Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Inteligenta forumistica

- - - - -
  • Please log in to reply
245 replies to this topic

#1
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Prin copilaria mea internetica obisnuiam sa ma cert cu toti prostii, sa-i fac sa inteleaga argumentele, mai ca-mi crestea si tensiunea. Apoi, pas, pas, mi-am dat seama ca mai bine-i las in prostia lor, ca s-ar putea sa ma traga-n jos si pe mine.

Voi inca mai simtiti nevoia sa va contraziceti cu diverse persoane care nu au nimic bun de spus sau ati invatat sa treceti mai departe?

#2
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
Nu

#3
ElaxC

ElaxC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.06.2010

 Thomas-, on 15th August 2011, 16:33, said:

Voi inca mai simtiti nevoia sa va contraziceti cu diverse persoane care nu au nimic bun de spus sau ati invatat sa treceti mai departe?

N-are rost sa-ti bati capu' cu tot fermieru.  :naughty:

#4
boos4ever

boos4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 16.11.2010
la ce bun sa ma chinui sa-mi explic punctu de vedere de n ori cand pot sa-l injur  odata da bine de tot

#5
clarity

clarity

    Tovaras

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,822
  • Înscris: 02.09.2009
Da, e distractiv.

#6
emirea

emirea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 11.02.2010
Nu imi place sa ma contrazic, dar incearca sa il faci in 2-3 cuvinte sa inteleaga ca e mai prost decat prevede legea..
Sau, in multe cazuri sa iti dai seama ca esti prost iti mai trebuie si putina minte..

#7
Gabytzzul

Gabytzzul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 961
  • Înscris: 28.03.2010
Eu inca asa sunt,dar eu ma enervez imediat daca nu intelege si se cam ajunge mereu la cearta :frust:

#8
hot_tequila

hot_tequila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.01.2010

 Thomas-, on 15th August 2011, 17:33, said:

Prin copilaria mea internetica obisnuiam sa ma cert cu toti prostii, sa-i fac sa inteleaga argumentele, mai ca-mi crestea si tensiunea. Apoi, pas, pas, mi-am dat seama ca mai bine-i las in prostia lor, ca s-ar putea sa ma traga-n jos si pe mine.

Voi inca mai simtiti nevoia sa va contraziceti cu diverse persoane care nu au nimic bun de spus sau ati invatat sa treceti mai departe?

Mi-am dat seama din fericire la timp :D ca de multe ori e consum mare si aiurea de energie personala si timp, si se mai si strica dispozitia proprie perioada dupa aceea  :D si culmea, iti dai seama singur/a destul de repede ca efectiv nu a meritat si ai pierdut timp destul de pretios.

Asadar, am invatat sa trec mai departe  :thumbup:  imi aleg discutiile - f. putine, dar care sa merite, in care sa ma implic ceva mai mult.

#9
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Sa explici ceva la prost? Nu se merita. Am ajuns si eu la concluzia asta, dupa multi nervi mancati cu ei. Tu te enervezi, incercand sa ii explici ce nu e bine, si cum ar trebui sa fie, si tot el rade de tine, in prostia lui. Mai bine sa sufere el, ca am eu grija sa imi fie mie bine.

#10
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,682
  • Înscris: 13.06.2004
De obicei îi las în pace (și din păcate sunt cam mulți pe aici), dar uneori simt nevoia să le răspund, chiar dacă nu o să înțeleagă ce am vrut să zic...

#11
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

 Thomas-, on 15th August 2011, 16:33, said:

Prin copilaria mea internetica obisnuiam sa ma cert cu toti prostii, sa-i fac sa inteleaga argumentele, mai ca-mi crestea si tensiunea. Apoi, pas, pas, mi-am dat seama ca mai bine-i las in prostia lor, ca s-ar putea sa ma traga-n jos si pe mine.

Voi inca mai simtiti nevoia sa va contraziceti cu diverse persoane care nu au nimic bun de spus sau ati invatat sa treceti mai departe?

Tind sa cred ca topicul e deschis din plictiseala. Ce te intereseaza pe tine ce cred x, y, z ?

In privinta subiectului, atat timp cat ai ceva sa zici, zi. Daca ai argumente solide tine-te pe pozitie. Daca vezi ca partenerul de discutie nu vrea/se preface sa/ca inteleaga/intelege > give up. Mai simplu de atat nu se poate.

Odata cu maturizarea apare si intelepciunea. Atat timp cat o sa ai discutii cu pustiulici pusi pe glume, trolling, normal ca e mai bine sa nu te bagi. Si forumul e plin, din pacate, de astfel de indivizi.

 djl, on 15th August 2011, 17:21, said:

De obicei îi las în pace (și din păcate sunt cam mulți pe aici), dar uneori simt nevoia să le răspund, chiar dacă nu o să înțeleagă ce am vrut să zic...


Tocmai ce ziceam si eu.  :thumbdown:

Edited by chaosss, 15 August 2011 - 17:23.


#12
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

 chaosss, on 15th August 2011, 18:23, said:

Tind sa cred ca topicul e deschis din plictiseala. Ce te intereseaza pe tine ce cred x, y, z ?

Nu de plictiseala ...

#13
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
Da, simt nevoia, dar ma contrazic la misto.

#14
Cetatean_Roman1

Cetatean_Roman1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 05.05.2011

 Thomas-, on 15th August 2011, 17:33, said:

Prin copilaria mea internetica obisnuiam sa ma cert
Apoi, pas, pas, mi-am dat seama ca mai bine-i las in prostia lor, ca s-ar putea sa ma traga-n jos si pe mine.
Precizezi ca :  pas cu pas ti-ai dat seama ,ce este mai bine , asta inseamna ca in copilaria ta internetica nu stiai ce este bine !
Intrebare : Cum se numeste un om care nu stia ( abia acum stie ) ce este bine pentru el ?

Edited by Cetatean_Roman1, 15 August 2011 - 17:37.


#15
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010

 edy_3dz, on 15th August 2011, 18:18, said:

Sa explici ceva la prost? Nu se merita. Am ajuns si eu la concluzia asta, dupa multi nervi mancati cu ei. Tu te enervezi, incercand sa ii explici ce nu e bine, si cum ar trebui sa fie, si tot el rade de tine, in prostia lui. Mai bine sa sufere el, ca am eu grija sa imi fie mie bine.
De unde stii ca nu esti tu prostul??? ^_^

#16
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009

 Thomas-, on 15th August 2011, 17:33, said:

Prin copilaria mea internetica obisnuiam sa ma cert cu toti prostii, sa-i fac sa inteleaga argumentele, mai ca-mi crestea si tensiunea. Apoi, pas, pas, mi-am dat seama ca mai bine-i las in prostia lor, ca s-ar putea sa ma traga-n jos si pe mine.

Voi inca mai simtiti nevoia sa va contraziceti cu diverse persoane care nu au nimic bun de spus sau ati invatat sa treceti mai departe?

Nu prea, doar cand ma plictisesc tare, si atunci nu ma enervez si ma plictisesc si de asta dupa 2, 3 replici contradictorii. Acum vreo 2, 3 ani puneam o tona de energie si de nervi.

#17
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

 errai, on 15th August 2011, 17:32, said:

De unde stii ca nu esti tu prostul??? ^_^


Corect. Tot asa zice sefa mea ca uraste prostii. Ea e aia desteapta si ceilalti sunt prosti, dar la fel si ceilalti pot crede despre ea. Si-a mai pus si status pe facebook si multimea s-a intrecut la "like" -uri.  :lol:

 Thomas-, on 15th August 2011, 17:26, said:

Nu de plictiseala ...


Then ?

#18
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

 Thomas-, on 15th August 2011, 17:33, said:

Voi inca mai simtiti nevoia sa va contraziceti cu diverse persoane care nu au nimic bun de spus sau ati invatat sa treceti mai departe?
Depinde de persoane. Dacă aș face presupunerea că toți cu care am polemici sunt proști, n-aș mai avea ce căuta pe-aici.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate