Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Se poate asa ceva ?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
kappa_ii

kappa_ii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 10.09.2002
se poate in urma miscarii unui punct in sketch sa imi lase o dara ! mai precis sa imi realizeze un spline

#2
robotelu

robotelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 12.08.2005
Daca pui mai multe puncte si le unesti ulterior cu un Spline nu te ajuta?

#3
kappa_ii

kappa_ii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 10.09.2002
sa dau citeva detalii
sa zicem ca am citeva linii care sunt cuplate si au libertate de miscare conform cuplarii lor -

mie imi trebuie ca spre exemplu capatul unei linii sa imi realizeze automat un spline -

#4
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

View Postkappa_ii, on 23rd June 2011, 21:52, said:

sa dau citeva detalii
sa zicem ca am citeva linii care sunt cuplate si au libertate de miscare conform cuplarii lor -

mie imi trebuie ca spre exemplu capatul unei linii sa imi realizeze automat un spline -
Miscarea se realizeaza printr-o succesiune de puncte. Trebuie sa dai coordonatele acelor puncte, sau o ecuatie de miscare, altfel nu poate sa-ti genereze spline din nimic.

#5
robotelu

robotelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 12.08.2005
Poate cu Solid Motion ai sa reusesti.

Inca un exemplu.

#6
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007
Din ciclul "Se poate face asa ceva in CATIA" vine intrebarea mea, cum pot/ daca pot sa fac un pdf 3D (in alte programe merge, de ex ProE)

Exemplu aici desi eu ma refer strict la partea de 3d, acest pdf e mai complex, impartit in diverse parti etc etc

#7
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
Din ciclul "Raspundem intrebarilor de anul trecut"...:

Pentru orice mecanism definit in Kinematics exista o functie simpluta si utila in Kinefittings numita TRACE. Orice entitate a mecanismului poate fi atasata functiei, si ceea ce rezulta e traiectoria respectivei entitati pe parcursul miscarii. Orice capat de linie defineste un punct care atasat functiei trace va genera un spline exact cum cerea problema. Trebuie totusi discernamant la entitatile atasate ca omoara calculatorul.

Anul asta pare sa fie moda "3D". Din cate stiu eu Catia nu face pdf-uri 3D (care seamana pe displayul meu a draqu de mult cu pdf-urile 2d).

#8
kappa_ii

kappa_ii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 10.09.2002
SIR, multumesc mult pentru ajutor .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate