Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Nas infundat , probleme urechi , probleme gat

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
blowrabbit

blowrabbit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 16.01.2011
Salut. Acum o luna si jumatate am fost diagnosticat cu otita seroasa. Dupa exact 2 zile , urmand tratamentul de la un ORL-ist de la MedinVest , mi-a revenit auzul la normal. Acum , aproximativ o saptamana , dupa o raceala se pare ca iar aud foarte prost. Am fost cu trimitere la policlinica. Acolo mi-au scos dopurile si mi-a dat urmatorul tratament :
Tagremin
Paracetamol
Aerius
Sirop Patlagina
Otocalm
Mi-a mai spus ca am si Otita ( era logic ca asta am.. ) dar nu a specificat de care.
Mentiune: Cu ambele urechi aud l-afel de prost

Intrebarile mele sunt urmatoarele :
Este bun acest tratament ? Mi-a spus sa ma duc peste 10 zile la control , insa pana acum , de 3 zile incoace , urmand tratamentul , absolut nici o modificare. Tot l-afel de prost aud.
Daca pana luni tot l-afel de prost aud , sa ma duc la MedinVest? Sau sa ma mai duc peste 10 zile la policinica? Personal cei de la policlinica mi s-au parut foarte neseriosi.
Multumesc anticipat , multa sanatate va doresc!

Edited by blowrabbit, 05 May 2011 - 12:00.


#2
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

 blowrabbit, on 5th May 2011, 12:59, said:

Salut. Acum o luna si jumatate am fost diagnosticat cu otita seroasa. Dupa exact 2 zile , urmand tratamentul de la un ORL-ist de la MedinVest , mi-a revenit auzul la normal. Acum , aproximativ o saptamana , dupa o raceala se pare ca iar aud foarte prost. Am fost cu trimitere la policlinica. Acolo mi-au scos dopurile si mi-a dat urmatorul tratament :
Tagremin
Paracetamol
Aerius
Sirop Patlagina
Otocalm
Mi-a mai spus ca am si Otita ( era logic ca asta am.. ) dar nu a specificat de care.
Mentiune: Cu ambele urechi aud l-afel de prost

Intrebarile mele sunt urmatoarele :
Este bun acest tratament ? Mi-a spus sa ma duc peste 10 zile la control , insa pana acum , de 3 zile incoace , urmand tratamentul , absolut nici o modificare. Tot l-afel de prost aud.
Daca pana luni tot l-afel de prost aud , sa ma duc la MedinVest? Sau sa ma mai duc peste 10 zile la policinica? Personal cei de la policlinica mi s-au parut foarte neseriosi.
Multumesc anticipat , multa sanatate va doresc!
daca ai otita seroasa inseamna ca ai probleme cu nasul, sunt blocate trompele lui eustachio. daca nu rezolvi problema cu nasul, o sa faci in continuare otite, din ce in ce mai urite. din punctul meu de vedere, tratamentul de mai sus e dat aiurea, e ,asa, o chestie generalizata ca poate poate o nimeri vreo boala.
mergi si opereaza-ti nasul si vei scapa si de problemele cu urechile.

#3
blowrabbit

blowrabbit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 16.01.2011

 90210, on 5th May 2011, 23:35, said:

daca ai otita seroasa inseamna ca ai probleme cu nasul, sunt blocate trompele lui eustachio. daca nu rezolvi problema cu nasul, o sa faci in continuare otite, din ce in ce mai urite. din punctul meu de vedere, tratamentul de mai sus e dat aiurea, e ,asa, o chestie generalizata ca poate poate o nimeri vreo boala.
mergi si opereaza-ti nasul si vei scapa si de problemele cu urechile.
Multumesc, dar mai am o operatie de facut ( hernie ) si nu am degand sa o mai fac si pe a 2-a. Sunt satul. Luni ma voi duce la MedinVest sa vad ce si cum. Am vazut ca sunt in farmacii unele pastile care intaresc imunitatea contra otitelor , voi incerca si cu acelea dupa ce imi revine auzul.
Inca odata , iti multumesc frumos pentru raspuns , si multa sanatate! Ca-i mai buna ca toate..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate