Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Efecte secundare Olynth

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
acty

acty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.05.2007
Buna ziua
Acum o saptamana am fost foarte racit si nasul imi era infundat in permanenta. Timp de o saptamana jumatate cat am fost racit, foloseam Olynth pentru ca altfel nu puteam respira. Imi dadeam un puf in fiecare nara de vreo 6-7 ori pe zi (desi este recomandat de 3-4 ori). Odata mi-am dat in fiecare nara 3 pufuri consecutive (ceea ce nu este recomandat) pentru ca nu stiam ce sa mai fac ca sa pot respira. Abia dupa o saptamana jumatate mi-a trecut raceala si nasul infundat cu antibiotice. Apoi am citit prospectul la Olynth si am vazut ca scrie ca poate provoca chiar si atrofia mucoasei nazale daca e utilizat foarte mult (pe langa alte efecte secundare). As dori sa intreb daca m-ar putea afecta faptul ca am utilizat atat de mult Olynth si mai ales ca odata mi-am dat 3 pufuri consecutive in fiecare nara? Ar trebui sa ma alarmez in privinta faptului ca poate provoca atrofia mucoasei nazale? Faptul ca am utilizat mai mult decat este recomandat Olynth-ul, pot ramane cu urmari la nas (scaderea simtului mirosului etc.)?
Va multumesc

#2
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 09.10.2006
N-ai nimic.

#3
rechinitza

rechinitza

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,366
  • Înscris: 14.10.2009
Dupa 6 zile nu ai cum sa faci atrofie de mucoasa sau alterari ale  simtului mirosului.

#4
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010
mai degraba ti-au facut rau antibioticele alea luate degeaba pentru raceala decit olinth-ul

#5
acty

acty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.05.2007
Multumesc pt raspunsuri.
De multe ori patesc ca dupa ce iau ceva medicament ma loveste inspiratia sa citesc prospectul si apoi vad cate contraindicatii are medicamentul. Multe medicamente au contraindicatii serioase dar e in multe cazuri sunt cam exagerate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate