Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Sony HXR-NX5

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
sistembusy

sistembusy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.06.2006
Salut,

Dacă aveți un SONY NX5 să-mi spuneți și mie cum se comportă și eventual de unde îmi recomandați să cumpăr una.
Ce părere aveți despre HXRNX70U ?

Mulțumesc.

#2
amandinis

amandinis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.08.2007
Salut!

Cum se comporta? Exceptional ata timp cat iti faci reglajele tale preferate pe ea.
La inceput pare grea fata de sony vx2100, vx2200 sau canon ah1 insa ergonomia ei te face sa uiti dupa prima ora de filmare.
La calitate nu amce discuta. Este o camera profesionala si gata.
Eu o folosesc din august 2010 si nu am intampinat nici o problema cu ea.

Am vazut si 70U. Ca si caracteristici tehnice e ok si sigur e bine construita deoarece este si water proof. Nu stiu unde vrei sa o folosesti (pt uz personal? cred ca mai mult wedding :) daca te gandesti la nx5). Daca e pt wedding e cam micuta si usoara; treebuie sa ai o mana bine formata daca filmezi liber.
Apoi cum zice un bun amic: "ba, tre' sa dai si bine pa sticla". NUu sunt de aceeasi parere dar sunt stan patitul camd doi clienti au vazut un panasonic vhs care-l tineam de istorie si au zis sa le filmez cu ea cu cu nx5-ul. Ca aia e camera profesionala.


Pt achizitionarea de nx5 sunt o groaza de posibilitati: google si gasesti tu. Eu personalam cumparat-o din Uk cand am mers si am gasit-o destul de ieftin pt acea perioada. Acum s-au mai ieftinit din cate am vazut.

Spor!

Edited by _DelSte_, 04 April 2012 - 14:57.
scos citat inutil.


#3
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
Cel mai bine e daca ai ocazia sa probezi una sa-ti formezi o parere. Sigur, pentru cei ce o detin si s-au obisnuit, nu e o problema. Dar depinde si de gusturi. Are avantaje, dar si dezavantaje.vezi ca s-a vorbit despre ea aici in aria video la Cu ce camera filmam la anulsi inca alte cateva topicuri. da o cautare si vei gasi discutiile. Cauta posturile de la inceputul anului trecut (martie) incoace.

#4
Croconelu

Croconelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 02.10.2005
va rog mult un manual de utilizare in limba romana !  la camera din subiect, de preferat in format electronic  :thumbup:

multumesc foarte mult.

Edited by Croconelu, 04 April 2012 - 13:31.


#5
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
Nu exista din pacate. Dar cunoasterea limbii engleze mi se pare un lucru necesar pentru filmare si editare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate