Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

cu ce personaj jucati Diablo II?

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

Poll: cu ce personaj jucati Diablo II? (52 member(s) have cast votes)

dintre urmatoarele?

  1. Amazon (4 votes [7.69%])

    Percentage of vote: 7.69%

  2. Assassin (7 votes [13.46%])

    Percentage of vote: 13.46%

  3. Druid (3 votes [5.77%])

    Percentage of vote: 5.77%

  4. Sorceress (9 votes [17.31%])

    Percentage of vote: 17.31%

  5. Barbarian (12 votes [23.08%])

    Percentage of vote: 23.08%

  6. Paladin (9 votes [17.31%])

    Percentage of vote: 17.31%

  7. Necromancer (8 votes [15.38%])

    Percentage of vote: 15.38%

Vote Guests cannot vote

#19
Vlasibo

Vlasibo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 04.09.2011
Hammerdin in Battle.net.

De ce? Simplu, ca'i mult prea imba.

http://www.battlefor...rdin-guide.html

#20
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,878
  • Înscris: 10.02.2011
Apropo, daca tot veni vorba de Diablo 2 ca sa nu mai deschid inca un topic, am si eu o intrebare daca ma poate lamuri cineva.
Exista vreo diferenta intre o armura simpla care are defense 100 de exemplu si o armura care are defense tot 100 da pe care scrie intr-un anumit procent enhanced defense ? sau sint identice ca defense, numa ca armura care are enhanced defense ar fi o armura de baza mai mica la aparare decit armura simpla cu aparare 100, da are si enhanced defense ca sa-i creasca apararea iar valoarea celor doua armuri ca aparare ar fi identica. De exemplu ai Chain Mail cu defense 72 si Strong Chain Mail cu defense 100 dar pe care scrie si 40% enhanced defense, sau Bleseed Chain Mail cu enhanced defense 63% etc. Daca as avea un Chain Mail pe care scrie simplu 100 fara nici un procent de enhanced defense si o armura identica ca defense da care are si apararea sporita, nu ar fi doua armuri identice ? ma refer la toate itemurile nu doar la armuri, inclusiv la arme care au enhanced damage. Te ajuta la ceva apararea sporita fata de apararea simpla a unei armuri care are in final aceeasi valoare cu prima ? Sau enhanced damage da damage mai mare ? sau numai creste minimum si maximum damage si transforma o arma de valoare mai mica intr-o arma mai tare, da o arma superioara fara nici un fel de damage sporit ar da de fapt aceeasi damage ca arma mai slabuta cu damage sporit ? un alt exemplu- ai doua itemuri Heavy Boots care au fiecare defense 5, numai ca una e Strong Heavy Boots cu enhanced defense 37% si una e Glorious Heavy Boots cu enhanced defense 48 %. Nu vad unde-i diferenta ca ambele au acelasi defense 5, cu ce te ajuta mai mult una ca alta ? Ca vreau sa-mi fac cu Jamella si Shadowmaster seturi de arme si armuri si nu mai vreau sa le pun nimic sporit, decit chestii magice.

Edited by Motanu13, 06 September 2011 - 16:10.


#21
Vlasibo

Vlasibo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 04.09.2011

View PostMotanu13, on 6th September 2011, 15:54, said:

Apropo, daca tot veni vorba de Diablo 2 ca sa nu mai deschid inca un topic, am si eu o intrebare daca ma poate lamuri cineva.
Exista vreo diferenta intre o armura simpla care are defense 100 de exemplu si o armura care are defense tot 100 da pe care scrie intr-un anumit procent enhanced defense ? sau sint identice ca defense, numa ca armura care are enhanced defense ar fi o armura de baza mai mica la aparare decit armura simpla cu aparare 100, da are si enhanced defense ca sa-i creasca apararea iar valoarea celor doua armuri ca aparare ar fi identica. De exemplu ai Chain Mail cu defense 72 si Strong Chain Mail cu defense 100 dar pe care scrie si 40% enhanced defense, sau Bleseed Chain Mail cu enhanced defense 63% etc. Daca as avea un Chain Mail pe care scrie simplu 100 fara nici un procent de enhanced defense si o armura identica ca defense da care are si apararea sporita, nu ar fi doua armuri identice ? ma refer la toate itemurile nu doar la armuri, inclusiv la arme care au enhanced damage. Te ajuta la ceva apararea sporita fata de apararea simpla a unei armuri care are in final aceeasi valoare cu prima ? Sau enhanced damage da damage mai mare ? sau numai creste minimum si maximum damage si transforma o arma de valoare mai mica intr-o arma mai tare, da o arma superioara fara nici un fel de damage sporit ar da de fapt aceeasi damage ca arma mai slabuta cu damage sporit ? un alt exemplu- ai doua itemuri Heavy Boots care au fiecare defense 5, numai ca una e Strong Heavy Boots cu enhanced defense 37% si una e Glorious Heavy Boots cu enhanced defense 48 %. Nu vad unde-i diferenta ca ambele au acelasi defense 5, cu ce te ajuta mai mult una ca alta ? Ca vreau sa-mi fac cu Jamella si Shadowmaster seturi de arme si armuri si nu mai vreau sa le pun nimic sporit, decit chestii magice.

http://www.diablo2.c...html?amp;t=1611

#22
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,878
  • Înscris: 10.02.2011
:naughty: Stiu cum se calculeaza apararea sporita, 100% mai pui odata tot atita defense la armura cata are, 150% inca odata si jumatate, 200% inca odata ( adica de trei ori cata are )etc. Pe mine ma interesa daca exista vreo diferenta ( la aparare si nu numai ) intre doua armuri care au aceeasi defense, da una are si enhanced defense, adica daca la aparare conteaza numa defense-ul final sau conteaza si enhanced-ul. E exact problema de care m-am lovit : doua boots au ACELASI defense 5, m-am lovit de problema asta cand le-am cumparat la gamble, dar una e strong boots si are enhanced defense 37% iar una e glorious boots si are enhanced defense 48 %. Cum naiba e una mai buna la aparare daca ambele au defense 5 ? De fapt ca sa fiu mai simplu, intrebarea nu se referea strict la apararea sporita ci la apararea finala-adica cat scrie defense pe armura ignorand faptul ca mai scrie sau nu si enhanced defense,asta era intrebarea, daca conteaza exclusiv cat scrie defense pe armura sau conteaza si te mai ajuta totusi la ceva in plus si enhanced defense ? stiu ca ambele au acelasi defense, da pe una scrie ca are si aparare sporita, deci ar trebui sa fie o armura mai slaba dar imbunatatita la acelasi nivel cu cealalta, deci nu are nimic in plus decit faptul ca are un adaus care se adauga la defense-ul final. Ma interesa daca conteaza doar asta final, iar enhanced-ul e doar o imbunatatire care creste apararea finala la un nivel superior, dar tot numai ala superior conteaza. Daca defense e acelasi la ambele armuri, atunci nu mai conteaza ca pe una scrie ca are aparare sporita, nu ?apararea sporita doar mareste apararea la un item mai slab si il face mai tare, nu ? atunci nu mai bine iti pui direct o armura dintr-o categorie superioara, mai tare si ai terminat ? Nu ? Idem cu armele la enhanced damage, aceeiasi intrebare. Da acelasi damage, sau da mai tare ? Si va rog vorbiti si pe romaneste, ca linkuri is destule. :D Si tot n-am inteles cum ii cu enhanced maximum damage, care-i enhanced maximum damage la armele eterne din patchu 1.08 ? 300%, 500% ? :naughty:

Edited by Motanu13, 06 September 2011 - 18:43.


#23
Ady192

Ady192

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.09.2011
Sincer sa fiu io m-am cam plictisit repede de el ..... am facut cateva misiuni ...... si l-am sters ...

#24
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,878
  • Înscris: 10.02.2011

View PostAdy192, on 10th September 2011, 22:30, said:

Sincer sa fiu io m-am cam plictisit repede de el ..... am facut cateva misiuni ...... si l-am sters ...
Cu cine ai jucat ? ca cu toti te plictisesti repede in afara de barbar si assassin. :D
Si pana in ce act, ai terminat hellu macar pana in actu 2 la tal rasha tomburi ? sa vezi acolo distractie cu barbaru. :D
Sau distractie la cumparaturi in actu 5 in hell, primesti la armuri si topoare de pici pe jos. :D
M-am mai distrat putin si cu necromanceru in hell cand mi-am facut armata de zeci de skelete din alea mage, le caram cu mine prin tomburi si faceau un zgomot cand umblau de zici ca erau furnici.  :huh:

Edited by Motanu13, 10 September 2011 - 21:59.


#25
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
eu am terminat cu paladin si nu m-am plictisit.
chiar iti e asa greu sa intelegi ca nu toti gandesc la fel ca tine si nu toti au aceleasi preferinte? daca doar aia 2 ar fi buni dupa cum zici tu sus si tare, nu s-ar mai fi obosit sa ii faca pe ceilalti.

#26
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,878
  • Înscris: 10.02.2011

View PostAMETHIST, on 12th September 2011, 08:05, said:

eu am terminat cu paladin si nu m-am plictisit.
esti sigur ? :no: ca barbaru e cel mai bun caracter. :yes: apoi pe locu 2 e assasinu. :naughty:

View PostAMETHIST, on 12th September 2011, 08:05, said:

daca doar aia 2 ar fi buni dupa cum zici tu sus si tare, nu s-ar mai fi obosit sa ii faca pe ceilalti.
si daca totusi s-au obosit ? :crying:

Edited by Motanu13, 13 September 2011 - 17:51.


#27
WizardAly

WizardAly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.12.2006
Imba chars Paladin si Soarca...
Spun asta, dintr-o experiente de peste 6-7 ani...(vreo 3 battlenet)
Si app, jucati multiplayer, nici nu se compara cu single player, de asta va plictisiti.
P.S: Am 20 de ani, si joc si acum online :)

#28
GigiMaciuca

GigiMaciuca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 27.01.2010
Singurul caracter cu care am terminat eu hell-ul pe single player e amazoana ca aveam valkera sa tancheze. Barbarul si paladinul n-am reusit sa-i imbrac suficient de bine sa trec de cei 3 barbari pe single player :)
Pe battlenet preferatul meu a fost necromancer-ul pe summon/mf :D

Edited by GigiMaciuca, 14 September 2011 - 19:32.


#29
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,878
  • Înscris: 10.02.2011

View PostWizardAly, on 14th September 2011, 16:07, said:

Si app, jucati multiplayer, nici nu se compara cu single player
Am jucat vreo 3 luni si m-am plictisit, ii mai naspa ca fiecare vrea sa termine jocu si logourile cat mai rapid si se gandeste numa la el ca sa arate cat ii de bun :thumbdown: si ce armuri are , am facut si 5 acte intr-o zi, asa ce sens mai are jocu ? mai bine imi pun level 99 cu un editor si am terminat tot jocu, sint imun la toate si fac troaca de porci din sute de monstri. Normal ca nu se compara, ca esti mai tare si omoriti impreuna sute de monstri pe secunda, monstrii is mai multi pe metru patrat, da nu asta-i farmecu jocului :naughty: Cam la fel de naspa se anunta si Diablo 3, degeaba are grafica daca in loc de topoare le-or pus mitraliere si lasere ca in star treck de nici nu mai vezi ce se intampla. Nu-i ca in diablo 2 unde omori incet cate un monstru-joc realist.

#30
GigiMaciuca

GigiMaciuca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 27.01.2010

View PostMotanu13, on 14th September 2011, 20:33, said:

Am jucat vreo 3 luni si m-am plictisit, ii mai naspa ca fiecare vrea sa termine jocu si logourile cat mai rapid si se gandeste numa la el ca sa arate cat ii de bun :thumbdown: si ce armuri are , am facut si 5 acte intr-o zi, asa ce sens mai are jocu ? mai bine imi pun level 99 cu un editor si am terminat tot jocu, sint imun la toate si fac troaca de porci din sute de monstri. Normal ca nu se compara, ca esti mai tare si omoriti impreuna sute de monstri pe secunda, monstrii is mai multi pe metru patrat, da nu asta-i farmecu jocului :naughty: Cam la fel de naspa se anunta si Diablo 3, degeaba are grafica daca in loc de topoare le-or pus mitraliere si lasere ca in star treck de nici nu mai vezi ce se intampla. Nu-i ca in diablo 2 unde omori incet cate un monstru-joc realist.
lol! Pai n-ai inteles nimic din multiplayer :)

#31
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,878
  • Înscris: 10.02.2011

View PostGigiMaciuca, on 14th September 2011, 20:28, said:

Barbarul si paladinul n-am reusit sa-i imbrac suficient de bine sa trec de cei 3 barbari pe single player :)
Exact ce spuneam. Farmecu jocului e sa ai rabdare si inteligenta, nu sa te bagi in monstri si sa-i ucizi rapid in 3 secunde. In hell la Arreat Summit iti trebuia la barbar niste cizme ca lumea faster run walk si o arbaleta tare de tot si cam jumate de ora de distractie, sa te tot plimbi roata si sa le dai cate o sageata, iti iei si un barbar din sat cu tine da nu-l lasi sa moara rapid, si asa nu mori niciodata. Eu n-am murit niciodata cu barbaru nici macar in hell, trebuie sa stii exact cum sa abordezi fiecare monstru separat, cei mai periculosi nu-s barbarii din Arreat Summit ci Nithlatak,Baal si Duriel. In rest te descurci. Chit ca dupa ce am terminat hellu cu barbaru eu aveam aparare peste 12.000 si stateam in hell intre barbarii din Arreat Summit si ma descurcam. Cel mai periculos e Korlic ca da lovituri din saritura, deci pe el trebuie sa-l ataci primu. Daca nu-l ataci pe el primu risti sa mori, asta depinde si de aurele pe care le au, sa nu fie cursed sau lightninig sau fanaticism ca atunci nu merge fara arbaleta cum spuneam.

View PostGigiMaciuca, on 14th September 2011, 20:39, said:

Pai n-ai inteles nimic din multiplayer :)
Asa spui tu, da nu oricui ii place pe multiplayer.

Edited by Motanu13, 14 September 2011 - 19:49.


#32
hivemindfive

hivemindfive

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 14.04.2011

View PostMotanu13, on 3rd September 2011, 10:43, said:

:huh: de ce ? inseamna ca nu ai pus skillurile care trebuiau la barbar ; la Paladin tot trebuie sa-i pui pe aure resist sau damage ca numa te doare capu sa le tot schimbi  :thumbup:, are aparare mult mai mica chiar daca-i mai tare in shilduri la blocaj, are muulte alte probleme. Toti au problema asta cu resistenta naturala si apararea mai redusa, numa barbaru nu o are. Mie mi-a placut cel mai mult cu barbaru pt. ca-i natural si nu axat pe magie ca restu, mi-a placut si Assasinu pt. ca da un damage oarecumva asemanator axat  pe combat, desi la Assasin ai si magii mai serioase pt. damage, isi poate folosi impreuna convert si death trap pt. a face damage la gramada.
Pana la urma n-am inteles... :)) ce Diablo 2 joci tu ? N-am auzit pana acum de shadow nustiucum. Zici  ca e mai misto in sp cu editorul de caractere ? Mai nene...

Later edit : si sa zici ca Nihatlak sau Duriel sunt mai periculosi ca barbarii din Arreat... Zau asa, pfff, de unde ai atata umor involuntar !?

Edited by hivemindfive, 02 October 2011 - 17:46.


#33
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,878
  • Înscris: 10.02.2011

View Posthivemindfive, on 2nd October 2011, 18:41, said:

Pana la urma n-am inteles... :)) ce Diablo 2 joci tu ? N-am auzit pana acum de shadow nustiucum. Zici  ca e mai misto in sp cu editorul de caractere ? Mai nene...
:D Mai nume complicat, e doar un joc si joci cum iti place, sp sau mp, cu editoare sau fara. Shadowmaster e cel mai util si mai fain editor, da nu merge pe toate patch-urile. Acuma daca si pe diablo 2 exista copii care se supara din nu stiu ce motive ca de ce unora barbaru li se pare cel mai bun caracter si nu paladinu, ha,ha,ha.


View Posthivemindfive, on 2nd October 2011, 18:41, said:

Later edit : si sa zici ca Nihatlak sau Duriel sunt mai periculosi ca barbarii din Arreat... Zau asa, pfff, de unde ai atata umor involuntar !?
Cu barbarii din Arreat m-am descurcat de minune, cel putin cu barbaru meu si inca singur si fara ajutoare sau magii. Ce, tu nu te descuri bine cu barbarii din Arreat pe hell ? :w00t:  Joaca si pe patchu 1.08, acolo magicii si bosii dau damage mai mare cu chestiile elementare fire, lightning, cold si poison. Nihlathak da damage cu poison explosion cel mai tare in 1.08 si mori repede pe hell si daca ai max poison resist 90%, iti trebuie 95% da fara editoare nu prea ai de unde. Mai ales daca esti singur si n-ai armata sau magii plicticoase.

#34
hivemindfive

hivemindfive

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 14.04.2011
Mai motane, zau asa, ai dreptate, joci cum vrei. In era fibrei optice sa joci cel mai popular joc al tuturor timpurilor poate, acasa, cu nustiuceeditor, e o copilarie. Ma rog, fa cum stii.



N-am avut nici un fel de probleme cu barbarii. Conteaza cum ii prinzi si sa ai iteme pe tine. In legatura cu Nithalak, la ala se face mf. Dupa ce l-am omorat de mii de ori cred (pe hell), nu poti sa-mi zici ca e mai periculos decat barbarii. Sunt mai multe tactici sa-l omori fara probleme.  Se numeste corpse explosion vraja, motane. N-are legatura cu poison-ul, numai baliverne spui.

Am jucat toate patchurile de-a lungul timpului si am avut peste 100 de builduri in total pt. toate clasele fara exagerare,duse pana la 85-90 sau mai sus, unele ciudate de-a dreptul, chiar comice. Acum nah, joc ultimul patch care se cere pe battle.net. Nici sa ma plateasca cineva n-as juca acasa cu editor. Im multiplayer sunt prietenii, party-urile, duelurile, distractia. Acum nah, tu joaca cum stii. Succes.

Edited by hivemindfive, 03 October 2011 - 18:05.


#35
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,878
  • Înscris: 10.02.2011

View Posthivemindfive, on 3rd October 2011, 18:38, said:

Mai motane, zau asa, ai dreptate, joci cum vrei. In era fibrei optice sa joci cel mai popular joc al tuturor timpurilor poate, acasa, cu nustiuceeditor, e o copilarie. Ma rog, fa cum stii.
N-are importanta ca joc diablo acasa sau nu stiu unde si in sp sau mp ca sa-ti placa tie ca-i mai fain asa, ca nu stau 12 ore pe zi sa joc diablo si nici nu mai am timp de jocuri.  Daca merg de acasa sa ma distrez nu merg nu stiu unde numa pt. a juca diablo in mp fara editoare ca sa nu fie o copilarie :D , tu nu vezi absurdul ideii tale ?

View Posthivemindfive, on 3rd October 2011, 18:38, said:

N-am avut nici un fel de probleme cu barbarii. Conteaza cum ii prinzi si sa ai iteme pe tine. In legatura cu Nithalak, la ala se face mf. Dupa ce l-am omorat de mii de ori cred (pe hell), nu poti sa-mi zici ca e mai periculos decat barbarii.
Ba uite ca pot. Acuma te certi cu mine pt. nu stiu ce joc ? asta-i copilarie. :w00t:

View Posthivemindfive, on 3rd October 2011, 18:38, said:

Se numeste corpse explosion vraja, motane. N-are legatura cu poison-ul, numai baliverne spui.
Ma rog, corpse explosion si nu poison explosion ca mi-am adus aminte, da, e o vraja a lui Necromanceru. Chiar ca nu le memorez pe de rost toate skillurile si viata mea nu se rezuma la asta, ultima oara am jucat cu necromu acuma vreo 3 ani cred ca, de atunci n-am mai pus mana pe caracter. Tu chiar ai ceva de spui numa baliverne, pustii incapatinati ca tine care intra pe forumuri numa pt. a se certa cu altii din nimicuri ma distreaza . :deadtongue:

View Posthivemindfive, on 3rd October 2011, 18:38, said:

Am jucat toate patchurile de-a lungul timpului si am avut peste 100 de builduri in total pt. toate clasele fara exagerare,duse pana la 85-90 sau mai sus, unele ciudate de-a dreptul, chiar comice. Acum nah, joc ultimul patch care se cere pe battle.net. Nici sa ma plateasca cineva n-as juca acasa cu editor. Im multiplayer sunt prietenii, party-urile, duelurile, distractia. Acum nah, tu joaca cum stii.
Am jucat si pe multiplayer pana m-am plictisit de Diablo, acuma nu mai am timp de jocuri. Daca mai joc cateodata pe singleplayer si mai folosesc dupa ce termin pe bune normalu, nightmare si hellu si cate un editor ca sa-mi imbunatatesc dupa aia armurile si itemurile sau sa-mi fac seturi de arme magice asta o fac numa din distractie cand am timp si imi mai aduc aminte de diablo. Cat de mult folosesc editoarele si unde le folosesc si in ce masura, asta nu te priveste. Crede-ma ca nu mai stau sa joc pe bune pana la level 90 sau 99, ha,ha,ha, desi o faceam acuma 7-8 ani. Am jucat diablo 2 la viata mea pe single si multi fara editoare pana m-am saturat de joc. Acuma tu joaca, joaca pana te saturi.

View Posthivemindfive, on 3rd October 2011, 18:38, said:

Succes.
O iei in serios ?  :naughty:

#36
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,878
  • Înscris: 10.02.2011

View Posthivemindfive, on 3rd October 2011, 18:38, said:

Sunt mai multe tactici sa-l omori fara probleme.
Acelasi lucru poti sa spui despre toti bosii din hell, inclusiv despre barbarii din Arreat. Ca sa-i omori ai doua alternative, pastrezi distanta si aplici o tactica, sau sari direct la ei si risti sa mori daca nu-i prinzi cum trebuie. Asa poti sa mori cu oricare bos, da dupa cum spuneam cei mai periculosi raman Ball, Nihlathak si Duriel. Din pacate la Duriel nu prea mai ai doua alternative decit una singura, sa te bati direct cu el si aici ai nevoie de cea mai buna aparare, la asta barbaru ii cel mai tare si mai sigur caracter ca are cel mai mare defense dintre toti. Cei mai periculosi is aia cu aure care te tin la inghesuiala si acolo unde nu mai poti pastra distanta sau nu mai ai timp de magii. Deci Duriel in hell e cam cel mai greu de ucis si riscu e cel mai mare. Da tu o ti mortis cu ale tale.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate