Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

HTC ChaCha

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
Louie-Anderson

Louie-Anderson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 08.04.2010
Greutate
120 de grame cu baterie

Ecran
Ecran tactil de 2,6 inci cu rezoluție 480 x 320

Viteză procesare CPU
800 MHz

Memorie
ROM: 512 MB
RAM: 512 MB
Slot expansiune:
Card memorie microSD™ (compatibil SD 2.0)

Conectori
Mufă 3,5 mm audio stereo
micro-USB (5-pin micro-USB 2.0)

Baterie
Tipul bateriei: Baterie reîncărcabilă Litiu-ion
Capacitate: 1250 mAh
Durată convorbire:
Până la 420 minute pentru WCDMA
Până la 450 minute pentru GSM
Durată standby3:
Până la 660 ore pentru WCDMA
Până la 430 ore pentru GSM

Rețea
HSPA/WCDMA:
Europa/Asia: 900/2100 MHz
Quad-band GSM/GPRS/EDGE:
850/900/1800/1900 MHz

Platformă
Android™ cu HTC Sense™

Cameră foto
Cameră foto color de 5 megapixeli cu autofocus și bliț cu LED
Cameră secundară VGA

Senzori
Senzor G
Busolă digitală
Senzor de proximitate
Senzor de lumină ambientală

Multimedia
Formate audio suportate:
Redare:.aac, .amr, .ogg, .mid, .mp3, .wav, .wma (Windows Media Audio 9)
Înregistrare:.amr
Video supported formats:
Redare:.3gp, .3g2, .mp4, .wmv (Windows Media Video 9)
Înregistrare:.3gp

Internet
Wi-FiŸ:
IEEE 802.11b/g/n

Bluetooth
BluetoothŸ 3.0 cu FTP/OPP pentru transfer fișiere
A2DP Pentru căști stereo wireless
PBAP pentru acces la agenda telefonică din kit-ul de mașină

GPS
Antenă GPS internă

[ http://www.htc.com/uploadedImages/WWW/Product/HTC_ChaCha/image4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.htc.com/uploadedImages/WWW/Product/HTC_ChaCha/image5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.htc.com/uploadedImages/WWW/Product/HTC_ChaCha/image6.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce părere aveți despre el ?

#2
danutHD

danutHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 17.06.2009
Eu astept pana pe la toamna cand planuiesc sa inchei un abonemant nou si sincer e un candidat bun.


> e urat in draci
> qwerty
> wifi + 3G
> procesor 800MHz

Imi place :)

#3
maxx1nsane

maxx1nsane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 24.03.2005
Toate ca toate, dar nu inteleg de ce ai nevoie de un buton separat pentru feisbuc!?
Mai urmeaza sa bage buton separat pentru activarea prin bluetooth a vibratorului si gata, le-am vazut pe toate.
Parerea mea.

Edited by maxx1nsane, 14 July 2011 - 10:51.


#4
Louie-Anderson

Louie-Anderson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 08.04.2010
Azi mi-am luat.
Este super tare !!

#5
danutHD

danutHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 17.06.2009
Fa si tu un review. Ma intereseaza si pe mine modelul acesta. E perfect pentru vorbit si email si vreau sa vad daca merita sa il astept sa apara la vodafone sau macar sa stiu sa ma uit la altceva.


M-ar interesa:

> calitatea audio in convorbiri;
> putere semnal;
> autonomie.

Edited by danutHD, 15 July 2011 - 09:49.


#6
Louie-Anderson

Louie-Anderson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 08.04.2010

View PostdanutHD, on 15th July 2011, 10:48, said:

Fa si tu un review. Ma intereseaza si pe mine modelul acesta. E perfect pentru vorbit si email si vreau sa vad daca merita sa il astept sa apara la vodafone sau macar sa stiu sa ma uit la altceva.


M-ar interesa:

1. calitatea audio in convorbiri;
2. putere semnal;
3. autonomie.

Deocamdată nu pot să zic nimic, pentru că-l am de 2 zile.

1. Foarte bună
2. Bun
3. L-am butonat mult, s-a terminat în 2 zile.

O să fiu plecat 2 săptămâni, poate după ce vin o să fac un review.

#7
danutHD

danutHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 17.06.2009
Doua zile de butonat mult inseamna ca e mai mult decat ok.


Astept mai multe pareri!!! :) Mersi mult pentru raspuns.

#8
danutHD

danutHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 17.06.2009
L-am vazut si eu live si fata de ce se vedea in poze am ramas cam dezamagit. Mult spatiu pe ecran se pierde aiurea. Tastatura este dezamagitoare. :(

#9
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009
HTC deja pare o companie disperata. Scoate Samsung un telefon high-end, vinde milioane si HTC se uita cu jind. Apoi scot si ei miiiiii de modele. Desire ala, Desire ala, Incredible de america, Incredible de europa, Senzatia de sud, Legenda de nord etc.

Acum revenind, ChaCha imi pare o copie defecta a unui Blackberry sau Droid Pro. Arata bine, dar butonul de Facebook e inutil, iar ecranul mult prea mic si este si-n landscape.

#10
Louie-Anderson

Louie-Anderson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 08.04.2010
Scuze că nu am făcut un review mai repede, dar am tot fost plecat de acasă + că am avut mai mult timp să-l butonez.

PRO :
Tastatură full querty și ecranul tactil se îmbină perfect cu designul foarte plăcut, făcând din Cha Cha un telefon foarte practic. Are o groază de funcții si aplicații ce îți fac atât navigarea pe internet cât și rularea telefonului în sine, mult mai ușoară decât la alte smartphone-uri din aceași generație. Culorile vii ale ecranului parcă te fac să nu te mai dezlipești de el, camera de 5MP, iși face datoria fără nicio problema, WiFi-ul de asemenea nu se lasă mai prejos, iar OS-ul funcționează ca la carte în ciuda spațiului mic de stocare internă.

CONTRA :
- durata de viață a bateriei este mult prea mică
- se încinge cam tare indiferent dacă vorbesc la el, sau dacă las aplicațiile deschise
- memoria internă cam mică

Edited by Louie-Anderson, 06 September 2011 - 23:57.


#11
Pitot

Pitot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 25.07.2010
Memoria interna e foarte mica. Ai doar 150 mega in care poti instala aplicatii. Tastatura este superba. E comparabila cu cea de la E72, aia de la Nokia fiind cea mai buna tastatura pe care am butonat-o. Bateria tine binisor multumita ecranului mic si a procesorului slabut. Din pacate ecranul mic te cam incurca la navigarea pe net cu browserul nativ Android. De aceea eu folosesc Opera Mobile. De asemenea ecranul mic e tare incomod si in Google Maps.

#12
cornelius2011

cornelius2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 05.05.2011
Sti ccneva cum se pun jocuri pe tel un turorial sau , sami explicati ca nu reusesc zi memorie plina si apare ?administrare aplicatii ?ce sa fac ? daca stiti spunetimi si mie. sau stiti o apicatie android care  sa deschida java sau o aplicatie cu care sa vad memoria telefonului ca thinkfree ofice dar asta vede doar cardu. daca stiti spunetimi.

Edited by cornelius2011, 29 October 2011 - 22:41.


#13
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
haoleu, limba romana e asasinata!

#14
Pitot

Pitot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 25.07.2010
As vrea sa-i raspund initiatorului, dar nu stiu ce sa-i spun pentru ca nu inteleg ce vrea. Credeam ca stiu limba romana, dar vad ca nu e asa. :(

#15
cornelius2011

cornelius2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 05.05.2011
am scris de pe telefon si vroiam sa spun multe cu putine cuvinte si a iesit o branza neinteleasa.
Deci vroiam sa spun ca am un htc cha cha si vreu sa-mi pun jocuri pe el .Am pus cateva pe card (jocuri android) .Am dat deschidere .Dupa aceea imi spune memorie plina eliberati spatiu. Imi trebuie un program ca sa vad memoria interna a telefonului (galerie ) ca sa vad ce ocupa spatiu inutil si sa-l sterg . think free office ,care arata memoria cardului asa imi trebuie un program care sa-mi arate memoria interna.stie careva. Asta vrioam sa spun.

Edited by cornelius2011, 30 October 2011 - 14:01.


#16
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011

View Postcornelius2011, on 30th October 2011, 13:55, said:

am scris de pe telefon si vroiam sa spun multe cu putine cuvinte si a iesit o branza neinteleasa.
Deci vroiam sa spun ca am un htc cha cha si vreu sa-mi pun jocuri pe el .Am pus cateva pe card (jocuri android) .Am dat deschidere .Dupa aceea imi spune memorie plina eliberati spatiu. Imi trebuie un program ca sa vad memoria interna a telefonului (galerie ) ca sa vad ce ocupa spatiu inutil si sa-l sterg . think free office ,care arata memoria cardului asa imi trebuie un program care sa-mi arate memoria interna.stie careva. Asta vrioam sa spun.
Meniu-Setari-Aplicatii-Administrare aplicatii  Aici vezi si memoria interna utilizata.
Pt engleza:Menu-Settings-Applications-Manage Applications

La aplicatii gen facebook dai clear chache si iti mai elibereaza.Incearca sa intri si in SD&Phone Storage si sa dai [b]Make More Space
si vei putea muta aplicatiile instalate in telefon pe card.Sper ca te-am ajutat.

Edited by Edwin6000, 30 October 2011 - 18:10.


#17
cornelius2011

cornelius2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 05.05.2011

View PostEdwin6000, on 30th October 2011, 18:09, said:

Meniu-Setari-Aplicatii-Administrare aplicatii  Aici vezi si memoria interna utilizata.
Pt engleza:Menu-Settings-Applications-Manage Applications

La aplicatii gen facebook dai clear chache si iti mai elibereaza.Incearca sa intri si in SD&Phone Storage si sa dai [b]Make More Space
si vei putea muta aplicatiile instalate in telefon pe card.Sper ca te-am ajutat.
DA MERSI .

#18
bgd_oana

bgd_oana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.12.2011
As dori si eu sa stiu daca forma telefonului nu este incomoda.  :rolleyes:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate