Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

HBO GO (din 8 martie va fi înlocuit cu HBO MAX).

* * * * * 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4290 replies to this topic

#649
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

View Postmardan66, on 20 aprilie 2015 - 17:35, said:

Daca ai luat un receptor digital mai de mult in custodie de la RDS, platesti si acum aceeasi suma chiar daca intre timp ea scade pentru clientii noi. Adica in traducere libera de cartier RDS se p..a pe tine ca si client vechi platitor. Eu de exemplu dau 10 lei pe un receiver si 8 lei pe al doilea (desi sunt identice), pe linga primul SD free.
La mine a scazut chiria Stb-ului HD1 de la 10 lei la 5 lei/luna atunci cand a facut RDS-ul aceasta reducere pentru toata lumea.
Am impresia ca tu esti un caz mai special cu un abonament mai special. :)

#650
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 15.10.2010
Probabil...Posted Image

#651
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008

View Postmardan66, on 20 aprilie 2015 - 18:46, said:

Nu vreau sa fac un flame cu tine, nici nu vreau sa te fac tampit cum vad ca tu insinuezi, pentru ca inteleg ca tu esti un mare fan RDS si ca esti super multumit de serviciile lor. Eu nu sunt si chiar sunt abonat si la altii (pe TV), intamplator ii am pe toti cei 3 mari cu fibra optica si TV in bloc. La noi insa nu poti face o grila ca lumea pe tv decat daca combini cel putin 2 firme. Nu stiu la ce serviciu ti-a scazut tie RDS-ul, poate o fi o promotie pentru laudatorii firmei pe Internet, dar mie din 2007 de cand sunt clientul lor pe toate serviciile nu mi-au scazut un leu niciodata...
PS: Apropo, firma ta de suflet nu mi-a dat acces la HBO Go (desi am dreptul) pentru ca eu am abonament TV Digital vechi (38 de lei cu HBO MaxPack inclus) si vroiau sa trec la noul abonament Digital, adica sa dau 39 de lei pentru aceleasi servicii+beneficiul gratuit HBO Go. Am refuzat (m-au enervat ca s-au calicit pentru 1 leu in plus si vroiau sa prelungesc pe 1 an+sa ma duc eu in POP) si avem un caz ridicat la ANPC. Cum vad ca pe factura pe mai nu mi-au marit abonamentul la tv si HBO, probabil ca am avut dreptate...

Have a nice day...
Da, sunt cel mai mare fan RDS, ai nimerit. Acum poti sa mori linistit ca ai aflat asta.
La ce a scazut tariful? La telefonie, minutul tarifabil a tot scazut fara sa fie obligati sa il scada.
Din nou vad ca nu iti convine ca nu iti da tie ceva. Pleaca de la ei si gata. Ce tot stai si incarci memoria serverului cu comentarii pe aici daca nu esti multumit? Mergi la UPC, Telekom, Focus, Orange. Ai de unde alege.
Da, iti dau dreptate ca nu poti avea o grila completa la noi cu un singur operator. Eu din fericire nu prea ma uit mult la televizor. Daca adun 5 ore pe saptamana e bine, dar uneori nu ma uit nici atat.

#652
Andrei-Popescu

Andrei-Popescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.04.2015

View PostSERGIUTANDARICA, on 20 aprilie 2015 - 09:45, said:

Folosesc ultima variantă din Google Play pe Android 4.4.2 si 4.2.2. Dar nu cred că asta contează. Poate ai o problemă de ram (eu am 2 GB ) . Zic si eu, că n-am altă idee...


Eu am tot incercat pana m-am plictisit pe un receptor satelit HD AMIKO A3 cu android 4.2 Jealy Bean, procesor A9  1,5 Ghz dual core, 1 GB ram  cu 8 GB rom
pur si simplu nu pleaca nici un film ..nimic nu vrea nici cele free!.

Blocheaza aparatu aplicatia HBO GO cand dau play

View Postghingaia, on 20 aprilie 2015 - 16:19, said:

Eu am patit asa cand am conectat prima data Chromecast-ul. Intra pe pagina de facebook a HBO si urmeaza punctele de la ultima problema semnalata. Eu asa am rezolvat.


Poti sa fi mai exact, ce ai facut sau un link ca nu inteleg exact cum se gasesc la ei problema asta cu androidul?


La asta te referi? ca am incercat si tot nu vrea
" 1. Utilizatorii sistemului Android OS trebuie să șteargă memoria cache a aplicației accesând: Settings/Applications/HBO GO/Clear data "

Edited by Andrei-Popescu, 21 April 2015 - 19:42.


#653
ghingaia

ghingaia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.02.2012
Nu, la: Când încerci să vizionezi un film pe PC sau laptop și nu reușești sau filmul se încarcă pentru o perioadă scurtă de timp dar vizionarea nu începe.

#654
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
In cazul in care aveti dificultati in a accesa platforma HBO GO prin ultima versiune de Chrome (v 42.0.2311.90 m), va rog sa re-activati NPAPI (bydefault, il blocheaza)

In bara veti scrie: chrome://flags/
Veti cauta NPAPI si ii veti da ENABLE
In partea de jos va aparea RELAUNCH
Se va restarta browserul si ar trebui sa fie in regula.

Setarile acestea sunt valabile si pentru DigiPlay, voi reveni cu o postare si in topicul dedicat acestui serviciu.

#655
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 15.10.2010
Pentru adryanos

Nu ai inteles nimic din ce am zis eu. Iar exemplul tau nu are treaba cu subiectul. In primul rand tu zici "minutul tarifabil a tot scazut". Minutul nu a scazut, are tot 60 de secunde ca intotdeauna. Iar tariful pe minut a scazut in primul rand datorita deciziilor ANCOM legate de tarifare si datorita faptului ca RDS vroia sa isi creasca cat mai mult si cat mai repede baza de clienti pe mobil unde erau mult ramasi in urma fata de restul (de aia au dat si mobile asociate cum am eu si la care nu platesti nimic daca vorbesti in anumite retele). Nu au scazut tarifele ca mureau de grija clientilor. Mai documenteaza-te...

Inca o zi buna iti urez...

#656
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Da, ANCOM a scăzut tariful, dar RDS a avut o perioadă în care au avut tariful sub cel de la ANCOM.

Păi ei le-au scăzut și pentru clienții existenți. Orange ori Vodafone au scăzut vreun tarif pentru clienții existenți? RDS a scăzut tariful abonamentului DON pentru clienții existenți. Restul scad valoare abonamentelor pentru clienții existenți atunci când e cazul? Ia mai gândește-te cine ar trebui să se documenteze.

#657
RealZOD

RealZOD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 03.12.2013
Cum se poate ca HBO GO sa mearga perfect pe Firefox
Attached File  firefox.PNG   1.11MB   82 downloads

Iar pe Chrome sa primesc urmatorul mesaj?
Attached File  chrome.PNG   1.74MB   84 downloads


PS: Am instalat Silverlight si am activat NPAPI in Chrome.

Edited by RealZOD, 22 April 2015 - 15:08.


#658
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Asa am patit si eu cu Silverlight acum cateva zile dar ''prietenul'' Google m-a ajutat repede :D

#659
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Eu cred mai degraba ca este o greseala din partea celor de la HBO. O greseala fara obraz. La fel cu "revizie tehnica" la mai mult episoade, care a 2-a zi merg sau nu. Dar banii le vin, nu exista scuze.

#660
asgardxx

asgardxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 17.12.2003
Se poate mari fontul subtitrarii la aplicatia pentru Android? Folosesc HBO Go pe un android tv stick (si un TV de 32 inch) si fontul este cam mic.

#661
jhon51

jhon51

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 31.01.2010

View Postasgardxx, on 22 aprilie 2015 - 20:16, said:

Se poate mari fontul subtitrarii la aplicatia pentru Android? Folosesc HBO Go pe un android tv stick (si un TV de 32 inch) si fontul este cam mic.
Ce model de android tv stick ai? Mie pe un MK 808 B nu vrea sa imi incarce nimic. Ai facut ceva setari speciale?

#662
asgardxx

asgardxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 17.12.2003
MK808 e al meu si nu i-am facut nimic, efectiv am instalat aplicatia din Google Play si m-am logat. Merge fara probleme.

Edited by asgardxx, 23 April 2015 - 07:06.


#663
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011

View PostRealZOD, on 22 aprilie 2015 - 15:07, said:

Cum se poate ca HBO GO sa mearga perfect pe Firefox
Iar pe Chrome sa primesc urmatorul mesaj?
PS: Am instalat Silverlight si am activat NPAPI in Chrome.
Mie imi merge atat pe desktop cat si pe laptop HBO GO pe Chrome.

#664
Sinisther

Sinisther

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 19.06.2008
O intrebare, imaginea/streamul prin HBO GO este HD sau SD/DVD quality? La upc cand au bagat era SD, acum nu mai stiu cum e ca am renuntat atunci la GO din cauza asta si nu numai

#665
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Este numai SD.

#666
RealZOD

RealZOD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 03.12.2013
In sfarsit imi merge si pe Chrome.
O intrebare: Tocmai ce am mers la Digi Punct si am luat si Maxpack. Este adevarat ca trebuie sa las decodorul pe HBO Comedy sau pe Cinemax ca sa mearga posturile?

LE: Am rezolvat cu o resetare a decodorului.

Edited by RealZOD, 23 April 2015 - 17:38.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate