Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Lentile de contact

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
UNDERTHETIME

UNDERTHETIME

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.04.2011
am lentile de contact purevision de la b&l.
lentilele sunt de unica folosinta(adica sunt 30 de perechi de lentile care dupa o purtare de 8-12 ore se arunca).
nu reusesc sa le "amplasez" pe ochi(doctoru in loc sa stea sa imi explice si sa imi arate a vrut doar banii mei dupa care pauza,sper sa arda in iad deoarece cred ca sunt singurul din romania care are lentile si doctoru nu i-a spus cum sa le foloseasca),iar fiind de unica folosinta daca nu am reusit sa le pun in ochi in decurs de un minut se intaresc si le pot arunca.
Intrebarile mele sunt:
*Daca as avea solutie Renu(pentru curatarea lentilelor) aceste lentile de unica folosinta le-as putea curata si face inapoi moi daca nu reusesc sa le pun intr-un minut(cum fac acest lucru,golesc lichidul acela din cutia de lentile si torn solutia renu in cutia respectiva,ce rol are solutia acea in care plutesc lentilele de contact de unica folosinta)?
*Exista si daca da cat costa o pereche de lentile de contact care le pot purta o luna(zi si noapte) sau 2 luni (numai ziua),cum procedez cu solutia renu pentru a pastra si/sau  curata lentilele,golesc continutul cutie de lentile si torn  solutia renu pana umplu recipientul respectiv dupa care pun lentila de contact inauntru si o las(cat timp o las acolo pana se curata).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate