Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Internet pe mobil (cartela)

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
BURVInstein

BURVInstein

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.06.2011
Poate ca n-am nimerit cel mai bine, dar... am zis sa incerc.

Ideea este ca va trebui sa ma deplasez cu serviciul destul de des in Belgia.

Pentru ca preturile sunt foarte mari la internet prin roaming, as vrea in masura in care puteti sa ma ajutati cu un sfat sau cu un link legat de ce cartele cu trafic de internet inclus as putea sa-mi cumpar direct in Belgia.

Multumesc!

#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
din moment ce te intreseaza Belgia, normal era sa intrebi pe un site belgian. Cum nu te-ai exprimat coerent, sa se-nteleaga ce vrei, ti-as recomanda ceva wireless, sa te conectezi la un hotspot free.

#3
BURVInstein

BURVInstein

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.06.2011

View Postrumegus, on 20th June 2011, 22:09, said:

din moment ce te intreseaza Belgia, normal era sa intrebi pe un site belgian. Cum nu te-ai exprimat coerent, sa se-nteleaga ce vrei, ti-as recomanda ceva wireless, sa te conectezi la un hotspot free.

Merci de post rumegus.

Probabil ca pe aceeasi logica era mai bine sa vad direct in Belgia ce si cum.

Intrebarea era foarte clar formulata, dupa parerea mea. Solutia ta cu hotspotul n-are legatura cu ce ma interesa pe mine.

Oricum, multumesc pentru efort.

#4
BURVInstein

BURVInstein

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.06.2011
Vreo alta idee?

Multumesc.

#5
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Din cate stiu eu ofertele la internet mobil in Belgia sunt foarte limitate (3G a fost sublim da' a lipsit cu desavarsire) si alea care exista sunt foarte scumpe, abia acum incet incet castiga teren pentru ca vor sa vanda smartphoneuri (evident, daca n-au net, nu cumpara nimeni smartphone). :D

Arunca un ochi pe asta, primesti 50mb pt 5 euro daca activezi surg&mail:
http://www.base.be/n...ten/prepaid-all
Am gasit si asta, doar ca platesti si 59 euro cost de activare si nici preturile pe mb nu mi se par prea mici:
http://prepaids.be/m...rywhere-ticket/



Pe de alta parte, Vodafone-ul (din Olanda) are o oferta de "vacanta", poti activa pt roaming internetul mobil si costa 5 euro  pt o saptamana si 100mega (parca). E suficient cat sa-ti verifici emailul. Poti intreba si la Vodafone Romania, ma gandesc ca ar trebui sa aiba oferte similare?!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate