Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Antena 3 in HD ?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
catalin193

catalin193

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 10.03.2008

View PostionnutZZZ, on 29th June 2011, 23:26, said:

Exista vreo speranta ca Antena3 sa emita Hd sau macar in format 16/9.A auzit cineva vreun zvon in legatura cu acest subiect?
sa inteleg ca intrebarea ai pus-o in gluma? sau...........nu

#20
ionnutZZZ

ionnutZZZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 20.10.2007

View Postcatalin193, on 19th July 2011, 14:00, said:

sa inteleg ca intrebarea ai pus-o in gluma? sau...........nu


evident ca nu am pus foarte serios intrebarea desii nu inteleg de ce nu trec  macar la formatul 16/9 care cred eu ca nu inplica costuri suplimentare

#21
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,374
  • Înscris: 21.11.2008
Astazi, la Jurnalul de la H 12 am vazut, pt. cateva momente, -Afisajul de pe Ecran.. de tipul 4:3 pe o Imagine care s-ar fi vrut 16:9, dar ramasese tot 4:3, ..insa "Eroarea" a tinut vreo 3-4 Secunde.  :lol:

#22
ionnutZZZ

ionnutZZZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 20.10.2007

View PostLopatar, on 12th January 2012, 19:40, said:

Astazi, la Jurnalul de la H 12 am vazut, pt. cateva momente, -Afisajul de pe Ecran.. de tipul 4:3 pe o Imagine care s-ar fi vrut 16:9, dar ramasese tot 4:3, ..insa "Eroarea" a tinut vreo 3-4 Secunde.  :lol:


c-am pe la ce minut sau la inceput, la jumate?

#23
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,374
  • Înscris: 21.11.2008
Tu intrebi doar asa..? Sau ai unde sa vezi Reluarea, de exemplu pe P.B.X. ..?  :D

Nu mai stiu, oricum in Prima Jumatate de H. A tinut cat am ramas si eu Uimit, apoi si-au revenit. O fi apasat careva gresit
pe Butoane, la Emisie.

Edited by Lopatar, 12 January 2012 - 19:41.


#24
ionnutZZZ

ionnutZZZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 20.10.2007

View PostLopatar, on 12th January 2012, 20:40, said:

Tu intrebi doar asa..? Sau ai unde sa vezi Reluarea, de exemplu pe P.B.X. ..?  :D

Nu mai stiu, oricum in Prima Jumatate de H. A tinut cat am ramas si eu Uimit, apoi si-au revenit. O fi apasat careva gresit
pe Butoane, la Emisie.
  pe antena3.ro sunt toate emisiunile inregistrate


[ http://iof5.imgkeep.com/i/00089/4fm7rt3h1a60.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ionnutZZZ, 12 January 2012 - 20:01.


#25
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,374
  • Înscris: 21.11.2008
Ma rog, si acolo. Daca s-o observa si pe Inregistrarea On-Line, bine. Cert este ca pe T.V. s-a vazut "Eroarea". Cred ca Jurnalul de la H 12 era, Nu 14, ..caci Lucram si ceva -intre timp, si Nu eram atent si la H.  :)

Edited by Lopatar, 12 January 2012 - 20:21.


#26
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Daca nu a fost grafica 16/9 degeaba.

#27
oSerX

oSerX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 23.06.2006
antena1 slobozia emite printr-un stream din vlc de pe un pc si o conexiune adsl romtelecom ... cam atata este gradul de tehnologie in antene ...

#28
zamfe

zamfe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 29.01.2008

View PostoSerX, on 14th August 2012, 21:32, said:

antena1 slobozia emite printr-un stream din vlc de pe un pc si o conexiune adsl romtelecom ... cam atata este gradul de tehnologie in antene ...

wow....atunci cum ne putem gandi la Antena 3 HD ?

#29
leo980

leo980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 28.07.2005

View Postmtest, on 06 iulie 2011 - 17:27, said:

Probabil e vorba de DVB-T. Presupun ca studioul e deja digital, ca doar n-or fi lucrand inca pe casete beta...

Studiourile sunt digitale(mare parte) dar pentru emisie HD e nevoie de mai mult: studiouri pt HD, machiaj pt HD, graficaHD, camere HD, banda mai mare pe satelit(ca oricum se vede cu macroblocuri), licente pt terestru, intelegeri noi cu operatorii de cablu si DTH, promovare. Toate inseamna bani multi(milioane de euro) si Intact are probleme cu banii din cauza crizei(exceptie antena3 - aia e stat in stat). Asadar, conform si unor insideri, nici gand de HD decat daca iese Voiculescu presedinte

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate