Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

subventii bovine

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
c_mihai89

c_mihai89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.04.2011
Domnilor, am si eu o intrebare asa ca de la necunoscator la cunoscatori. Ce stiti de subventiile la bovine pe 2011, si cum se dau in general? De prin 2008 am inceput sa cresc bovine pt abatorizare si am inceput cu 3...acum am 7, dar nu am luat subventie niciodata. Mi se spune de la primarie in fiecare an ca nu ma incadrez pt ca se iau ca referinta anii din urma. De exemplu acum in primavara cand am incercat sa fac iar pt subventie mi s-a spus ca se iau animalele din 2008. In concluzie eu cresc peste 3 bovine de aproape 4 ani dar nu primesc nici un fel subventie. Mi-a zis cineva ca duminica 19 iunie la "Viata Satului" au spus ca se depun din nou dosarele pt subventie incepand din iulie, dar nu gasesc inregistrarea emisiunii pe net si nici altfel de informatii cu privire la asta. Ma ajuta cineva cu un raspuns?
VA MULTUMESC!!!

#2
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

View Postc_mihai89, on 24th June 2011, 14:50, said:

Domnilor, am si eu o intrebare asa ca de la necunoscator la cunoscatori. Ce stiti de subventiile la bovine pe 2011, si cum se dau in general? De prin 2008 am inceput sa cresc bovine pt abatorizare si am inceput cu 3...acum am 7, dar nu am luat subventie niciodata. Mi se spune de la primarie in fiecare an ca nu ma incadrez pt ca se iau ca referinta anii din urma. De exemplu acum in primavara cand am incercat sa fac iar pt subventie mi s-a spus ca se iau animalele din 2008. In concluzie eu cresc peste 3 bovine de aproape 4 ani dar nu primesc nici un fel subventie. Mi-a zis cineva ca duminica 19 iunie la "Viata Satului" au spus ca se depun din nou dosarele pt subventie incepand din iulie, dar nu gasesc inregistrarea emisiunii pe net si nici altfel de informatii cu privire la asta. Ma ajuta cineva cu un raspuns?
VA MULTUMESC!!!

corect ti s-a zis. primesc subventie doar cei care dau lapte la achizitie. altfel tu vei primi subventie iar laptele o sa-l vinzi la piata si inca diluat cu apa. intra in lupta antismecheria  :naughty:

#3
lucy56

lucy56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 30.01.2012
stie cineva de subventia la bovine ?cand incep sa vireze banii ?

#4
danut300

danut300

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,480
  • Înscris: 28.03.2015
Au intrat bani dar doar 370 de lei pe cap desi au promis 435.

#5
Braunvieh

Braunvieh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 09.03.2010
Pt. zona defavorizata pe 2014 se mai dau subventzii la bovine?
Ca la momentul depunerii cererii anul trecut, s-a facut hartie si pt. asa ceva. Trebuia ca 2014 sa fie ultimul an in care se da asa ceva.

#6
JeniNeacsu

JeniNeacsu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.02.2015
In Arges s-au virat banii pe cap de vaca de lapte pe 16 aprilie - 503 ron pt. fiecare animal,acum urmeaza cota de lapte - 120 ron/tona de lapte livrata.Pt.zona defavorizata stie cineva cand si cat va fi?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate