Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?

Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi
 Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis

Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...
 Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?
 Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...
 

paypal cont limitat

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
34 răspunsuri în acest subiect

#19
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.348
  • Înscris: 23.05.2011

View Postdon_dannielo, on 25th May 2011, 14:29, said:

In cativa ani de zile si sute de retrageri, n-am avut probleme cate ai tu dupa 2 zile. Au fost dar s-au rezolvat fara plangeri la UE. (cica) Nu s-a pierdut/furat nici un leu.

Sigur ca exista explicatii pentru situatia ta, te-ai dat de gol cred destul pe aici, dar tot Paypal-ul e de vina.

In mod normal nu ar trebui sa-ti raspund.
Am explicat destul de clar si majoritatea care au citit au inteles despre ce e vorba.
Nici eu n-am probleme cu contul meu de paypal .
Iti dau totusi un sfat , e treaba ta daca vrei sa tii seama de el sau nu.
Nu baga niciodata mana in foc pentru corectitudinea unei transnationale gen paypal , ca poate odata si odata o sa te arzi rau de tot.
Daca nu ma crezi pe mine da o cautare in google complains paypal limited account.(o sa zici ca aia toti furau si de-aia le-au inchis contu)
In general celor ca  tine , optimisti in privinta mersului lucrurilor in afaceri , nu prea poti sa le sugerezi prea multe pentru ca ei nu asculta , ei stiu dinainte si au verdictul pus.
Da oricum , nu e treaba mea care este parerea ta , esti liber sa ai orice parere .

#20
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004
Parerea mea e simpla, am spus-o din primul Reply.
Ai facut un cont cu date false si acum te plangi ca nu-l poti valida in fata Paypal, asa ca ai cerut banii inapoi sa nu-i pierzi.

Daca datele la care ai dat copy paste in raspunsul paypal sunt reale, e putin si mai grav, poate se sesizeaza cineva sa caute cine este sotul unei anume Liliana Stefanescu care s-a ocupat impreuna cu prietenii cu

Quote

Din proprie experienta si din a prietenilor mei pot sa spun fara a gresi prea mult ca ai probleme mai putine cand fraudezi decat atunci cand esti corect.
Mai bine stergi topicul, si-asa e inutil. Nu-s probleme de rea credinta cu paypal. De parca ei n-ar vrea sa faca bani.

Editat de don_dannielo, 25 mai 2011 - 17:18.


#21
Trollolozaurusrex

Trollolozaurusrex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.361
  • Înscris: 24.05.2011
Dupa un mail in care i`am cam mustrat temeinic :

May 25, 2011 Lift limitsConfirm your bank account to help confirm your identity.Confirm your bank accountConfirm your bank account to help confirm your identity.  Waiting for your response Resolve
May 25, 2011 Lift limitsPlease send us a copy of a document confirming your status as an organization. Resolve
May 25, 2011 Proof of Tax ExemptPlease send us a copy of a document confirming your status as an organization. Resolve
May 25, 2011 Organization and Payment InformationPlease provide us with information about your business. Waiting for your response Resolve


Alte 3 dispute :lol:

Oamenii`s batuti in cap, jur.

#22
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.348
  • Înscris: 23.05.2011

View PostTrollolozaurusrex, on 25th May 2011, 18:19, said:

Dupa un mail in care i`am cam mustrat temeinic :

May 25, 2011 Lift limitsConfirm your bank account to help confirm your identity.Confirm your bank accountConfirm your bank account to help confirm your identity.  Waiting for your response Resolve
May 25, 2011 Lift limitsPlease send us a copy of a document confirming your status as an organization. Resolve
May 25, 2011 Proof of Tax ExemptPlease send us a copy of a document confirming your status as an organization. Resolve
May 25, 2011 Organization and Payment InformationPlease provide us with information about your business. Waiting for your response Resolve


Alte 3 dispute :lol:

Oamenii`s batuti in cap, jur.

Exact asa imi fac si mie
Le-am trimis ce mi-au cerut photo id
factura de utilitati
invoice-ul care justifica clar pt. ce mi-am primit banii.
Dupa o saptamana n-au verificat nici un act si mi-au cerut aceleasi aberatii.

Cred ca singura posibilitate e ca vor si ei sa-si completeze veniturile pe seama fraierilor , cum ne considera ei.
Eu astept raspuns de la departamentul relevant, daca nu vine , o sa vad ce cai de atac mai am

#23
Trollolozaurusrex

Trollolozaurusrex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.361
  • Înscris: 24.05.2011

View Postlstefanescu14, on 25th May 2011, 21:08, said:

Exact asa imi fac si mie
Le-am trimis ce mi-au cerut photo id
factura de utilitati
invoice-ul care justifica clar pt. ce mi-am primit banii.
Dupa o saptamana n-au verificat nici un act si mi-au cerut aceleasi aberatii.

Cred ca singura posibilitate e ca vor si ei sa-si completeze veniturile pe seama fraierilor , cum ne considera ei.
Eu astept raspuns de la departamentul relevant, daca nu vine , o sa vad ce cai de atac mai am
https://www.paypal.c...p;t=escalateTab

Trimite`le un mail d`acolo.
File a complaint in the EU
Paypal related, not buyer/seller


Si scrie`le acolo o nemultumire vis`a`vis de timpii de raspuns, daca ai toate cele. Daca astepti dupa ei, poti sta intre 72h - o saptamana.
Pana maine e deblocat
Asigura`te pe factura sa fie numele tau, si`o data recenta. + buletinu`. Problem solved.

Io aveam un business online acu` ceva vreme, si s`a facut ai dracu`, sa`mi arate ei mie.
O sa`i sun maine cred. Azi m`au sictirit peste masura.

#24
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.348
  • Înscris: 23.05.2011

View PostTrollolozaurusrex, on 25th May 2011, 21:20, said:

https://www.paypal.c...p;t=escalateTab

Trimite`le un mail d`acolo.
File a complaint in the EU
Paypal related, not buyer/seller


Si scrie`le acolo o nemultumire vis`a`vis de timpii de raspuns, daca ai toate cele. Daca astepti dupa ei, poti sta intre 72h - o saptamana.
Pana maine e deblocat
Asigura`te pe factura sa fie numele tau, si`o data recenta. + buletinu`. Problem solved.

Io aveam un business online acu` ceva vreme, si s`a facut ai dracu`, sa`mi arate ei mie.
O sa`i sun maine cred. Azi m`au sictirit peste masura.

Le-am trimis de alaltaieri.
Astept, mi-au trimis a doua zi un mail , l-am si pus pe aici pe forum.
ei zic ca o sa rezolve problema.
Sa vedem
Astia macar au raspuns.
Sa ne spui daca ai reusit sa-i prinzi la telefon si cat te-a costat operatia:)
da ce mai conteaza?
Am mai zis , toate actele sunt in regula , contul sotiei cu toate datele si toate actele ei.
Chiar am mai auzit cum fac unii cont pe numele lui la paypal si cardu e al lu frate su.
Aici e vorba de copii fara minte ,daca banii ii scoate pe cardu fratelui , la ce nu s-a inscris cu datele lu fratesu?

ma rog , exista multa inteligenta romaneasca in ghilimele.

#25
Trollolozaurusrex

Trollolozaurusrex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.361
  • Înscris: 24.05.2011
Dear ......,
Our review is complete and we have restored your account.

We appreciate your patience and thank you for your help in making PayPal
the safest and most trusted online payment solution.

Thanks,
Tomasz
PayPal

A venit la 10 minute, sambata (nu lucreza de obicei in weekend). Asta dupa ce le`am dat un mail in care le`am punctat in detaliu imbecilitatile monumentale de care dau dovada.

Raman la parere, paypal ramane patria tepelor online.

#26
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.348
  • Înscris: 23.05.2011

View PostTrollolozaurusrex, on 29th May 2011, 00:35, said:

Dear ......,
Our review is complete and we have restored your account.

We appreciate your patience and thank you for your help in making PayPal
the safest and most trusted online payment solution.

Thanks,
Tomasz
PayPal

A venit la 10 minute, sambata (nu lucreza de obicei in weekend). Asta dupa ce le`am dat un mail in care le`am punctat in detaliu imbecilitatile monumentale de care dau dovada.

Raman la parere, paypal ramane patria tepelor online.

la mine inca nimic
mai fac o incercare sa le trimit actele prin curier rapid la adresa din luxemburg si cu toate explicatiile de rigoare si daca nici asa nu se misca nimic sa caut daca pot sa-i dau in judecata in europa , din cate stiu noi suntem pe paypal europe.

#27
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.511
  • Înscris: 15.09.2009
LoL la dat in judecata, amuzant... E bine totusi ca insisti...

#28
rusty_hawk

rusty_hawk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 85
  • Înscris: 18.11.2006

View Postlstefanescu14, on 30th May 2011, 14:02, said:

la mine inca nimic
mai fac o incercare sa le trimit actele prin curier rapid la adresa din luxemburg si cu toate explicatiile de rigoare si daca nici asa nu se misca nimic sa caut daca pot sa-i dau in judecata in europa , din cate stiu noi suntem pe paypal europe.
de ce te complici?asteapta sa verifice ,daca vezi ca dureaza prea mult ii contactezi si ii intrebi de ce dureaza atat si daca iti poate verifica in momentul ala.

Editat de rusty_hawk, 30 mai 2011 - 15:45.


#29
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.511
  • Înscris: 15.09.2009
S-a mai discutat pe aici, in topicul ala mare si stufos, ca poate dura mai mult sa te verifice cand trimiti documente scanate decat daca le trimiti prin Fax. Incearca si varianta asta, dureaza mai putin decat sa le trimiti prin posta.

#30
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 3.418
  • Înscris: 22.09.2003
Paypal-ul e pentru cine se descurca, se pare. Si mie mi-au blocat contul cand l-am accesat odata din Romania (pe vremea in care Romania era pe lista neagra) si mi l-au deblocat in cateva ore. Mi se pare amuzant sa te superi pe Paypal, ca pana la urma e pierderea ta ca nu-l folosesti.

#31
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.348
  • Înscris: 23.05.2011

View PostLoveDemon, on 30th May 2011, 22:44, said:

Paypal-ul e pentru cine se descurca, se pare. Si mie mi-au blocat contul cand l-am accesat odata din Romania (pe vremea in care Romania era pe lista neagra) si mi l-au deblocat in cateva ore. Mi se pare amuzant sa te superi pe Paypal, ca pana la urma e pierderea ta ca nu-l folosesti.

ia uite ce mai zice cretinii
da nu ramane cum vor ei
ca asta nu e tara de prosti
intai sa-mi dea banii si dup-aia mai vorbim de riscurile si charge backurile din capu lor


Thank you for contacting PayPal regarding information about limitation
placed in your account.

Ms. Stefanescu, we appreciate your interest in PayPal; however, our
decision to leave your account in a permanent limitation status is
final.

PayPal reserves the right to limit access to any account reported to be
involved in possible fraudulent or high risk behaviour. In the event of
a dispute, PayPal will seek to recover the funds from you by debiting
your PayPal balance and, if there are not sufficient funds in your
PayPal balance, PayPal reserves the right to collect your debt to PayPal
by any other legal means.

Due to the potential risk of chargebacks and other risks of funds
reversals, your balance will be held for 180 days from the date of the
last payment that was received into your account. At that time, any
remaining funds will be available for withdrawal.

It is my pleasure to assist you.

Yours sincerely,
Victor
PayPal

Copyright © 1999-2011 PayPal. All rights reserved.

PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A.
Société en Commandite par Actions
Registered Office: 22-24 Boulevard Royal L-2449, Luxembourg
RCS Luxembourg B 118 349

adica mi-au luat 720 de dolari si io sa stau sa ma uit la ei 180 de zile .
si dup-aia cine imi da banii?

las ca nu ramane cum vor ei.
1 singura tranzactie si a incremenit paypalu de teama mea si aia de au trimis sunt periculosi!
daca face aia charge back

astia sunt nenorociti din nastere.
daca pot sa-i dau in judecata in europa , dau si 5000 de dolari si tot ma judec cu nenorocitii.

fac un mail standard si-l trimit in fiecare zi

#32
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.511
  • Înscris: 15.09.2009
Nu uita sa ingrosi randurile celor care posteaza pe site-uri gen paypalsucks.com, etc.

#33
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.348
  • Înscris: 23.05.2011

View PostJayBird, on 31st May 2011, 17:53, said:

Nu uita sa ingrosi randurile celor care posteaza pe site-uri gen paypalsucks.com, etc.

S-a rezolvat cazul
:thumbup:

Hi Liliana,



  How are you? I have some very good news! Our accounting department has informed me that we received your funds back from PayPal yesterday J



Please provide your bank information for the wire transfer and let me know if your bank has agreed to allow payment in USD.

If not, don’t worry about it. We will still be able to send you the funds to your Euro account.



Awaiting your reply with the payment details.



  Sincerely,



Noah Borsook

Affiliate Manager


Au trimis banii la sender

Don Danielo , acuma poti sa-ti dai cu parerea , am vazut ca ai inteles foarte bine cazul meu  :nonobad:

#34
Druschy

Druschy

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 05.12.2007
Exact cum ai patit tu am patit si eu..
Aveam 2 optiuni.. Sa dau refund la cel ce mi-a trimis ultimii bani sau sa astept "90" de zile care defapt sunt 180 :).
Insa eu nu am incredere in "buyer" ca imi va retrimite banii...asta e ideea..

M-au frecat la cap 2 saptamani si le-am trimis vreo 15 poze cu tot felu de acte si isi bat joc de mine.
Chiar nu-mi vine sa cred cat de rau isi bat joc de noi europenii.

Am tot auzit ca americanilor nu le face mai nimic.. Rar vezi limitations si daca tu ca roman faci chargeback unui american..nu cred ca ai vreo sansa sa o si obtii insa daca e invers..98% sanse pentru american..

E un sistem foarte prost gandit.

#35
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.348
  • Înscris: 23.05.2011

View PostDruschy, on 18th July 2011, 02:39, said:

Exact cum ai patit tu am patit si eu..
Aveam 2 optiuni.. Sa dau refund la cel ce mi-a trimis ultimii bani sau sa astept "90" de zile care defapt sunt 180 :).
Insa eu nu am incredere in "buyer" ca imi va retrimite banii...asta e ideea..

M-au frecat la cap 2 saptamani si le-am trimis vreo 15 poze cu tot felu de acte si isi bat joc de mine.
Chiar nu-mi vine sa cred cat de rau isi bat joc de noi europenii.

Am tot auzit ca americanilor nu le face mai nimic.. Rar vezi limitations si daca tu ca roman faci chargeback unui american..nu cred ca ai vreo sansa sa o si obtii insa daca e invers..98% sanse pentru american..

E un sistem foarte prost gandit.

da , asa este ,chiar am nevoie de paypal si nu stiu ce sa fac .
alta varianta ar fi prin cec , ceea ce inseamna o intarziere de 2 luni pana iei efectiv banii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate