mbps. Tu de pe torenti acasa nu o sa ai mai mult de 12,5 MB(adica 100Mbps).
De asta iti spuna inca odata ca esti pe dinafara rau si vorbesti aiurea numai ca sa ataci concurenta.

Edited by statii, 10 December 2011 - 02:36.


#40
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Domnu spammer zoar, ai uitat sa imparti cu 1000, ca atit se comprima fisierul tau!
Pentru cei care se gindesc vag sa se combine cu spamerii de la zoar threadul dedicat e asta: http://forum.softped...howtopic=804562
Lucrul cel mai relevant este ca incalca drepturile de autor chiar si fara vreun cistig. Asa ca aveti grija ca nu e o chestie de citiva euro dati pe hosting ci s-ar putea sa va gasiti site-ul refolosit.

#41
PsYcloNe

PsYcloNe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 11.09.2003
Evitatati zoar! Pe langa ca au niste servicii proaste mai sunt si nesimtiti. De fiecare data cand imi instalez ceva, fac sa mearga, configurez..dupa ceva timp se duce dracului din senin si tot timpul va fi ceva care nu va merge pe server. Daca deschizi tichet vei constata cu uimire ca au tupeul sa ti-l inchida in fata fara un cuvant zis

#42
abhorer

abhorer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 29.12.2009
Se pare ca domeniul meu consuma resurse datorita scripturilor....  asa mi sa spus.
Am primit mesajul de mai jos de la firma de hosting in urma unei sezisari care am facut-o pentru ca in mementul in care adaugam produse in magazin a aparut eroarea 502 Bad Gateway ------------------------------------------------------------------------
nginx


Quote

Mentionam ca in mediul shared hosting, campaniile facebook sau adwords sunt interzise, acestea fiind aspecte ce ar contribui la acest consum ridicat.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate