Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea
 Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 

Cerwin cega ve-12

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
thetaz

thetaz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.08.2011
Salut,
Am sunat la toate magazinele din romania si nici unul nu il are pe stoc... acum doua saptamani  am sunatsi 3 mi-au confirmatca le au.Acum s-au evaporat.Va rog sa imi spuneti de unde as putea sa le iau din alta parte? trebuie sa astept cel putin 40 de zile.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri

#2
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007

View Postthetaz, on 16th August 2011, 22:20, said:

Am sunat la toate magazinele din romania
Intereseaz-te de importator. Magazinele de multe ori sunt doar reselleri.
Care imprtator gasesti, unul sau mai multi, cauta pe google sau suna iar la magazinele la care ai mai sunat, intereseaza-te, si pe ei suna-i, poate iti vor da date mai precise, cand, cum, si ce fel.

#3
thetaz

thetaz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.08.2011
salut,
Multumesc pentru pont.am tot cautat pe google si nu am gasit...poate nu stiu sa caut.din cate am inteles este un singur furnizor(probabil ca la importator se refereau) de la care se aprovizioneaza toate magazinele.va rog frumos daca stiti vreun importator sa imi dati un nume ceva.
Multumesc anticipat

#4
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
"Furnizor", "Importator", dracii sa-i cheptene! :)

Uite, eu am facut asa: am dat un search "Cerwin Vega VE-12" pe price.ro, am luat frumos magazinele la rand, si la ITarena scrie asa:

Quote

Produsul se afla in stocul furnizorilor in cantitati limitate. Va rugam sunati pentru confirmare.
Asa ca da-le frumos un telefon si intreaba-i, "CARE sunt acei misteriosi furnizori, CUM se numesc, un numar de contact, o adresa, ceva...". It's that easy. :P

Si daca suni la furnizori poate iti vor da mai multe detalii despre VE-12, cand mai vine, daca mai vine, daca poti sa faci o comanda, daca pot sa-ti faca DIRECT EI factura pe persoana fizica (de obicei nu prea fac decat pe firma) s.a.m.d....

#5
thetaz

thetaz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.08.2011
ok,m-am gandit si io la asta da am zis ca nu o sa imi dea relatii despre furnizorii lor...am gasit pe site-ul producatorului un furnizor in romania
http://mgt.ro/web/pr...playby=Category                (sper ca nu am incalcat vreo regula)
este luat de pe site-ul producatorului.Am sa sun si la ei si sper ca o sa imi dea magazinele detalii despre furnizorii lor.

#6
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007

View Postthetaz, on 18th August 2011, 08:40, said:

m-am gandit si io la asta da am zis ca nu o sa imi dea relatii despre furnizorii lor
Chiar nu vad de ce ar refuza. Nu cred ca au vreo obligatie sa pastreze confidential numele furnizorului, nu vad de ce...
Anyway, tu suna si intreaba, fara frica, nu musca :), daca vor, vor, daca nu, nu.

View Postthetaz, on 18th August 2011, 08:40, said:

am gasit pe site-ul producatorului un furnizor in romania
http://mgt.ro/web/pr...playby=Category
Nu vad sa scrie nicaieri ca importa si Cerwin Vega

Edited by motanu44, 19 August 2011 - 01:12.


#7
thetaz

thetaz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.08.2011
http://www.cerwinveg...stributors.html

#8
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
Ai dreptate, pe site-ul Cerwin Vega scrie ca pentru Romania este importator MGT, dar eu ma luasem dupa ce scria pe site-ul MGT, la Despre noi:

Quote

MGT Educational este o companie de distributie pe piata produselor foto, audio- video si IT&C din Romania si un furnizor important al unora dintre cele mai mari hipermarket-uri si magazine specializate din Romania precum Auchan, Altex, Carrefour, Cora sau Domo. Cu o cifra de afaceri de peste 7 milioane de euro, MGT inregistreaza in prezent un numar de peste  700 de clienti in toata tara. Prezent pe piata din anul 1998, MGT este unic importator al brandurilor Wacom, Easy Software, Microtek si BOWE BELL-HOWELL si distribuitor oficial Olympus, Hitachi, Verbatim.
Daca tot se lauda atat, ma asteptasem sa pomeneasca acolo si de Cerwin Vega, firma cunoscuta, in contextul in care au pus accentul pe firme mai putin cunoscute, ca Wacom, Easy Software, Microtek si BOWE BELL-HOWELL (cel putin personal nu am auzit de niciuna, nici nu stiu cu ce se ocupa), pe cand Cerwin Vega e o firma cunoscuta, cu vechime, fondata in 1954.
Faptul ca nu au pomenit de ea inseamna ca undeva e vreo informatie fie gresita, fie lipsa, fie depasita. Posibil lipsa. Tu suna si intreaba.

#9
thetaz

thetaz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.08.2011
am sa sun si la mgt...intre timp asta am primit de la avstore

"Buna ziua,


VE12 nu sunt in stoc nici la importator, nu au nici o informatie
despre urmatorul import, nu stiu cand or sa le mai aduca.
Ar fi disponibil modelul:
http://www.avstore.r...win-vega-ve-15/


Merci,


--
Lucian VELEA
AVStore.ro (Qube Net SRL)"

Deci numai Dumnezeu stie cand o sa fie urmatorul import :D

Sa vad poate restul o sa imi dea informatii despre furnizor/importator...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate