Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

ma doare urechea

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
robbyebv

robbyebv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 10.09.2009
Ce pot avea la ureche ? Ma doare foarte tare urechea externa(pavilionul si intrarea spre conductul auditiv extern + ca mi s-a slabit auzul), prima oara credeam ca am un cos, dar durerea a devenit mai mare si s-a extins. M-am lovit din greseala la ea si am simtit ca mor. Cam cu ce ma puteti diagnostica inainte de a merge la medic ?

PS: eu am inceput sa iau antibiotice.

Edited by robbyebv, 16 May 2011 - 16:24.


#2
nikeone

nikeone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 04.07.2010
Priima data du-te la medic,apoi pune ulei in ureche.Eu asa faceam cand ma durea urechea si imi trecea fara probleme

#3
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009

View Postrobbyebv, on 16th May 2011, 17:14, said:

Ce pot avea la ureche ? Ma doare foarte tare urechea externa(pavilionul si intrarea spre conductul auditiv extern + ca mi s-a slabit auzul), prima oara credeam ca am un cos, dar durerea a devenit mai mare si s-a extins. M-am lovit din greseala la ea si am simtit ca mor. Cam cu ce ma puteti diagnostica inainte de a merge la medic ?

PS: eu am inceput sa iau antibiotice.

Vezi sa nu fie furuncul si sa dea radacina de puroi in creier, este mortal. Dar nu in sens funny ci in sens direct - adica se poate muri.
Nici o otita acuta agravata nu e de ici-colo!
Medic si cat mai urgent scrie pe tine!  :console:

#4
robbyebv

robbyebv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 10.09.2009
In aceasta dimineata a aparut o usoara durere si la urechea cealalta cam in acelasi loc (intrarea spre conductul auditiv extern).

#5
muteki

muteki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 14.12.2010
Posibil sa fie otita, mai ales ca se cam transfera de la o ureche la cealalta daca nu esti atent. Mai ales daca folosesti betisoare de urechi cum probabil ai fost foarte tentant sa o faci.

Du-te la medic sa iti recomande un antibiotic. Nu lua de capul tau sau din auzite caci probabil nu o sa aiba efect.

Edited by muteki, 17 May 2011 - 05:57.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate