Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Puf, l-am ars !

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
X-Plicit

X-Plicit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.11.2004
Hmmz, sunt putin dezamagit. Ma jucam azi cu doO luminite, un hensel contra e 1000 si un expert pro 500, si asta din urma a dat ortu' popii. Adica nu faceam poze, ci munceam la asezarea lor, si pe cand pozitionam mai bine sursa de 1000w/s asta mai micu a bubuit putin, a iesit fumuletz si a avut scurgeri.

Lichidu parea ca ala de baterii, mirosul ca ala de condensatori ars si fumu era fum. Scula era noua, a luminat de vreo 50 ori pana acum. Si totusi era hensel, pe cd-urile carora scrie mare si tare ca sunt za best of.

Stiam ca au protectie la supraincalziri (desi nu cred ca e cazul, am tras vreo 15 cadre inainte). Ciudat tare, astept maine reactia celor de unde au fost cumparate.

:confuzzled:  :crybaby:  :crybaby:  :crybaby:

#2
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
ar fi fost tari niste poze in timpul "procesului".

#3
i2c

i2c

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 22.04.2005
:console:

#4
X-Plicit

X-Plicit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.11.2004
Nu stiam ce sa scot mai rpd din priza :) abia dupa asta ma gandeam la poze cu fum :) Fagurele sta si acu pe balcon ca miroase tare :(

#5
X-Plicit

X-Plicit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.11.2004
Sa nu mai zic ca sub blitz zacea exponometru peste care a curs uMpic de lichid d'ala  :puke: . Dar l-am salvat !

#6
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005
Condensatorii electrolitici explodeaza asa spectaculos. Zama aia cred ca era electrolitul din condensator (din pacate e destul de coroziva si distruge in timp tot ce e metal descoperit)

Na, imi pare rau ca ai patit-o. Viata asta-i mare curva cateodata.
:console:

#7
X-Plicit

X-Plicit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.11.2004
Mdea, cred ca era ceva cu el ca la putere maxima nu vroia sa se incarce :) si am scazut puterea pana am vazut ca se incarca, lumina de modelare era proportionala cu blitzu, deci nu era la maxim. Si zbuf !

Eh, asta e, e in garantie totusi, asta ma mai linisteste oarecum  B)

#8
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005
Pai, da, traiasca garantia...

Quote

cred ca era ceva cu el ca la putere maxima nu vroia sa se incarce
Asta e semn ca (virgula) condensatorul incepea sa se strapunga.
E cam ca si cum ai baga o sarma in priza :D Cred ca ai trait niste senzatii deosebit de tari azi.

#9
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Sa nu le spui la aia "l-am ars" ca inteleg ca nu tu l-ai, ci el singur s-a...

#10
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

X-Plicit, on Sep 20 2005, 21:57, said:

Sa nu mai zic ca sub blitz zacea exponometru peste care a curs uMpic de lichid d'ala  :puke: . Dar l-am salvat !

<{POST_SNAPBACK}>


pai domnu' fotograf, exponometrul se tine la git sau in teaca cu care se vinde :)

... oricum nasoala chestie ... dar banuiesc ca este inca in garantie, nu?

#11
X-Plicit

X-Plicit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.11.2004
Da, maine il schimba. Ciudat ca daca ma gandesc la felul cum au reactionat, si la intrebarile care mi le-au pus dupa o vreme dupa ce am achizitionat sculele , reiese ca se  cam asteptau sa faca urat blitzul ala :|

Exponometru nu tin la gat, atarna pc syncu' infipt in el. Teaca d'aia am, prin geanta pe undeva  :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate