Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Professional Gamming

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
iNtelly

iNtelly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.05.2011
As vrea sa incep prin a saluta pe toata lumea care-si pierde timpu citind acest topic.

Numele meu nu conteaza dar as vrea sa incep prin a va spune ca am practicat handball de performanta aproape 9 ani , si am 2 medalii de aur si una de bronz in palmarez , iar acum am terminat junioratul si nu am primit nici o oferta de la nici o echipa...Romania..trist stiu.. oricum, despre altceva as dori sa cer pareri.  

Eu de 5 - 6 ani practic gammingul, iar acum 2 ani am trecut la gammingul de performanta , si de aproape 1 an si ceva reprezint (din nefericire) Romania la niste competitii europene / nationale , iar rezultatele mele pot fi comparate cu niste medalii virtuale ( dar nu au nici o valoare pentru cei care nu stiu ) .   As vrea sa primesc niste pareri cu referinta stricta la urmatoarea chestie : cum as putea gasi niste sponsori (nu conteaza mici sau mari - dar mari nu prea ma astept,inca)  pentru a putea procura anumite lucruri (aici puteti cere informatii daca este nevoie) si un anumit venit (ori si cat de mic) pentru a continua , sau , si chiar imi doresc , pentru a ajunge la WCG (world cyber gamming - este un fel de champions league la gamming).

As dori sa fie comentat fara mistouri si fara comentarii "acide". *pentru orice alte informatii de care aveti nevoie, doar cereti*

Multumesc anticipat.

Edited by iNtelly, 18 May 2011 - 09:10.


#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Pentru inceput poti incerca sa te inscrii in PGL (Professional Gamers League). Succesul va depinde dupa aia de cat de bun esti fata de ceilalti gameri, dar pe cont propriu in Romania chiar nu cred ca ai sanse sa gasesti sponsori, nici macar pentru un amarat de mouse sau o amarata de tastatura gaming.

#3
iNtelly

iNtelly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.05.2011
Ah , am sa incep sa mentionez, nu este vorba de Counter Strike, este vorba de un joc RTS , cunoscut la nivel mondial , si momentan se dau premii exagerate (in jur de 20 - 30 k Euro pe echipa la victorie ) la nivel national (dar nu in RO) ,:)

Sunt deja inscris in ESL (Electronic Spors League) si am deja o reputatie in Europa si Romania :

#1 Romania 1v1
#2 Romania 5v5
#1 Romania 3v3
#1 Romania 2v2

Intre Top #10 in EU 2v2 (din aproape 2k echipe)
Intre Top #40 in EU 1v1 (din aproape 6k jucatori)
Intre Top #20 in EU 3v3 (din aproape 1,5k echipe)


De asemenea mai joc si in ESL Amateur Series , unde nu oricine poate intra , doar cei care au deja experienta uriasa , si unde se gasesc cei mai buni la momentul actual.
(Este vorba de League of Legends)

Edited by iNtelly, 18 May 2011 - 09:27.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate