Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Valoare site

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
szsn

szsn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 18.04.2011
Buna ziua!

Mi-am facut un forum : Link.
Este facut cu phpbb3. Tema e putin editata, la fel si scriptul.
Este activ din 27 mai 2011. Are aproximativ 500 vizitatori/zi. Am adaugat si google adsense cam acum o saptamana.
Intrebarea mea este : Cat valoreaza forumul? Cu cat l-as putea vinde? Nu prea am timp sa ma ocup de el, de aceea ma intereseaza.

Sa-mi spuneti va rog un pret. Multumesc anticipat!

#2
softpedistul

softpedistul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 25.01.2011
Cam cât ai dat pe domeniu.

#3
szsn

szsn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 18.04.2011
Pe domeniu am dat 35 de euro + host vreo 12 euro/3 luni. Deci forumul in sine nu valoreaza nimic? Sau ce vrei sa spui?

#4
softpedistul

softpedistul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 25.01.2011
42 de membri, din care cred că 4-5 sunt ai tăi.
La PRank îmi dă eroare, deși nu cred că-i mai mare de 0.

Deci, cam da...

Edited by softpedistul, 19 June 2011 - 13:50.


#5
szsn

szsn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 18.04.2011
Deci singura modalitate de ai creste valoarea este sa astept sa se aduna mai multi vizitatori si sa posteze... PR-ul il aflu pur si simplu tastand pe google cuvintele cheie? De ex daca scriu "science zone" imi apare al 6-lea.

Am inceput sa-mi pierd rabdarea cand am vazut ca intr-o luna jumate s-au strans 42 de useri, din care 2 sunt ai mei... Ar fi bine sa mai tin forumul si sa nu renunt asa usor la el? La 50 de euro cred ca nu merita vandut...

Edited by szsn, 19 June 2011 - 14:03.


#6
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Continut = 0, am mari dubii ca ai 500 de vizitatori unici pe zi, ai extrem de putine pagini indexate de google, deci valoarea este cea a domeniului.

#7
softpedistul

softpedistul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 25.01.2011

View Postszsn, on 19th June 2011, 14:52, said:

Deci singura modalitate de ai creste valoarea este sa astept sa se aduna mai multi vizitatori si sa posteze... PR-ul il aflu pur si simplu tastand pe google cuvintele cheie? De ex daca scriu "science zone" imi apare al 6-lea.

Am inceput sa-mi pierd rabdarea cand am vazut ca intr-o luna jumate s-au strans 42 de useri, din care 2 sunt ai mei... Ar fi bine sa mai tin forumul si sa nu renunt asa usor la el? La 50 de euro cred ca nu merita vandut...

Mai joacă-te cu el. Ți-ai luat o jucărie din care poți învăța ceva.

#8
myhay09

myhay09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 30.03.2010
Pai la 50 de euro nu cred nici eu ca merita, dar decat sa iti vina iar hostu sa il platesti, si tu sa nu te ocupi de el mai bine il vinzi si pe 50 de euro.
Acum nu prea faci bani din siteuri daca nu ai peste 3-4 mii de vizitatori daca te bazezi pe reclame si adsense.

Eu am renuntat la multe siteuri, mai am doar unul pentru filme cazut si ala, dar ma gandesc ca pot sa il aduc la 1000 de vizitatori in 1-2 luni, si dupa sa il vad pe 50-60 de euro sa scap odata de ele.

#9
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
Valoare teoretica $50.
Valoarea reala e cat e dispus cineva sa-ti plateasca, adica $0 sau, poate daca e cineva interesat de domeniu, $35.
Forumul in sine nu valoreaza nimic.

#10
szsn

szsn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 18.04.2011
Credeti ca merita sa-i fac reclama acum? Sau peste cateva luni cand sper voi avea mai multi vizitatori si postari. Nu stiu cum sa adun vizitatori... Cum i-as putea face reclama? Ma gandesc ca vizitatorii nu vin doar asa... pac pac.
Ma tot gandeam, ce sa aleg, forum sau blog. Dar cred ca ar fi fost mai bine daca as fi ales blogul. Cu asta pierd prea mult timp...

Edited by szsn, 19 June 2011 - 14:16.


#11
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Eu am un domeniu care-l tin degeaba pe nisa asta, a stiintei. Culmea, domeniu .info, dar doar dintr-un cuvant. Prindeam trafic foarte bun pe el, si postam sa zic o data la 2 zile, dar postam.

Totu e sa ai continut, si ca si forum... greu. Daca nu bagi niste subiecte teribild e bune unde lumea sa-si dea cu parerea si asa mai departe, nu ai sanse. Plus promovare la greu.

Edited by Ann0nyym0us, 19 June 2011 - 14:54.


#12
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Postszsn, on 19th June 2011, 14:43, said:

Este activ din 27 mai 2011. Are aproximativ 500 vizitatori/zi.
Fugi d-aici cu minciunile.

#13
bozghiyy

bozghiyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 14.04.2007
Daca ai 500 de vizitatori pe zi 42 de membri intr-o luna ... e o problema!

Ori nu e adevarat partea cu 500 de vizitatori. Ori ai o problema, de vizitatorii nu se inscriu pe situl tau. Ambele variante nu pot sa aduca decat o diminuare a pretului.

Eu te-as intreba, cat ai oferi tu pe un forum cu 42 de membri si 42 de topicuri?

#14
softpedistul

softpedistul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 25.01.2011
Poate or fi vizite :w00t:
Își vizitează omul forumul toată ziua.

#15
szsn

szsn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 18.04.2011
Eu m-am uitat la adsense si acolo scrie : "Vizualizari pagina" care este intre 200 si 1800. De acolo am luat si am zis in medie ca am 500 de vizitatori. Daca eu ma uit de 100 de ori pe pagina, se pun 100 de vizualizari? Se pare ca "vizualizari" nu este egal cu "vizitatori". My fault.

#16
usersoft

usersoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 16.06.2011
Nici eu nu cred ca ai 500 vizitatori pe zii, ai decat 10 pagini indexate in google. Site-ul meu creeat de aproximativ 4 zile, are in mom de fata 44 de pagini indexate:) si am avut decat un singur vizitator din google pana acum:)
Adevarat ca e alta chestie cu forumul, dar nici 500 nu ai.
Ma rog, vad ca acum ti-ai dat seama ca vizualiza nu este egal cu vizitatori !

#17
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View Postszsn, on 19th June 2011, 14:43, said:

Este activ din 27 mai 2011. Are aproximativ 500 vizitatori/zi. Am adaugat si google adsense cam acum o saptamana.
Intrebarea mea este : Cat valoreaza forumul? Cu cat l-as putea vinde? Nu prea am timp sa ma ocup de el, de aceea ma intereseaza.

Sa-mi spuneti va rog un pret. Multumesc anticipat!

Tu crezi ca daca faci ceva azi cu 1$, maine valoreaza 100$ ?
Te inseli!!! Amarnic!
Domeniul tau valoreaza fix 1$, nici macar banii dati pe domeniu la inregistrare nu-i recuperezi. PUNCT.
Faza cu 500 vizitatori pe zi, e vrajeala. Pot sa-ti aduc 1000 vizitatori pe zi, si tu crezi ca toti sunt reali. Greseala! 95% dintre ei sunt boti!
Poate iti iei si BAN cu Google Adsense! Ei nu accepta porcarii la tine pe website. Cand le ceri plata, o sa-ti zica: pa, pa, site-ul tau e plin de spam, roboti, si traffic exchange.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate