Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Google adsense hack

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005
Citind diverse forumuri am vazut foarte multe persoane care se plang ca au fost victimele fraudelor la programul adsense.
In unele tari, precum India, Rusia, si nu numai sunt persoane care se ocupa doar cu navigarea si datul de clicuri pe reclame, castigand astfel o parte din bani. In aceste tari este o adevarata industrie.
Am mai auzit si de programatori care au realizat programe care dau clic pe reclamele google , suficient de destepte incat sa faca asta simuland ip-uri diferite. Era cineva care spunea ca s-a speriat de cat de multi bani a castigat de pe urma unui astfel de program si ca i-a fost frica sa se duca la banca sa scoata banii.
In aceste conditii, se poate sa decizi tu pe ce site-uri iti apar reclamele, spre exemplu doar pe motorul de cautare google, sau ei decid pe ce site-uri iti pun reclamele?

#2
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Despre ce vorbesti tu este Adwords - atunci cand platesti ca sa iti aduca vizitatori.

Despre locul in care apar reclamele: in contul de Adwords poti specifica pana la 200 de site-uri (atat era ultima data cand m-ama interesat) pe care nu vrei sa iti apara reclamele.

#3
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

preacher, on Sep 21 2005, 14:51, said:

Despre ce vorbesti tu este Adwords - atunci cand platesti ca sa iti aduca vizitatori.

Despre locul in care apar reclamele: in contul de Adwords poti specifica pana la 200 de site-uri (atat era ultima data cand m-ama interesat) pe care nu vrei sa iti apara reclamele.

<{POST_SNAPBACK}>

Adwords este programul pentru cei ce doresc sa-si faca reclama.
Adsense este programul adresat detinatorilor site-urilor ce pun la dispozitie spatiul pentru reclama.
Deci este clar ca vorbesc despre adsense atunci cand vorbesc de frauda, si de adwords cand vorbesc de pagubiti.

#4
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004
Daca ar fi asa atunci nu ar ramane decat sa foloseasca programele respective pentru reclamele firmelor concurente si sa le goleasca de bani ... lucru FALS.

Let's be serious guys!!!

#5
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
In caz ca nu stiai google are O STRICTETE DRACONICA in ceea ce priveste adsense!
Ceea ce spui tu cu clickurie facute de programe sunt .... mai mult povesti.
Ei isi pot da seama foarte usor de unde se fac abuzuri.

La fel si in cazul in care unele siteuri au prea multe clickuri trimit mailuri de avertizare.
(asta o stiu de la un forum de torrente)

Asa ca nu incercati sa pacaliti google adsense.
Castigati CINSTIT si lasati kkturile!
Faceti un site cu content atragator, promovati aveti trafic..si veti avea si castiguri.

Edited by FireEyes, 24 September 2005 - 12:02.


#6
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004
Cel mai tare "HACK" este sa ai un content original si de calitate.
De asemenea, o foarte mare importanta o are rata de improspatare.

#7
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002

Jake25r, on Sep 24 2005, 12:21, said:

Cel mai tare "HACK" este sa ai un content original si de calitate.
De asemenea, o foarte mare importanta o are rata de improspatare.

<{POST_SNAPBACK}>


De acord cu tine !

#8
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005
In ce lume frumoasa traiti voi... Da nu e chiar asa. Daca se pot sparge sistemele de plati cu card, nu cred ca este chiar asa mare problema sa simulezi rezultatul unui js. Iar cei care dau efectiv clicuri de pe pc, chiar nu vad cum ai putea sa-i depistezi. Nu e nimeni de vina ca tie nu ti se cumpara produsele, nu?

#9
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004
Se pot sparge sistemele de plati dar majoritatea sunt si prinsi. Totusi ... hai sa nu ne credem cei mai destepti din lumea asta. Sincer ... m-am saturat sa tot aud fraze de genul "cum sa fraierim pe cineva ca sa facem bani". Nu vreau sa incep vreo polemica, dar din pacate, din cauza unor ca voi ... nu vad un viitor stralucit natiei asteia.
Pacat ...  :puke:

#10
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

Jake25r, on Sep 25 2005, 11:00, said:

Se pot sparge sistemele de plati dar majoritatea sunt si prinsi. Totusi ... hai sa nu ne credem cei mai destepti din lumea asta. Sincer ... m-am saturat sa tot aud fraze de genul "cum sa fraierim pe cineva ca sa facem bani". Nu vreau sa incep vreo polemica, dar din pacate, din cauza unor ca voi ... nu vad un viitor stralucit natiei asteia.
Pacat ...  :puke:

<{POST_SNAPBACK}>

Bine ca esti tu destept si ne salvezi... :death:
Daca ai fi vazut, am scris despre tari ca india, china, rusia, si nu numai.
In al doilea rand, daca bagi capul in nisip si te faci ca nu vezi, nu inseamna ca nu exista.
Aici se poate discuta despre avantajele/dezavantajele cpc fata de cpm, pentru ambele parti.

#11
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004
Bine ca esti tu cel mai tare dintre toti ... mai ales decat cei de la Google.  <_<

Discutia despre avantajele cpc fata de cpm nu trebuie sa aiba nici o legatura cu modalitatile de Google hack.

Nu bag capul in nisip ... decat incerc sa imi exprim parerea ca un site (afacere online) original iti aduce mult mai multe beneficii decat incercarile de 2 lei de a frauda Google care in cel mai bun caz ajung sa se termine cu un sandbox permanent pentru site-ul tau.

Mult noroc in continuare!

Edited by Jake25r, 25 September 2005 - 12:09.


#12
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005
Am spus eu ca ma ocup cu asa ceva? :death:
Sau am spus cuiva sa se ocupe cu fraudarea goole? :death:  :death:
Am spus doar ca exista, ca se face, ca exista dovezi, declaratii din partea oficialilor google.

#13
Dan55

Dan55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.12.2003
Fiecare cont la adsense este verificat luna de luna timp de 3 saptamani.
Cel putin atat dureaza de cand iti zice cat ai castigat pana se aproba cecul.
Deci daca este sa-i pacalesti o poti face decat odata si atunci sansele ca ei sa mai trimita cecul acela sunt ff mici dar un lucru este sigur, tu nu mai pupi alt cont cu numele, adresa, site-urile, ip-ul cu care ai facut contul.
Faci pe alt nume dar cum intri iar in cont cu acelasi ip sau pui codul pe unul din site-uri cum este si ala anulat si iar trebuie sa cauti alta ruda cu alta adresa, etc.
Eu zic sa te lasi pagubas, ori ce rata de click cu mult mai mare decat media este imediat analizata la sange.

#14
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004

Dan55, on Sep 25 2005, 19:51, said:

Eu zic sa te lasi pagubas, ori ce rata de click cu mult mai mare decat media este imediat analizata la sange.

<{POST_SNAPBACK}>


My point exactly.  :peacefingers:

#15
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005
Voi nu ati auzit in viata voastra de un contract?
Google nu poate decide sa nu plateasca doar ca exista un procent mai mare de clicuri decat media. Google trebuie sa DOVEDEASCA FRAUDA pentru a bloca un cont si pentru a refuza plata. Pot fi si 100% procent pagini afisate/clicuri.
Si pentru ultima data, eu nu vorbesc din prisma detinatorului de site, ci al celui care-si face reclama, si care se vede pagubit . Deci mai usor cu sfaturile astea de doi bani. Daca ai un site cu continut interesant, ce atrage vizitatori, NU folosesti cpc, folosesti cpm, asa cum face si Softpedia.com.

Edited by Bold, 25 September 2005 - 22:37.


#16
Dan55

Dan55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.12.2003
Se vede treaba ca ai initiat un topic pe un subiect in care esti paralel si habar nu ai despre ce este vorba.
Si plus de asta nici nu ai avut buna vointa sa folosesti serviciul de la google caci astfel nu debitai prostiile astea.
Fa-ti cont si vezi cand poate Google sa inceteze colaborarea cu cineva si ai sa ramai uimit cat de usor ii este sa blocheze un cont.
Dupa ce faci contul incearca una din smecheriile despre care ai auzit si ai sa vezi cat de usor Google va renunta la tine fara sa-ti dovedeasca tie nimic.
Inainte sa faci smecheriile, incearca sa alegi intre cpm si cpc si ai sa vezi ca nu poti si trebuie sa folosesti ce vor ei.

Nu te mai obosii sa-mi raspunzi ca nu mai discut pe un subiect pe care tu nu sti cu ce se mananca.

#17
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

Dan55, on Sep 26 2005, 00:04, said:

Se vede treaba ca ai initiat un topic pe un subiect in care esti paralel si habar nu ai despre ce este vorba.
Si plus de asta nici nu ai avut buna vointa sa folosesti serviciul de la google caci astfel nu debitai prostiile astea.
Fa-ti cont si vezi cand poate Google sa inceteze colaborarea cu cineva si ai sa ramai uimit cat de usor ii este sa blocheze un cont.
Dupa ce faci contul incearca una din smecheriile despre care ai auzit si ai sa vezi cat de usor Google va renunta la tine fara sa-ti dovedeasca tie nimic.
Inainte sa faci smecheriile, incearca sa alegi intre cpm si cpc si ai sa vezi ca nu poti si trebuie sa folosesti ce vor ei.

Nu te mai obosii sa-mi raspunzi ca nu mai discut pe un subiect pe care tu nu sti cu ce se mananca.

<{POST_SNAPBACK}>

:roflmaofast:
Tu macar stii din ce tara este Google? Cu cine semnezi contractul?  :death:
Ai posibilitatea de a alege intre cpc si cpm, dar nu neaparat tot de la google, mai sunt si altii. :nonobad:
Si mai citeste si aici cat de strict supravegheata este traba...
hahaha

Edited by Bold, 26 September 2005 - 08:24.


#18
radu15

radu15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.11.2005

View PostDan55, on Sep 25 2005, 19:51, said:

Eu zic sa te lasi pagubas, ori ce rata de click cu mult mai mare decat media este imediat analizata la sange.

Care e rata medie de click?
Pe situl meu am o rata cuprinsa intre 20 si 35% la aproximativ 600 page impressions

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate