Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

cu ce personaj jucati Diablo II?

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

Poll: cu ce personaj jucati Diablo II? (52 member(s) have cast votes)

dintre urmatoarele?

  1. Amazon (4 votes [7.69%])

    Percentage of vote: 7.69%

  2. Assassin (7 votes [13.46%])

    Percentage of vote: 13.46%

  3. Druid (3 votes [5.77%])

    Percentage of vote: 5.77%

  4. Sorceress (9 votes [17.31%])

    Percentage of vote: 17.31%

  5. Barbarian (12 votes [23.08%])

    Percentage of vote: 23.08%

  6. Paladin (9 votes [17.31%])

    Percentage of vote: 17.31%

  7. Necromancer (8 votes [15.38%])

    Percentage of vote: 15.38%

Vote Guests cannot vote

#1
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009
Puteti si comenta sau motiva alegerea facuta,sau da sfaturi...etc.Merci!

#2
boos4ever

boos4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 16.11.2010

 blacktiti89, on 13th August 2011, 18:09, said:

Puteti si comenta sau motiva alegerea facuta,sau da sfaturi...etc.Merci!

deci se vede interesul forumistilor pentru acest topic!! ^_^ ^_^

#3
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Diablo 2 e un joc extrem de vechi (anul 2000), nu credeam ca il mai joaca cineva.

#4
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
intrebarea ADEVARATA este ce varsta au cei care joaca acest/e joc/uri ?

#5
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010

 tom_1133, on 13th August 2011, 19:52, said:

intrebarea ADEVARATA este ce varsta au cei care joaca acest/e joc/uri ?
Bah ma lasi... ce intrebare... e unul dintre cele mai popularea jocuri, iar Diablo III va rupe piata.

#6
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

 errai, on 13th August 2011, 16:56, said:

Bah ma lasi... ce intrebare... e unul dintre cele mai popularea jocuri, iar Diablo III va rupe piata.
fratica  -_- eu am 20 de ani si nu m-au "prostit" jocurile  :peacefingers:
apropos, TU cati ani ai de esti FAN INFOCAT jocuri pc ?!

#7
Deathrun

Deathrun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 23.09.2010
Diablo II am jucat prima data acum 4 ani. Am incercat sa-l termin dar n-am reusit, deoarece m-am plictisit de el. Jocurile de genul asta nu mi-au placut niciodata. Jocurile care le pun pe lista celor mai bune jucate sunt : GTA San Andreas, GTA Vice City, Call of Duty 4, Half-Life 2, Call of Duty Modern Warfare 2.

P.S : Jucam cu Sorceress

Edited by Deathrun, 13 August 2011 - 19:15.


#8
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,877
  • Înscris: 10.02.2011
Deci, sa vedem cu cine merita sa joci, in ce patch, de ce etc ? Chiar si patchu avantajeaza anumite personaje si le dezavantajeaza pe altele, stiati ? de exemplu patchu 1.08 da damage mai mare cu poison over 2 secunde fata de patchurile 1.12 sau 1.13 unde damage-ul e nesemnificativ iar in hell nici nu se merita sa strangi sharmuri care dau poison damage. Plus ca damage to undead si damage to demons e mult mai mare in 1.08 cam 175% in mod standard :thumbup:, armurile si armele eterne  sint adevarate bijuterii in 1.08 -enhanced maximum damage, magicii sint foarte tari da restu monstrilor sint mai usor de ucis. In 1.10 , 1.12 si 1.13 magicii sint mai slabi da restu monstrilor iti dau dureri de cap. Chiar daca primesti itemuri foarte tari si monstrii sint muuuult mai tari, ai viteza mai mare la atac da si monstrii au, deci incepi sa te enervezi. Iar daca scrii player 7, deja devine enervant si plictisitor. Apar in hell grupuri de magici din 3 in 3 metri, deci nu mai apuci sa termini un act in 3 zile si mori repede. Ai si avantaju ca poti sa importi arme si itemuri in patchurile mai mari, da nu poti folosi shadowmaster ca in patchu 1.08. Dupa ce termin in 1.08 hellu, cu shadowmasteru imi fac caracteru de level 99, am putere, dexteritate, vitalitate si mana cate 500 si mai primesc inca 1000 de puncte, prefer sa le pun la vitalitate, deci am viata cam 6000 si ceva la barbar si vreo aproape 4500 la asassin daca tin bine minte. Io joc numa cu barbaru si asassinu, cam 75% cu barbaru si 25 % cu asassinu. Am jucat cu toti da nu se compara. Cel mai tare caracter de departe e barbaru( am terminat hellu cu el cam de vreo 50 de ori in ultimii 10 ani ), ai natural resistance si iron skin care puse la 20 iti da in plus cam 64-65 de procente rezistenta la toate si iti mareste apararea de 3 ori. Odata am ajuns cu defenseul la barbar in hell cam pe la 13000 si ceva, desi toate armurile si shildurile adunate la un loc nu aveau decit cam pe la 4000 si ceva defense, impreuna. Aveam o armura de 1600, un shield de 500 defense si chance to block 69% da era socketed 3 si i-am marit sansa de blocare la 75 % plus ceva rezistenta. Cu Assasin mai nou joc din start la level 99 cu shadowmaster, am bani la infinit si imi cumpar cam 3 ore mii de amulete, ringuri si clawsuri pana cand gasesc ceva magic si tare de tot. Prefer sa-mi uzez cateva sute de clawsuri slabe si sa folosesc clawsuri tot mai tari. Farmecu jocului nu e sa omori monstrii ci sa-ti uzezi clawsurile si sa gasesti sharmuri beton care sa te faca imun la orice. Chiar la orice ? Cel mai tare claws avea damage peste 300-400 si ignore target defense. La fel si cu barbaru, farmecu nu sta in uciderea monstrilor ci in uzura armurilor scumpe si a armelor eterne pe care nu le mai repari. Trebuie sa ai grija cum le uzezi, cu grija.


Cu barbaru nu incasezi atitea lovituri ca ceilalti, barbaru in schimb da cele mai faine lovituri, cu barbaru poti folosi cele mai multe tipuri de arme, are cea mai multa stamina, aveam cam 400 stamina in hell ( fara shadowmaster -cu shadowmaster avem cam cateva mii si tot cu shadowmasteru aveam toate skillurile activate la 20 ), are la skilluri are Concentrate care ii mareste atacu si apararea enorm de mult, la ligtning da lovituri cu pumnu knockback inca din actu 1 la level 2. Are multe alte avantaje care se vad numa incepand din nightmare. De regula celelelte caractere par tari in actu 1,2 si 3 in normal, da incepand cu actu 4 acolo se vede diferenta. Chiar spuneam ca cu barbaru nu pateam asa ceva ca si cu asassinu in actu 4( nu spun ce am patit ca m-am suparat desi n-am murit  :thumbup: ),de restu caracterelor nu mai vorbesc, numa pentru asta deja prin actu 4 trebuie sa ai deja activat la barbar de cel putin 5-6 ori iron skinu ca sa-ti mareasca defenseul cu cateva sute de procente, asta-i tot secretu. Nu mai incasezi atatea lovituri iar monstrii mai rateaza, nu te ating tot timpu. Tot la barbar scoti itemuri faine din minionii aia din actu 3 in cu find item( merita numa cu shadowmasteru dupa ce termini jocu obisnuit si heluu macar de 3 ori. Cu shadowmasteru iti faci socketed la infinit orice vrei dezactivezi logoul 1 din actu 5, apoi il omori pe bos, save and exit game si iar dezactivezi logoul si tot asa. Odata primesti socketed mai mare, odata socketed mai mic, depinde ce pui si de cate ori. Secretul e sa simti cand primesti socketed 2 sau 3 si sa pui itemuri foarte tari, armuri de 1600, shield de 500, nu pui arme si armuri slabe cand iti da socketed 1. De obicei iti da socketed 1 odata, apoi socketed 2. Daca iti da socketed 1 de doua ori la rand, data viitoare iti da 100% socketed 2 sau 3, depinde de cat de tare e armura sau arma pe care o pui la socketed la Larzuk in Harrogath. La fel poti sa procedezi in actu 1 cu smith hammer la Charsi, tot dezactivezi logo-ul si aduci smith hammer-u si primesti magic items la infinit, mai ales daca gasesti chestii tari. Tot cu shadowmasteru iti activezi toate skillurile la 20, nu merita sa le activezi in jocu obisnuit, mai bine iti pui chetii pasive de combat ), mai poti sa faci tot felu de smecherii da n-am timp acuma de explicatii. :thumbup: Deci revenind la joc, merita sa joci cu barbaru. Cele mai tari arme pe care le-am avut vreodata cu barbaru au fost un topor cu damage 400-767 damage-ul toporului, care tinut in doua maini dadea un damage de cateva mii cam 4000-6000 undeva pe acolo si un grandmaster runic sword cu damage 600-1000 si very fast atack speed, dadem damage cam 8000-10000 in hell si cu whirlwind faceam cu toporu macel de macel la skelete in actu 2 in tal rasha tomburi si cu swordu in cristalline passage la taurii aia magici aura enchanted. Un lucru important la barbar, daca te bati cu monstrii supertari aura enchanted in nightmare sau hell si esti cam la inceput pana iti formezi un barbar supertare de hell, cel mai bun stil de atac si aparare in acelasi timp e WHIRLWIND, te rotesti in jurul bosilor, te bagi printre ei si in grupuri de cate 20-30 de monstrii, pastrezi distanta, asa nu patesti nimic. Cu Concentrate risti sa mori repede, in situatiile extreme. La DURIEL in hell e mai bun concentrate, da trebuie sa te feresti de primu lui atac, nu sari direct la el, il lasi pe el sa dea primu atac in prima fractiune de secunda. Poti eventul sari cu leap atack cand esti inconjurat de zeci de monstrii, da tot whirlwind e mai bun. Iti trebuie intr-adevar multa mana, e singurul skill de la barbar care cere mai multa mana. Tot cu whirlwind foloseam cu barbaru o sulita grandmaster slow atack speed in actu 2 din hell in far oasis la insecte, acolo e faina sulita. In rest avantajul la barbar e ca nu prea ai nevoie de mana la restu skillurilor, nu ca la sorceress, druid sau necromancer unde tot timpu te enervezi ca n-ai mana. Am avut si o arbaleta runica la barbar, avea un damage urias si cea mai tare armura peste 2000, ceva shadow armor sau asa ceva. Plus itemuri 15% to maximum all resistance, la armuri si arme tari tot secretu e sa mergi la cumparaturi cam cateva zile, sa-ti faci timp numa pentru cumparaturi in actu 4 si 5 in hell. Daca mergi de cateva mii de ori la aia care iti vand arme si armuri, la un moment dat primesti niste chestii supertari, runice, shadow grand master.   In hell daca ai aparare peste 12000-12500 deja poti sta comod si te poti bate cu bosi aura enchanted, nu mai mori asa repede nici la bosi lightning enchanted multiple hot, secretu final nu e rezistenta ci defenseul mare, peste 12500. Stateam in arreat summit in hell intre cei 3 magici si ma distram de ei, nu prea incasam lovituri ca blocam cu shieldu. Sau in nightmare am stat in fata la Duriel in actu 2 cam 30 de minute fara sa fac nimic, vroiam doar sa-mi uzez o armura( sa se uzeze odata :coolspeak: ) si cam la 3 minute imi puneam o potiune pt. viata, in rest Duriel in nightmare ma zgaria in armura da nu aveam nimic, peste 12500 defense, peste 12500, asta-i secretu. Durielu din hell e un pic mai balaur, nu te poti juca chiar asa cu el.  :w00t:  Decit cu barbaru care e cel mai realist in combat si aparare.  :naughty: As mai zice ca barbaru e cel mai ciomeg dintre toti, el nu umbla cu magii si cu prostii din astea, el e taran de taran. Are topoare si ciocane, deci e ciomeg adevarat.

Edited by Motanu13, 15 August 2011 - 12:51.


#9
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,877
  • Înscris: 10.02.2011
Am uitat sa zic ca are si coasa. Deci e taran. :thumbup:

#10
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Prima oara am jucat cu barbaru', dadea ala cu brandu' cu doua topoare deodata, mai urla & shit de mureau toti in juru' lui.
A doua oara am jucat cu paladinu'.

#11
BorgOvermind

BorgOvermind

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 19.08.2011
Originalul l-am jucat cu Barbar, inclusiv pe B-net.
Cand am jucat cu modul Zy-El am preferat Sorceress din cauza de posibilitati mai multe si mai variate (adaptabile la situatie) de a face damamge.

#12
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,877
  • Înscris: 10.02.2011

 Motanu13, on 15th August 2011, 13:22, said:

Farmecu jocului nu e sa omori monstrii ci sa-ti uzezi clawsurile si topoarele si sa gasesti sharmuri beton care sa te faca imun la orice. Chiar la orice ?
Da, chiar la orice. Smecheria e sa joci de la inceput folosind programul Shadowmaster ( din pacate merge numai pana la patchu 1.08, dar poate fi trecut si pe patchurile 1.10, 1.12 si 1.13 facand o singura data modificarile pe 1.08 iar dupa ce treci la un patch superior modificarile raman definitive ).De obicei joc pe 1.08 pana cand devin imun si invincibil si abia apoi trec pe 1.13. Cu Shadowmaster iti modifici caracteru daca vrei la level 99 si ii treci putere, dexteritate, vitalitate si mana cate 540, mai primesti 1000 de puncte pe care de obicei le trec la vitalitate si am viata la Barbar cam 6500 si stamina 7000, imi activez toate skillurile la 20, activez toate portalele si logo-urile din normal, nightmare si hell, imi pun bani la nesfarsit si tot cumpar ore intregi amulete si ringuri + arme si armuri. Mai poti dezactiva niste logo-uri din actu 1 si 5 unde primesti magic imbue de la Charsi si socketed items de la Larzuk, intri in joc si indeplinesti logourile apoi save and exit game si dezactivezi din nou logourile si tot asa. Smecheria care sa te faca imun si invincibil ar fi urmatoarea. Joci odata tot hellu incapand din actu 1 pana in actu 5 si strangi cele mai tari itemuri posibile, sharmuri gen small sharm-adds 3-5 cold damage sau Hybernal grand sharm-adds 10-20 cold damage, corrozive small sharm-adds 55 poison damage over 2 sec, in patchu 1.08 damageul la poison e cel mai mare, fiecare sharm poison damage creste paguba cu mult mai mult decit suma sharmurilor care dau damage cu poison, aici se inmultesc sharmurile la damage si nu se aduna. Mai primesti si sharmuri pt. rezistenta, fire, cold, lightning si poison resist, iar unele sharmuri daca ai noroc iti pot da maximum resistance. Poti gasi si itemuri care iti dau maximum all resistance precum armuri, sau arme care iti dau de exemplu 15% to maximum cold resistance sau poison resistance. Unele amulete precum Nokozan Relic iti da 10% to maximum fire resistance. Smecheria e ca folosind shadowmaster iti poti inmulti la infinit itemurile si sharmurile, de exemplu poti sa faci dintr-un small sharm adds 10-15 cold damage inca 10 sau chiar 100 de small sharmuri care iti dau 100-150 cold damage sau 1000-1500 cold damage, ( chiar vorbesc serios, cold damage de 1000-1500 )de obicei nu prea ai loc decit cate incap in ladita horadica si in cutia horadica plus in inventarul tau, cred ca incap vreo 96 de small sharmuri in total, imaginati-va 96 de small sharmuri tari adunate la un loc care dau fiecare cate 10-15 cold damage sau 20-30 de poison damage over 2 sec in patchu 1.08, practic doar le mutiplici cu shadowmaster si obtii un damage urias de cateva sute de mii, il omori pe Ball in hell dintr-o atingere cu cea mai slabuta arma din normal si moare otravit cam in 5 minute. Sau un grand sharm 30% fire resist il poti dubla sau tripla. La fel si cu itemurile si sharmurile magice, se pot inmulti si primesti resistenta la toate de aproape 100%. De obicei peste 90% trebuie sa pui cate un item pt. a primi un punct de rezistenta maxima, ai avea nevoie cam de vreo 10 itemuri magice( sharmuri, arme, armuri -adunate )Mai trebuie sa gasesti si alte itemuri care iti dau cannot be frozen, fire si lightning absorb etc. Deci, cu shadowmaster tot joci si iti stragni la itemuri, apoi salvezi toate itemurile intr-un folder folosind copy paste din ITEMS dupa ce intri cu shadowmaster in caracter, apoi pui click pe cutia horadica( nu ladita horadica ) pana cand apare import si tot importi ( din folderu in care ai salvat itemurile ) daca vrei acelasi item sau sharm si de 50 de ori la rand, il multiplici cat iti incape in ladita, apoi intri in joc si muti itemurile din ladita in inventarul tau si iarasi iesi din joc si intri cu shadow inapoi in caracter si umpli ladita. Poti sa ai si 50 de small sharmuri tari identice care se aduna. De exemplu am avut odata 20 de small sharm adds 1-2 fire damage care dadeau 20-40 fire damage in normal, in hell dai damage cu poison damage si de 20.000-30.000, trebuie sa gasesti si jeweluri gen adds 12-23 poison damage over 2 sec, merge numai in patchu 1.08, acolo poti da damage de cateva zeci de mii folosind arme socketed 4-5 si perferct emeralde plus jeweluri si armuri socketed 4 + coifuri socketed 3 plus o gramada si mai ales zeci de small sharmuri tari ( daca vrei 96 de bucati identice )care se inmultesc la damage si nu se aduna ca in celelalte patchuri si ajungi la damage cu poison de cateva sute de mii. :thumbup:

#13
GabytzuX08

GabytzuX08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,779
  • Înscris: 26.02.2008
Prima data i-am luat la rand si i-am "corupt" (in singleplayer) cu un... editor sa vad de ce sunt in stare - pentru ca eram cam nehotarat, iar apoi am ramas la necromancer (multiplayer - LAN cu cativa vecini).  :lol:

#14
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
eu am jucat cam cu toti, dar cel mai mult mi-a placut paladinul.
cu el am terminat si jocul.

#15
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,877
  • Înscris: 10.02.2011

 AMETHIST, on 2nd September 2011, 11:07, said:

eu am jucat cam cu toti, dar cel mai mult mi-a placut paladinul.
cu el am terminat si jocul.
Tot mai fain ii barbaru, nici nu se compara. Daca joci jocu pe bune si fara smecherii iti dai seama de ce barbaru ii cel mai tare caracter si da cele mai faine lovituri. Abia dupa ce termin hellu pe bune, trec la macel cu shadowmaster si jamella unde modific caracteru si ii pun aparare cate 20.000, resistenta maxima la toate, absorb, magic damage si damage reduced by 100%, cannot be frozen, 500% chance of getting magic items, 500% extragold from monster, 1000% damage to undead si damage to demons, 100% faster block rate, 100 % faster cast rate, 200% increased attack speed, 500% chance to open wounds  :thumbup: , adica fac troaca de porci din hell. Am sute de arme tari de tot si le folosesc pe rand. :thumbup:

#16
Kanghu

Kanghu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 20.03.2011

 Motanu13, on 3rd September 2011, 01:37, said:

Tot mai fain ii barbaru, nici nu se compara. Daca joci jocu pe bune si fara smecherii iti dai seama de ce barbaru ii cel mai tare caracter si da cele mai faine lovituri. Abia dupa ce termin hellu pe bune, trec la macel cu shadowmaster si jamella unde modific caracteru si ii pun aparare cate 20.000, resistenta maxima la toate, absorb, magic damage si damage reduced by 100%, cannot be frozen, 500% chance of getting magic items, 500% extragold from monster, 1000% damage to undead si damage to demons, 100% faster block rate, 100 % faster cast rate, 200% increased attack speed, 500% chance to open wounds  :thumbup: , adica fac troaca de porci din hell. Am sute de arme tari de tot si le folosesc pe rand. :thumbup:

So ... where is the fun ?

#17
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007

 Motanu13, on 3rd September 2011, 01:37, said:

Tot mai fain ii barbaru, nici nu se compara. Daca joci jocu pe bune si fara smecherii iti dai seama de ce barbaru ii cel mai tare caracter si da cele mai faine lovituri. Abia dupa ce termin hellu pe bune, trec la macel cu shadowmaster si jamella unde modific caracteru si ii pun aparare cate 20.000, resistenta maxima la toate, absorb, magic damage si damage reduced by 100%, cannot be frozen, 500% chance of getting magic items, 500% extragold from monster, 1000% damage to undead si damage to demons, 100% faster block rate, 100 % faster cast rate, 200% increased attack speed, 500% chance to open wounds  :thumbup: , adica fac troaca de porci din hell. Am sute de arme tari de tot si le folosesc pe rand. :thumbup:
ii mai fain pentru ca iti place tie. eu am jucat mult si cu barbarul, dar in hell ma descurcam mai greu cu el decat cu paladinul.
bineinteles ma refer la jocul fara smecherii. cu smecherii toti rup tot :))

Edited by AMETHIST, 03 September 2011 - 08:58.


#18
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,877
  • Înscris: 10.02.2011

 AMETHIST, on 3rd September 2011, 09:57, said:

ii mai fain pentru ca iti place tie. eu am jucat mult si cu barbarul, dar in hell ma descurcam mai greu cu el decat cu paladinul.
:huh: de ce ? inseamna ca nu ai pus skillurile care trebuiau la barbar ; la Paladin tot trebuie sa-i pui pe aure resist sau damage ca numa te doare capu sa le tot schimbi  :thumbup:, are aparare mult mai mica chiar daca-i mai tare in shilduri la blocaj, are muulte alte probleme. Toti au problema asta cu resistenta naturala si apararea mai redusa, numa barbaru nu o are. Mie mi-a placut cel mai mult cu barbaru pt. ca-i natural si nu axat pe magie ca restu, mi-a placut si Assasinu pt. ca da un damage oarecumva asemanator axat  pe combat, desi la Assasin ai si magii mai serioase pt. damage, isi poate folosi impreuna convert si death trap pt. a face damage la gramada.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate