Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

impartire semnal prin casa

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
berzecus2003

berzecus2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.08.2006

View Postberzecus2003, on 8th January 2012, 00:02, said:

Va salut ,si......un ajutor mare!!!!
am o instalatie tv in apartament noua ,dar facuta prost cred eu, pt ca exista un singur fir tv tras prin perete  ,iar prizele sunt insiruite (adica din prima priza placa fir ptr a doua ....si tot asa) ,au venit cei de la rds si nu am imagine clara decat la prima priza ....dupa semnalul se pierde (a treia priza)...dupa nu ma e semnal.....credeti ca un amplificator ar rezolva traba???,adica acum doar pe ultima priza (dormitor) am tv(vreau digital)....sau mai bine cineva din bucuresti care se pricepe?(contra-cost)????


nimeni din Bucuresti care ma poate ajuta????

#20
cristian_simion

cristian_simion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 19.12.2008

View Postberzecus2003, on 16th January 2012, 14:45, said:

nimeni din Bucuresti care ma poate ajuta????

Eu folosesc cu succes amplificatorul ASTA cumparat de la o firma de pe Maica Domnului.

#21
cosmindaniel1978

cosmindaniel1978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 16.07.2008
Salut, ma poate ajuta si pe mine cineva cu urmatoarea schema de mai jos. Ideea e ca la cele analog nu mai am semnal aproape deloc. daca pun splittere 950-2150MHz sunt de ajuns?
Tin sa mentionez ca LNBul este quatro si are conectate doar 2 iesiri legate intr-un spliter-sumator si din el pleaca intrun alt splitter care imparte semnalul conform schemei. La cele analog nu mai vad aproape nimic din totalul de canale tv........ Posted Image
Multumesc.

Attached Files


Edited by cosmindaniel1978, 28 July 2016 - 15:02.


#22
movy

movy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 13.04.2006
Salut. Ma poate ajuta cineva cu o solutie si sfat?
Am cablu de la Telekom pe fibra optica in ONT Huawei. De aici am o iesire TV care trebuie sa o duc la 6 televizoare. Cablul TV utilizat in casa este Shrack DIGI-Sat 3030 75 ohmi.
Am gasit un splitter Konig cu 8 iesiri 5-2400 Mhz, Signal 6 cai 12db 5-2300 Mhz sau Signal 8 cai 15db  5-2300 Mhz?

Edited by movy, 29 January 2017 - 10:16.


#23
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
Am si eu o întrebare. Sunt abonat la Vodafone fix( fostul upc). La întrare în casa am un spliter cu 3 iesiri exact ca cel din poza ( 4,0 db , 7,5 db,  7,5, db). Cei de la UPC au pus modemul  de internet pe iesirea de 4,0 db, pentru ca au spus ca asa va funcția mai bine. Între timp eu am reușit să termin costruirea a inca 2 camere si mai am inca 2 tv care functioneaza pe digital. Asa ca din una din iesirile de 7,5 db am plecat cu un cablu catre un spliter cu 3 iesiri luat din comerț, pe care nu scrie nimic despre atenuare. Credeți că voi avea probleme cu semnalul la cele 3 televizoare? Prima data ma gandeam sa mut modemul pe 7,5 db si sa plec la celalalt spliter de la iesirea de 4,0 db, dar mi-a fost frica sa nu am probleme cu internetul

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate