Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Imaginea se "ingheata" la inregistrare cat si la redare

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
atanatizante

atanatizante

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 05.06.2009
[/u]
De vreo 2 saptamani am probleme atat cu inregistrarea cat si cu redarea canalelor CATV cat si a celor de satelit.
Ce inteleg eu prin "inghetare" a imaginii la inregistrare sau redare e faptul ca imaginea ramane statica intre 5-10sec. pt. CATV (pe satelit se blocheaza soft-ul), insa ce e interesant e faptul ca sunetul nu prezinta acelasi fenomen, adica el merge neintrerupt!!!
Acum la redarea inregistrarii pe orice player cunoscut se intampla la fel ca atunci cand inregistrez  ...

Dar sa detaliez ... initial am crezut ca sunt probleme legate de satelit: semnalul e codat si key-le nu sunt prea bune. Ca si soft folosesc ProgDVB, dar o varianta stabila acum vreo 6 luni.
In paralel inregistram (si am facut acest lucru cel putin 6 luni!) si un canal CATV prin intermediul tv tuner-ului si initial fenomenul se intalnea doar cand inregistram de pe satelit.
Am crezut ca are vreo influenta si am oprit inregistrarea prin satelit, insa inregistrarea prin CATV prezinta acelasi fenomen de inghetare.
Logic am luat prin eliminare cam toate variantele: am facut update-uri la driverele de la placa video, am cautat incompatibilitati, virusi and so on, insa nimic nu da rezultate ...

Ce poate sa fie si mai ales ce-i de facut?

Ma inclin,
Atanatizante
P.S. PC-ul contine un procesor Intel Q6600, 6GB de RAM, placa video ATI HD 2600, sursa Termaltake de 650W, tuner TV Pinnacle 310i, dual tuner de satelit Pinnacle 4000i, nod32 v.5
Ca O.S. folosesc W7U x64

#2
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Cate topice mai ai de gand sa incepi=)?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate