Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Majorat-18ani

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#37
foca28

foca28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.01.2006
Mergi la un PUB , inchiriaza locatia si vorbestu cu patronu sa-si faca stocu si ii pui o limita de bani. Rogi pe fiecare sa-si ia ce vor de la bar (bere/suc/palinca etc.) si cand ajunge nota la limita stabilita te anunta sefu. Gigi vrea bere cere bere , Gicuta vrea fanta cere fanta s.a.m.d.

Asa scapi de cumprat bautura si nu te mai chinui sa calculezi cata trebuie , ce bea fiecare , eventuale ramasite pe care nu le bea nimeni.

Sa excluzi bauturile scumpe si sofisticate ca da gaura la buget.

Din aia 60 de invitati o sa fie si mama/tata/unchiu etc. asa ca nu o sa consume ei alcool prea mult.

#38
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
cu banii aia ai putea inchiria un autocar si sa faceti turul manastirilor din Moldova.
il iei si pe ducu cu tine (este maestru la jaga-jaga).

iti garantez ca nimeni nu va uita majoratul tau!

#39
damiandamian

damiandamian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.08.2011

View PostCarrman, on 22nd August 2011, 08:01, said:

cu banii aia ai putea inchiria un autocar si sa faceti turul manastirilor din Moldova.
il iei si pe ducu cu tine (este maestru la jaga-jaga).

iti garantez ca nimeni nu va uita majoratul tau!
da.......alte idei?

#40
clarity

clarity

    Tovaras

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,822
  • Înscris: 02.09.2009

View PostCarrman, on 22nd August 2011, 06:01, said:

cu banii aia ai putea inchiria un autocar si sa faceti turul manastirilor din Moldova.
il iei si pe ducu cu tine (este maestru la jaga-jaga).

+1 . Cea mai buna idee. Tot felu de fete destrabalate pe la manastirile din loldova.

#41
zmeul_rosu

zmeul_rosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 405
  • Înscris: 13.08.2011

View Postdamiandamian, on 22nd August 2011, 20:27, said:

da.......alte idei?
Intr-un cort si faci si pomana porcului.

#42
damiandamian

damiandamian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.08.2011

View Postzmeul_rosu, on 22nd August 2011, 20:34, said:

Intr-un cort si faci si pomana porcului.
mai bine in padure:)))

#43
damiandamian

damiandamian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.08.2011

View Postdamiandamian, on 22nd August 2011, 21:30, said:

mai bine in padure:)))
M-am interesat si meniul la restaurant este
80 lei(mai multe tipuri de meniu,compus din aperitiv rece+cald)
90(mai multe tipuri de meniu,compus din aperitiv rece+cald)---vinul+apa plata/minerala incluse in pret(doar vin,+apa),restul le cumpar eu
//////La 60invitati vine  48mil/54mil...Cred ca daca inchiriez un pub si cumpar eu totul ma ajunge ma ieftin,dar la restaurant numai am steress cu mancarea(ajunge/nu ajunge etc)
Ce parere aveti?

#44
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007

View Postdamiandamian, on 24th August 2011, 21:36, said:

M-am interesat si meniul la restaurant este
80 lei(mai multe tipuri de meniu,compus din aperitiv rece+cald)
90(mai multe tipuri de meniu,compus din aperitiv rece+cald)---vinul+apa plata/minerala incluse in pret(doar vin,+apa),restul le cumpar eu
//////La 60invitati vine  48mil/54mil...Cred ca daca inchiriez un pub si cumpar eu totul ma ajunge ma ieftin,dar la restaurant numai am steress cu mancarea(ajunge/nu ajunge etc)
Ce parere aveti?
Si la pub ce stres ai? Arunci niste gustari pe masa, eventual aperitive vreo 10 platouri si gata. Sau... contactezi firma de catering.

#45
zmeul_rosu

zmeul_rosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 405
  • Înscris: 13.08.2011
Pana la urma unde-l faci. Sa venm si noi...

#46
damiandamian

damiandamian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.08.2011

View Postzmeul_rosu, on 24th August 2011, 22:40, said:

Pana la urma unde-l faci. Sa venm si noi...
chiar nu m-am hotarat:)))
mai sunt 3luni,deci la restaurant ar cam trebui sa fac rezervarea(norocul meu ca nu sunt nunti in perioada aceea)

#47
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007

View Postdamiandamian, on 25th August 2011, 12:36, said:

chiar nu m-am hotarat:)))
mai sunt 3luni,deci la restaurant ar cam trebui sa fac rezervarea(norocul meu ca nu sunt nunti in perioada aceea)
Atunci zi de unde esti ca sa stim cine vine si cine nu.

#48
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
De ce iti faci tu toate grijile si calculele astea, nu ai parinti care sa se ocupe de organizare? Ca de platit ei platesc.

#49
money_geld

money_geld

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 656
  • Înscris: 30.01.2011
Inspira-te de aici.







Agenti de asigurari germani, rasplatiti cu orgii cu prostituate in Ungaria



O firma germana de asigurari a recunoscut ca si-a rasplatit 100 din cei mai buni agenti de vanzari cu o "orgie" cu prostituate la cele mai faimoase bai termale din Budapesta.


Hamburg-Mannheimer International (HMI), care face acum parte din conglomeratul Munich Re, a inchiriat baile Gellert din Capitala ungara, si le-a tarnsformat intr-un "bordel in aer liber", scrie The Guardian.

Cel putin 20 de prostituate au fost angajate de conducerea HMI. Femeilor li s-a asociat cate o culoare, pentru a indica ce barbati puteau face sex cu ele. Spre exemplu, cele care purtau panglici albe erau rezervate doar pentru "cei mai buni agenti de vanzari si directori", a spus un angajat HMI.

Cei prezenti au fost verificati la intrare, intrucat a fost strict interzisa fotografierea sau inregistrarea video.

In jurul bailor au fost instalate paturi, in care angajatii puteau face ce voiau. Femeile primeau cate o stampila pe brat dupa fiecare "client", iar unele aveau zeci de stampile la sfarsitul petrecerii.

Dupa o ancheta aparuta in ziarul german Handelsblatt, Munich Re a recunsocut ca petrecerea - descrisa intr-o revista germana drept "Bunga-Bunga in Budapesta" - a avut loc.

Incidentul a fost o "incalcare clara" a politicilor companiei, a spus Alexander Becker, purtator de cuvant al Ergo Versicherungsgruppe, care face parte din Munich Re si care a organizat orgia de la Budapesta, precizand ca cei responsabili nu mai lucreaza la Ergo.

Edited by money_geld, 25 August 2011 - 14:35.


#50
RazvanGS

RazvanGS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.08.2011
damiandamian, parerea mea e ca iti bati prea mult capul pentru o singura noapte... mai bine ii strangi doar pe cei care iti cu adevarat apropiati si ii scoti la o croaziera pe mare de banii aia... ca sa faci ceva deosebit pentru tine in primul rand :)

Uite ceva frumos... e doar un exemplu, dar mie cel putin mi-ar fi placut sa am o astfel de amintire de la 18 ani

#51
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007

View PostRazvanGS, on 25th August 2011, 20:32, said:

damiandamian, parerea mea e ca iti bati prea mult capul pentru o singura noapte... mai bine ii strangi doar pe cei care iti cu adevarat apropiati si ii scoti la o croaziera pe mare de banii aia... ca sa faci ceva deosebit pentru tine in primul rand :)

Uite ceva frumos... e doar un exemplu, dar mie cel putin mi-ar fi placut sa am o astfel de amintire de la 18 ani
Daca esti homosexual.

#52
RazvanGS

RazvanGS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.08.2011
sa inteleg ca la tine "a fi barbat adevarat" se reduce la a sta "cu baietii" intr-un pub sa beti pana nu mai puteti si sa mancati friptura ?

#53
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007

View PostRazvanGS, on 26th August 2011, 00:38, said:

sa inteleg ca la tine "a fi barbat adevarat" se reduce la a sta "cu baietii" intr-un pub sa beti pana nu mai puteti si sa mancati friptura ?
Da, stii tu (sau poate nu)... Chestii barbatesti.

#54
RazvanGS

RazvanGS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.08.2011

View Postscrisit, on 26th August 2011, 07:04, said:

Da, stii tu (sau poate nu)... Chestii barbatesti.
Nu prea ai nimerit-o deloc cu mine. Crede-ma ca am facut destule lucruri in cel mai barbar mod cu putinta... dar hai sa nu vorbim de ce stiu eu, ca altul e subiectul aici. Treaba cu pub-ul si dusul sticlei la gura e preferata de multi pentru ca e comoda, in afara ca iti bati capul cu organizarea, cum te mai fura cei cu localul, etc. Dar in acelasi timp e si lipsita de imaginatie si va constata ca si majoratul lui a fost ca al lui X si Y... sau ca o alta iesire la bere in oras.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate