Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

pareri despre GPS SMAILO HD 5"

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
pepsopep

pepsopep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.05.2011
Rog detinatorii de un astfel sistem de navigatie, SMAILO HD 5, Mediatek 3351 468 MHz, TFT, 5", 64MB, Micro SD, sa-si spuna parerea cu privire la faptul ca a iesit prin Europa cu el, cum a functionat, i-a facut adaugari de harti, cum au functionat acelea, e multumit de el, raspunde promt, etc., multumesc.

#2
steff69

steff69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.05.2007
Salut. Eu am un Smailo HD. Are Mireo Black 3.1. Inainte de plaecarea in Grecia (11 iun.) am vrut sa-i fac un update de pe site insa  nu exista. Pe unde m-am plimbat cu el intr-un an de zile am avut urmatoarele probleme:

- anul trecut (la fel si anul asta), undeva in Bulgaria, dupa Ruse, parca pana in Biala, ma punea sa fac dreapta desi drumul mergea inainte.
- anul trecut, in Grecia, spre Romania, dupa centura Salonicului, in loc sa ma scoata de pe autostrada spre Serres, m-a lasat sa merg inspre Kavala pe autostrada si-apoi m-a bagat in oras in Serres (chestie care m-a costat cam vreo ora in plus)
- de cate ori merg la munte, la intoarcere, pe DN 1, intre Banesti si centura Ploiestiului, la un moment dat ma pune sa fac dreapta, desi nu exista nici urma de drum pe acolo.
- la sfarsitul lui mai am fost pe la Timisoara, iar la intoarcere am trecut pe la Manastirea Prislop. De acolo am vrut sa ajung la Costesti (Sarmisegetusa). Toate bune si frumoase, m-a scos pe un drum in dreapta care de-abia se vedea, m-am bucurat ca scutesc km si timp, dar pana la urma m-a dus pe un drum infundat. Intr-un tarziu m-a scos in Calan. Am renuntat sa mai ajung unde imi propusesem pentru ca se facea tarziu.
- Cand am plecat din Grecia, din Halkidiki, in drum spre Salonic, am vrut sa opresc la doua manastiri, prima fiind in Souroti. L-am setat pe Gigel, desi stiam ca trebuie sa ies de pe drum spre Aqualand, si domnul m-a scos de pe drum cu vreo 5 km. mai devreme, m-a dus intr-o localitate si ma invartea in cerc.
- chiar si prin Bucuresti imi mai face impresia ca ma ocoleste.

       Cam asta ar fi.  Chiar as fi si eu interesat de mai multe informatii, in special despre softul folosit pe Smailo. Banuiesc ca toate au MIreo Blac Edition 3.1.

#3
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
Toate aparatele Smailo vin cu Mireo Black Edition 3.1 . Dar poti incerca sa pui un igo8 sau un primo care au o harta mai buna a Romaniei. In setarile interfetei are posibilitatea sa iti alegi un alt soft de navigatie de pe card sau din flash. Evetual poti pune o alta versiune de Mireo mai noua cu harti mai noi .

#4
Redogs

Redogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.11.2007
E cam vechi postul dat totusi as vrea sa revin la el si sa intreb pe cei care au folosit acest GPS daca sunt multumiti.
Sunt interesat daca cumva vreau sa pun pe el un IGO daca merge pe acest model care are doar 64 MB, sa nu fie prea putin pentru un IGO.
Multumesc.

#5
eu69

eu69

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 01.04.2011

 Redogs, on 31 decembrie 2015 - 15:30, said:

E cam vechi postul dat totusi as vrea sa revin la el si sa intreb pe cei care au folosit acest GPS daca sunt multumiti.
Sunt interesat daca cumva vreau sa pun pe el un IGO daca merge pe acest model care are doar 64 MB, sa nu fie prea putin pentru un IGO.
Multumesc.

Are fratele meu,Smailo Joy-free map,am pus IGO Primo.A facut aproape toata tara,merge perfect.

#6
Redogs

Redogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.11.2007
Da dar vezi ca Smailo Joy are 128 MB nu 64 :).
Eu vreau sa pun si alte tari decat Romania.

#7
eu69

eu69

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 01.04.2011
Aici,se spune ca e in regula:
http://www.emag.ro/s...e/pd/E0ZH2BBBM/

#8
Redogs

Redogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.11.2007
Da, il iau si eu, sper sa duca 5-6 tari.
Are si actualizare gratuita pe viata si pe langa softul lui pun si IGO.

#9
Redogs

Redogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.11.2007
Mi-a venit GPS-ul si sunt foarte dezamagit de calitatea hartilor de pe el.
A venit cu Mireo Don't Panic 4.7.8 si vreau sa iti spun ca sunt varza varza hartile, nu stie nici macar strazi din orase.
De exemplu ii dau cautare Str. Stefan Cel Mare, Oras: Bocşa
Zice ca nu exista, si nici din Resita nu stie strazi.
De hoteluri din Grecia ... nu mai vorbim. Am cautat hotelul care ma intereseaza Mavridis Hotels ... nici vorba.
Pe langa asta greseli de denumire de orase (ex. Halkidiki in GPS apare ca Halki). Deci este inutilizabil cu softul asta si am incercat sa fac update la harti si imi spune ca e ultima varianta.
Daca stiam il luam fara harti instalate si puneam ce vroiam pe el. Asa am dat bani aiurea pe full Europa + Life Time.
Cred ca il dau retur si imi iau unul identic dar fara harti.
NU recomand, evitati Smailo HD5 cu full europa + LF

#10
Conservatorul

Conservatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.09.2006
Daca vrei un GPS ,,potent",iti recomand Garmin Nuvi 56LM.
Am cumparat de curand asa ceva.
Chiar daca se ,,butoneaza" ceva mai greoi decat IGO,ai un aparat solid construit si un suport software periodicprofesional de la Garmin.

#11
Redogs

Redogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.11.2007
Imi trebuie un GPS care sa ma duca din punctul A in punctul B o data, maxim de 2 ori pe an.

#12
Conservatorul

Conservatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.09.2006
La aceeasi bani pe care i-ai dat pe  ,,Smailo HD5 cu full europa + LF", fii sigur ca Garmin Nuvi 56LM poate sa te duca de la A la B ,de cel putin 2 ori pe an .Posted Image

#13
Redogs

Redogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.11.2007
il fac retur, de unde ai luat Garmin Nuvi 56LM ?

#14
Conservatorul

Conservatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.09.2006
Emag, resigilat.
N-am reusit insa sa descopar vreo ,,zgarietura superficiala" sau altceva legat de inregistrare.

#15
Redogs

Redogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.11.2007
Pretul e ceva mai mare totusi chiar si resigilat.
Problema la Smailo sunt hartile dar pun un IGO si ar trebui sa fie OK.
Ca si aparat Smailo e chiar OK.

Edited by Redogs, 09 January 2016 - 13:18.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate