Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Proiectie astrala

- - - - -
  • Please log in to reply
269 replies to this topic

#253
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010
totodata corpul imaterial da senzatia de libertate, fata de corpul material in care se zice ca suntem inchisi ca intr-o cutie, dar ce sa mai zicem ca pe langa faptul ca suntem inchisi ca intr-o cutie , mai suntem si prinsi constransi in diverse joburi - incat te miri ca poate sa duca atatea presiuni constrangeri inchisori aceasta fiinta umana ( asa ca nu e de mirare de ce majoritatea copiilor plang la nastere caci nivelul de constrageri de pe lumea aceasta este prea mare pentru o fiinta vie )

Edited by July02, 17 March 2024 - 03:36.


#254
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,590
  • Înscris: 16.03.2004

Vizualizare mesajJuly02, pe 17 martie 2024 - 00:48, a scris:

stateam si ma gandeam, cred ca Joules Vernes a calatorit cu gandul nefiind fizic niciodata in locurile in care le-a descris in cartile lui
Jules

Vizualizare mesajJuly02, pe 17 martie 2024 - 02:24, a scris:

am o intuitie cum ca defapt cei care reusesc sa se decorporalizeze sunt niste oameni efectiv foarte relaxati de fel, unii din ei poate ca sufera de schizofrenie ( stiu pe cineva care la o varsta anume a debutat schizofrenia si a inceput sa vada tot felul de lucruri sa auda voci, mergand cu el pe strada imi spunea ca aude nu stiu ce voci si ca vede in anumiti oameni rautatea si vedea lucruri care eu nu le percepeam, dar mama lui prin niste medici i-a tot dat niste medicamente si naturiste ca au inhibat aceasta latura pe care oamenii cred ca anormala , dar poate ca era o capacitate care nu trebuia inhibata, dar e dificil totusi sa auzi toate entitatile si vocile practic omul nu se mai putea odihni era tulburat de acele voci si viziuni pe care le avea din pacate caci poate as mai fi aflat si eu diverse lucruri de la el)
oricum si asa este bizar sunt unele lucruri care nu i le-am spus niciodata si uneori mi le spune de parca eu i le-as fi povestit, de aceea cred ca doar anumiti oameni pot in mod natural sa se decorporalizeze si sa traiasca astfel de stari iar pe majoritatea acestor oameni societatea ai denumeste schizofrenici spunand ca sunt bolnavi dar poate ca nu sunt poate ca au niste simturi in plus care li s-au activat
a si mai sunt unii oameni care de la traumatisme crnaniene au dezvoltat diverse capacitati , cum sa intamplat asta nimeni nu stie , dar ceva de genu a patit si Baba Vanga a avut un traumatism cranian in urma caruia a ramas oarba sunt tot felul de cazuri care ies totusi din sfera normalului
deasememea Sfantul Arsenie Boca se spune ca se putea teleporta din celula lui in diverse alte locuri
ca om normal gandesc ca e greu sa atingi o stare dinaceasta de decorporalizare ( cine a experimentat decorporalizarea si nu nici un tip de schizofrenie rog sa descrie cum a reusit sa o produca )

Nu trebuie să credem orice!

#255
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,590
  • Înscris: 16.03.2004
Există aparate cu care poți auzi EVP-uri, adică mesaje din spațiu.

P-Sb7 Spirit Box

Cred că este păcăleală, căci probabil prinzi anumite frecvențe din spațiu, frecvențe rătăcite, cuvinte alandala...

#256
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010

View Postdark, on 18 martie 2024 - 19:16, said:

Există aparate cu care poți auzi EVP-uri, adică mesaje din spațiu.P-Sb7 Spirit Box Cred că este păcăleală, căci probabil prinzi anumite frecvențe din spațiu, frecvențe rătăcite, cuvinte alandala...
exista dar frecventele astea nu stiu daca fac parte din sfera materiala

aparate dinastea de inregistreaza fantome am mai vazut in emisiuni si par niste amatorisme

am un amic a fost la Venetia, si cand s-a intors acolo ai apare in fata ochilor de cand a revenit in tara o entitate imbracata in cavaler dinaceia din vechime  

ceva exista niste fenomene nu sunt doar fabulatii nici anumite filme care sunt inspirate din realitate

Edited by July02, 20 March 2024 - 01:13.


#257
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010
aparate dinastea EVP de inregistreaza sunete electrice am mai vazut in emisiuni dar nu stiu daca sa dovedit ceva ca bagseama deja comunicam cu Decebal, Stefan cel mare

daca era asa o treaba functionala s-ar fi perfectionat nu stiu ce sa zic o fi no fi nu imi dau seama

#258
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010
ma ganeam ca in Astral poti lua legatura cu cei care numai sunt bunica, tata, bunicu, mama , acu nu stiu unde sunt dar sunt sigur ca vreodata voi primi mesaje de la ei
in somn cand era mai recent dar si apoi mai rar  mi-au aparut in vise bunica, tata, bunicu, dar cu mama naturala nu prea am avut vise eram mic cand sa dus
mama naturala sa dus cand avam 2ani a fost profesoara de matematica eram asa mic cand sa dus ca nu am avut vise cu ea sau nu imi amintesc

dar odata am avut un mic accident cu o masina iar un coleg vazandu-ma suparat mi-a dat la telefon o cunostinta de-a lui care zicea ca practica Reiky si prin whatsupp pe video
mi-a spus cum ca vede langa mine o persoana cu parul lung care plangea, m-at tot gandit cine sa fi fost aceasta persoana cu parul lung si ma gandesc sa fi fost mama naturala ?

Attached Files


Edited by July02, 20 March 2024 - 02:36.


#259
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,590
  • Înscris: 16.03.2004

Vizualizare mesajJuly02, pe 20 martie 2024 - 02:27, a scris:

ma ganeam ca in Astral poti lua legatura cu cei care numai sunt bunica, tata, bunicu, mama , acu nu stiu unde sunt dar sunt sigur ca vreodata voi primi mesaje de la ei


Sau poate sunt alte entități care pretind a fi rudele decedate.

#260
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010

View Postdark, on 20 martie 2024 - 08:41, said:

Sau poate sunt alte entități care pretind a fi rudele decedate.
nu este vorba de cum percepem noi simbolistic, eu unu in cazul bunicii visate chiar am convingerea ca ea a fost pentru ca mi-a intins o mana din cerul senin in care plutea si ulterior am vazut mute orase din tara si am fost si in UK o luna jumate eu care nu iesem niciodata din tara
deasemenea la tata am convingerea ca el a fost caci abia se stinsese si a venit in vis acasa , dorea sa vina acasa

dar sunt si vise in care am visat o prietena ca apoi in vis pe strada sa fie alta prietena pe care o cunosteam deasemenea pentru ca visele sunt simbolistice

Eu cred ca in vise nu vin entitati sa se dea alte entitati este vorba cum le percepem noi

Poate in Astral o fi altfel nu stiu posibil acolo sa vezi si sa nu sti ce vezi nu am de unde sti aceasta caci nu am fost in Astral

Totusi nici in Astral nu cred ca fiecare entitate e libera sa faca asa orice vrea, nu or fi ca legile fizice gen gravitatie sau altele dar sunt legi karmice care dirijeaza lucrurile


Acu nu stiu deocamdata peaici vad ca nu e nimeni care a mai intrat in Astral sa ne mai spuna si noua ce si cum

Edited by July02, 21 March 2024 - 04:07.


#261
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,590
  • Înscris: 16.03.2004
Oricum, este periculos.
A intrat Barbu în Astral...:lol:
Totul este în mintea ta, nu poți ”zbura” niciunde...

#262
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010

View Postdark, on 21 martie 2024 - 07:32, said:

Oricum, este periculos.A intrat Barbu în Astral...Posted ImageTotul este în mintea ta, nu poți ”zbura” niciunde...
nu e chiar asa avem anumite perpeptii suprimate ca sa putem trai  in pace si liniste nu cum imi povestea cineva ca aude voci si devenise agitat de la strigatele entitatilor e ca si cum noi suntem pe teren iar ei striga din tribuna de pe margine unii vor liniste
pana nu te lovesti de situatii , asa si curentul electric nu se poate vedea asta nu inseamna ca nu exista, nu toti suntem receptivi unii devin din accidente sau asa s-au nascut in fine

stateam pe o banca acum niste ani si un domn sa asezat langa mine avusese o afacere care ai luase foc, dar trecuse peste spunea ca a plecat o perioada in Spania sa castige existenta
povestindu-mi despre istorie diverse lucruri mi-a povestit printre altele cum prin adolescenta statea in pat cu picioarele lipite si la un moment dat s-a putut privi de sus din tavan
nestiind ce sa creada a apelat la sora lui si au stabilit ca sora lui care statea in camera vecina sa piteasca un obiect iar el din camera alaturata sa ai confirme unde il aseaza
asadar a stat din nou in pat sa vazut in tavan din nou si trecand prin zid a vazut-o pe sora lui unde pitise acel obiect in camera alaturata, dupa care ia confirmat sorei lui unde pusese obiectul
asadar si-a demonstrat singur cu ajutorul sorei lui ca ceea ce traise era real si nu doar o imaginatie ci fapt concret
ulterior din ce mi-a spus si-a pierdut aceasta capacitate spunea ca atunci cand incearca sa se ridice in tavan cade in loc sa se ridice in tavan si ca nu a mai reusit ceea ce reusise in adolescenta
am tot zis sa ma reintalnesc cu acel domn sa imi mai povesteasca dar din cauza multor probleme avute nu am reusit sa ma mai reintalnesc cine stie

ganditi-va ca avem simturi limitate, vedem doar anumite portiuni din realitate

Domnul Barbu vad ca nu a mai reaparut sa ne povesteasca am vazut ca avea si niste probleme de sanatate si poate de aceea, speram sa fie bine si sanatos

Edited by July02, 21 March 2024 - 15:18.


#263
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,590
  • Înscris: 16.03.2004
Ei așa cred că au „ieșit din trup”. În realitate, doar au primit niște informații, ca și cum ar fi fost în acel loc. Ca un fel de dronă, dar ei cred că sunt ”drona”, când în realitate, doar cel care se uită pe laptop.

#264
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010
drona aceea poate trece prin ziduri ? ceva nu se leaga

#265
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,590
  • Înscris: 16.03.2004
Era o ”dronă” la modul figurativ...

#266
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010
posibl ca realitatea fizica materiala sa fie tot ceva la modul figurativ, s-ar putea ca realitatea materiala nici sa nu existe cu adevarat

exista posibilitatea sa traim intr-o realitate a noastra care sa fie doar simulata si defapt sa nici nu existe nimic fizic material
am vazut intr-o emisiune la Maruta acum niste ani veniste un Hipnotizator - care a hipnotizand o persoana ia spus acesteia sa vada printr-un obstacol/zid ca si cum acesta nu are exista ca si cum nu era acolo acel obsacol/zid si ca urmare persoana aceea a vazut dincolo de obstacol/zid in starea de hipnoza vazand ce este in spatele obstacolului/zidului
si atunci vin si intreb cum se putea vedea dincolo de un obiect material? nu cumva tot ce percepem este doar in mintea noastra si in fapt nimic din lumea materiala nu este real asa cum ni se pare noua?

Edited by July02, 25 March 2024 - 15:05.


#267
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010
pe 18 ianuarie  un prieten era pe la Timisoara si mi-a trimis o poza cu niste Umbre, a zis ca a vazut niste umbre, am zis mai cine stie ce i sa parut
acum am dat de alta persoana care imi povestea din copilarie cum a vazut niste umbre care se deplasau la scoala la care persoana a zis ca a intrebat o colega si a zis ca si ea vede umbrele
, si altadata niste copii pe la geam care radeau doar ca statea la etajul 8 persoana
deasenebea a spus ca stand in casa la tara a simtit odata o mangaiere dar nimeni nu se vedea acolo. si mi-am adus aminte cum o doamna in varsta careia ai murise sotul povestea ca a simtit in casa cum a luat-o in brate desi fizic nu era nimeni acolo

initial nu am crezut persoanele, dar cand am vazut ca exista si alte persoane care povestesc intamplari similare , ma face sa cred ca ceva exista

#268
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,696
  • Înscris: 06.03.2021
Că tot ai adus în discuție Timișoara, un bun amic de-al meu a văzut într-o seară (era întuneric afară), în zona Pădurea Verde, lângă un stâlp de iluminat, un tip cu glugă (ca o umbră) care se uita la un ecran de telefon sau ceva de genu ăsta... la un moment dat a dispărut, iar el și mai o doamnă care erau în apropiere (pe cealaltă parte a străzii) și care au văzut faza în direct (dispariția umbrei) au luat-o la fugă... așa ceva nu a văzut ăsta în viața lui, iar tipu' e de încredere, ateu necredincios care nu crede în fantome și alte chestii... nici acum nu știe ce-a fost... :habarnam:

Edited by heartu, 03 April 2024 - 23:18.


#269
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010

View Postheartu, on 03 aprilie 2024 - 23:15, said:

eu am impresia ca in mai multe locuri vechi mai apar , caci banuiesc ca acele umbre sunt oameni care au trait pe meleagurile acelea
tot asa un amic a fost intr-o vacanta anul trecut la Venetia, cand sa intors de-acolo a zis ca vede niste cavaleri care i se arata aparand si disparand

bine umbrele astea par sa fie ceva diferit de fata de cavalerii care ai vedea celalat amic la Venetia
nu imi dau seama daca sunt fenomene asemanatoare sau foarte diferite dar ceva se intampla cum ai dat si tu exemplul de mai sus ceva exista

#270
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,590
  • Înscris: 16.03.2004
Unii oameni se întâmplă să mai aibă și halucinații, în anumite momente...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate